گیاهان دارویی موثر در زایمان راحت

گیاهان دارویی موثر در زایمان راحت

گیاهان دارویی موثر در زایمان راحت

در باره  آمادگی برای زایمان و انجام یک زایمان بدون درد و  تسکین درد پس از زایمان، طب سنتی راهکارهایی پیشنهاد کرده است . برای آماده شدن مادر و راحتی در زایمان ، در هفته‌های پایانی حاملگی گیاهان زیادی به مادر کمک‌ مبکند که ما در این مطلب میخواهیم برخی از آنهارا معرفی کنیم.

گیاهان دارویی موثر در زایمان راحت

۱- خاکشیر

در فصل گرما هستیم و خوردن نوشیدنی‌های خنک بسیار مفید است، شما می‌توانید برای سهولت در زایمان خود روزانه چند لیوان شربت خاکشیر بنوشید.

۲- گل شاه‌پسند

دم نوشی که از  گل  به وجود می‌آید موجب  تسکین دردهای زایمان  می‌شود. خوردن روزانه سه فنجان جوشیده این گل در روزهای نزدیک به زایمان برای شما بسیار مفید است.

۳- رازیانه

در مصرف بعضی گیاهان در دوران بارداری باید احتیاط کرد، زیرا این گیاهان موجب سقط جنین می‌شوند اما اگر همین گیاهان  در ماه‌های آخر بارداری مصرف شوند به هیچ وجه ضرری ایجاد نمیکنند و موجب سهولت در زایمان  می‌شوند. یکی از این گیاهان رازیانه است که توصیه می‌شود در ماه آخر بارداری هر روز مصرف شود.

۴- زعفران

اکثر خانم‌ها این ادویه خوش خوش‌رنگ و بو را به عنوان عاملی برای سقط جنین می‌شناسند. صحیح است که مصرف بی‌رویه از زعفران در دوران بارداری به شدت خطرناک است و می‌تواند موجب سقط جنین شود اما در زمان نزدیک به زایمان زعفران مانند یک درمانگر عمل میکند.

۵- برگ خطمی

جوشیده این گیاه و استفاده روزانه  از آن  برای زایمان آسان موثر است.

۶- شنبلیله و گل شب‌بو

آب شنبلیله را بگیرید و با آن واژنتان را شست‌وشو دهید. همچنین می‌توانید از گل شب بو دمنوش تهیه کرده و با آن  واژنتان را بشویید. این کار به زایمان راحت‌ شما کمک می‌کند.

۷- تخم شوید

جوشیده تخم شوید در هنگام شروع دردهای زایمان می‌تواند درد را تسکین دهد. تخم شوید می‌تواند باعث کاهش مدت زمان زایمان شود.

۸- سیاه‌دانه

از این دانه می‌توانید برای درست کردن دمنوش استفاده کنید و یا آن را به صورت موضعی استفاده کنید. برای مصرف موضعی آن بهتر است آن را با عسل مخلوط کرده و روی شکم و کمر بمالید و با یک دستمال تمیز ببندید و اجازه دهید چند ساعتی روی پوست‌تان باقی بماند. این کار بدن شما را تقویت کرده و تحمل دردهای زایمان را برای‌تان آسان‌تر می‌کند.

 

۱۰- گل محمدی

برای زایمان آسان و دفع جفت نوشیدن چای گل محمدی را فراموش نکنید

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

متابولیسم

با نشانه های متابولیسم بالا و پایین آشنا شوید.

با نشانه های متابولیسم بالا و پایین آشنا شوید.   متابولیسم امری است که موجب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *