رابطه جنسی

۱۵ فایده شگفت انگیز رابطه جنسی با همسر

۱۵ فایده شگفت انگیز رابطه جنسی با همسر

 

در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا قصد داریم به معرفی پانزده فایده شگفت انگیز رابطه جنسی با همسر بپردازیم. اگر رابطه زناشویی شما دچار سردی شده به خاطر این پانزده دلیل به فکر رفع مشکل خود باشید.

رابطه جنسی نوعی ورزش است

رابطه جنسی لزوما یک تمرین بدنی کامل نیست، اما می تواند همانند نرمش برای شما مفید باشد. داشتن رابطه جنسی ضربان قلب شما را همانند پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری بالا میبرد.

برای قلب زنان مفید است

زنانی که دو بار در هفته رابطه جنسی دارند نسبت به زنانی که یک بار در ماه رابطه جنسی دارند، کمتر احتمال دارد دچار بیماری های قلبی شوند. اینکه آیا این مسئله بدین دلیل است که زنان سالم تر اغلب بیشتر از رابطه جنسی لذت میبرند، یا بدین دلیل است که رابطه جنسی کمک می کند تا قلب زنان تقویت شود، نامشخص است. متاسفانه برای مردان، رابطه جنسی خوب ممکن است تاثیر معکوس داشته باشد.

میتواند سردرد را درمان کند

با این جمله خداحافظی کنید “امشب نه عزیزم. من سردرد دارم. “به نظر می رسد رابطه جنسی می تواند به تسکین درد کمک کند، دردهایی از جمله برخی از انواع سردرد ، مانند میگرن . سرحال نیستید؟ سر درد دارید؟ پس رابطه جنسی را امتحان کنید!

استرس را کاهش می دهد

افرادی که بیشتر رابطه جنسی دارند زمانی که با وظایف استرس زا مانند صحبت کردن در جمع و یا حساب و کتاب مواجه میشوند، کمتر مضطرب میشوند. اما براساس مطالعات، رابطه جنسی تنها زمانی تاثیر خوبی دارد که با شریک زندگی باشد، خود ارضایی به حساب نمی آید.

ممکن است عمر طولانی تری داشته باشید

مطالعه ای نشان داد زنان متاهلی که در اغلب موارد به اوج لذت جنسی میرسند احتمال دارد عمر طولانی تری داشته باشند. بهتر است مردان چگونگی ارضا کردن زن را آموزش ببیند . محققان مطمئن نیستند که آیا رابطه جنسی در واقع عمر را طولانی میکند یا فقط اثر جانبی سبک زندگی سالم است. اما چرا هر گونه شانسی را امتحان نکنیم؟

حافظه را تقویت میکند

رابطه جنسی با ساخت سلول های جدید مغزی مرتبط است، و این مسئله چیز خوبی است. افراد بالای ۵۰ سال که رابطه جنسی بیشتری دارند بهتر قادر به یادآوری اعداد و انجام محاسبات ریاضی پایه بودند و تفاوتشان با دیگران که رابطه جنسی کمتری داشتند ٬ بسیار زیاد بود. به نظر می رسید رابطه جنسی در مورد این مسئله به مردان بیشتر از زنان کمک میکند، اما هر دو بهتر از کسانی که رابطه جنسی کمتر داشتند در این گونه مسائل عمل میکنند.

موجب شادی و خوشحالی میشود

لازم نیست که بیش از حد رابطه جنسی داشته باشید – دو بار در هفته کافی است. بیشتر از آن تاثیر خوب رابطه جنسی را از بین میبرد. اما دانشمندان تنها زوج هایی که روابط متعهد دارند را مورد مطالعه قرار دادند، بنابراین در صورتی که روابط شما به شکل دیگری است، نمیتوانیم اظهار نظری در این مورد داشته باشیم!

 

شما را به همسرتان پیوند میدهد

اکسی توسین هورمونی است که در هنگام رابطه جنسی آزاد میشود. این هورمون جرقه ای برای احساس صمیمیت، محبت، و نزدیکی با شریک زندگی شما است، که کمک می کند تا رابطه ای قوی و پایدار بین شما ایجاد شود، رابطه ای که برای هر کسی خوشایند است.

شما را لاغر نگه میدارد

کسانی که رابطه جنسی بیشتری دارند، به احتمال زیاد خوشتیپ تر هستند. آیا این مسئله به این دلیل است که رابطه جنسی بیشتر، شما را متناسب تر نگه میدارد؟ و یا به این دلیل است که افراد لاغر رابطه جنسی بیشتری دارند؟ دانشمندان واقعا نمی دانند کدام دو دلیل درست است، اما همه شما نیاز به همسر و رابطه جنسی دارید.

برای سلامت روان مفید است

بزرگسالانی که در روابط متعهد خود رابطه جنسی بیشتری دارند کمتر احتمال دارد دچار افسردگی شوند و یا به خاطر مسائل بهداشت روانی دارو مصرف کنند.

کمک می کند تا با سرماخوردگی معمولی مبارزه کنید

علاوه بر مصرف ویتامین C دانشجویانی که دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند نسبت به کسانی که رابطه جنسی کمتری داشتند، آنتی بادی های بیشتری در بزاق خود برای مبارزه با سرماخوردگی داشتند.

به بهبود خواب کمک می کند

اوج لذت جنسی باعث افزایش ترشح اندورفین و اکسی توسین در مردان و زنان میشود. این هورمون ها درد را تسکین می بخشند و به شما آرامش میدهند. هر دوی این هورمون ها می توانند به داشتن خوابی راحت تر کمک کنند، هر چند به گفته دانشمندان -و بسیاری از زنان – این اثر در مردان بارزتر است.

خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد

داشتن رابطه جنسی بیشتر ممکن است موجب شود احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردان و سرطان سینه در زنان کمتر شود. بارداری و تماس با اسپرم میتواند با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان مرتبط باشد.

بچه دار شدن شما

اگر در تلاش برای داشتن فرزند هستید، داشتن رابطه جنسی بیشتر، احتمال بچه دار شدن شما را زیاد میکند زیرا شاید درست در زمان مناسب تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار شود. رابطه جنسی بیشتر، ممکن است توجیهی برای بارداری و بهبود کیفیت اسپرم در مردان باشد.

به زندگی آینده شما نیز کمک میکند

افرادی که رابطه جنسی بیشتری دارند ممکن است کیفیت زندگی بهتری داشته باشند، داشتن رابطه جنسی بیشتر، نه فقط زندگی کنونی شما را تحت تاثیر قرار میدهد، بلکه بر زندگی آینده شما نیز تاثیر گذار است. در آینده اگر روند زندگی شما به همین شکل ادامه پیدا کند میزان شادی و نشاط در شما و همسرتان چندین برابر بیشتر از بقیه خواهد بود.

منبع : راستینه

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

آنورگاسمی

آنورگاسمی مانعی برای لذت بردن از رابطه زناشویی

آنورگاسمی مانعی برای لذت بردن از رابطه زناشویی   در این بخش از مجله آنلاین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *