خیانت

توصیه های برای جلوگیری از خیانت در زندگی زناشویی

توصیه های برای جلوگیری از خیانت در زندگی زناشویی

 

در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا به مبحث خیانت پرداخته و توصیه هایی را به شما ارائه می دهیم که از بروز خیانت در زندگی زناشویی جلوگیری می کند.با ما در بخش خانواده و زناشویی مجله آنلاین کیم کالا همراه شوید.

۱ – در رابطه با ضعف های تان با خود روراست باشید

اگر به یک مهمانی بروید، آیا با جنس مخالف خود معاشرت می کنید؟ اگر چنین است، با خود روراست باشید. در چنین شرایطی سعی کنید بیشتر در جمع دوستان هم جنس خود بمانید و کمتر به اطراف نگاه کنید. اگر به نقاط ضعف خود به عنوان موارد بی ضرر نگاه کنید که گاهی رخ می دهند، احتمال بهانه آوردن برای خطاهای بعدی را به خود می دهید. باید عادات منفی تان را به خود گوشزد کرده و مدام آنها را زیر نظر داشته باشید، در غیر این صورت این عادات منفی روزی موجب بروز اشتباهی می شوند که از آن پشیمان خواهید شد.

 

۲ – درباره خطوط قرمز با همسر خود بحث کنید

با همسر خود درباره آنچه شما آن را خیانت می دانید صحبت کنید. آیا صحبت با جنس مخالف برای شما به منزل خیانت است؟ آیا همسر شما می تواند دوستانی از جنس مخالف داشته باشد؟ آیا اگر همسر شما تلفنی با این دوستان خود صحبت کند، شما اطمینان دارید که این تنها یک رابطه دوستانه و در چارچوب عرف جامعه است؟ نظرتان درباره معاشرت همسرتان با دوستان یا همکاران پیشین او چیست؟ اطمینان حاصل کنید که هر دوی شما به دنبال وفاداری در رابطه خود هستید و دستورالعملی برای این وفاداری تعیین کنید. اگر با هم توافق ندارید، باید درباره این رابطه تجدیدنظر کنید.

شرایط را برای هر دو طرف قرار دهید، اگر اعتقاد دارید که صحبت بیجا با جنس مخالف خیانت است، شما هم نباید آن را انجام دهید، حتی اگر می دانید که در صحبت های شما هیچ قصد و غرض خاصی وجود ندارد.

۳ – از موقعیت های وسوسه انگیز دوری کنید

هیچ گاه خود را در موقعیت تنها با یک فرد جذاب از جنس مخالف قرار ندهید. به عنوان مثال با یکی از همکاران- البته از جنس مخالف- خود برای مسائل کاری در منزل قرار ملاقات ترتیب ندهید. خروج از یک موقعیت وسوسه انگیز پس از تنها یک بار تجربه آن به مراتب سخت تر است؛ بنابراین بهتر است که از شکل گیری چنین موقعیت هایی اجتناب کنید.

 
 خیانت

۴ – با دوستانی صحبت کنید که شما را مسئولیت پذیرتر می کنند

اگر شما قبلا مشکل وقت گذراندن با افرادی از جنس مخالف را داشته اید، اطراف خود را با دوستانی پر کنید که به شما در عبور از این مشکل کمک می کنند. اطمینان داشته باشید که کاملا می توانید به آنها اعتماد کنید و اینکه آنها فقط ادعای کمک به شما را ندارند و شما را مجبور به فرو رفتن در یک موقعیت وسوسه انگیز نخواهندکرد.

۵ – انتخاب های بهتری داشته باشید

این نکته کاملا به صادق بودن با خود در رابطه با نقاط ضعف و اجتناب از موقعیت های وسوسه انگیز بستگی دارد. انتخاب های بهتر داشتن به معنای تلاش آگاهانه در بهتر کردن خود و حفظ رابطه خود است. هرگاه خود را در یک موقعیت مسئله دار یافتید یا افکار انحرافی در ذهن داشتید، باید تصمیم بگیرید که خود را در مدار آنچه برای رابطه شما بهترین است، حفظ کنید.

۶- مخفی کاری نکنید

صادق بودن با همسر، دقیقا به همان اندازه صادق بودن با خود، اهمیت دارد. لازم نیست چنانچه در اثر غفلت، فکر فرد دیگری به ذهن تان خطور می کند، این موضوع را به همسر خود بگویید، چون این کار به عواطف و احساسات او لطمه زده و رابطه را خراب میکند، اما به او بگویید که در کل چنین افکاری را در سر دارید. به او بگویید که نگران بیرون رفتن با اشخاص یا دوستانی خاص هستید و دلیل آن محیط و شرایط ذهنی و روحی است که هر یک از افراد در آن قرار خواهندگرفت.

درباره آنچه در طول روز در محل کارتان رخ داده است، مخفی کاری نکنید، حتی اگر این حوادث درباره مسائل پیش پاافتاده باشد. مخفی کاری درباره مسائل کوچک، کتمان مسائل بزرگ تر را آسان تر می کند. مخفی کاری از هر نوعی، اولین گام به سمت تخریب یک رابطه است که پیش تر، قوی بوده است.

۷- با همسر خود بدون پوشش، بی پیرایه و باز ارتباط برقرار کنید

از باز و بی پیرایه بودن ارتباط خود با همسرتان اطمینان حاصل کنید. وقتی که او از احساسات و تفکرات خود سخن می گوید، عصبانی نشوید و به او بگویید که شما نیز از او توقع حفظ آرامش هنگام صحبت کردن خود را دارید. درباره هر آنچه در ذهن خود درباره خود، همسرتان، رابطه بین شما و آرزوها و امیدهای آینده دارید، حرف بزنید گفتن حرف های شیرین رابطه شما و همسرتان را عمیق تر و عاشقانه تر از قبل خواهد کرد.

منبع : گهر

 

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

آنورگاسمی

آنورگاسمی مانعی برای لذت بردن از رابطه زناشویی

آنورگاسمی مانعی برای لذت بردن از رابطه زناشویی   در این بخش از مجله آنلاین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *