رضایت جنسی

با تست شاخص های رضایت جنسی رضایت خود از رابطه زناشوییتان را بسنجید.

با تست شاخص های رضایت جنسی رضایت خود از رابطه زناشوییتان را بسنجید.

 

داشتن یک رابطه زناشویی رضایت بخش و با کیفیت نقش بسزایی در سلامت زندگی مشترک و بهبود روابط زوجین ایفا می کند. اگر می خواهید بدانید میزان رضایت از رابطه زناشوییتان چقدر است با ما در مجله آنلاین کیم کالا همراه باشید تا تست شاخص های رضایت جنسی و نتایج آن را به شما عزیان ارائه دهیم.در ادامه باما همراه باشید.

 

چقدر از رابطه زناشویی و عاطفی با همسرتان رضایت دارید ؟

 

رضایت جنسی دو جزء اصلی دارد : جسمی – عاطفی یا هیجانی

 

رضایت زناشویی انطباق میان وضعیت موجود و وضعیت مورد انتظار است . طبق این تعریف رضایت زناشویی زمانی محقق می شود که وضعیت موجود در روابط زناشویی با وضعیت مورد انتظار فرد منطبق باشد . ادراک زن و شوهر از میزان، شدت و دامنه مشکلات موجود رابطه نشان دهنده سطح رضایت زناشویی آن هاست .

 

رضایت بخش بودن روابط میان همسران از طریق علاقه متقابل، میزان مراقبت از همدیگر و پذیرش و تفاهم با یکدیگر سنجیده می شود . در ازدواج بدون توافق زناشویی ، مشکلات موجود میان همسران به حدی زیاد است که آن ها احساس می کنند نیازها و انتظاراتشان برآورده نمی شود .

 

مطالعات نشان داده است که رضامندی و یا نارضامندی زناشویی، بر بسیاری از ابعاد زندگی فردی و اجتماعی تاثیر می گذارد؛ برای مثال، نتایج مطالعات در محدوده تاثیر جسمانی نشان داد، افراد متاهل که زندگی شان پایدار بوده و استحکام بیشتری داشته، عموما عمر طولانی دارند، از نظر جسمانی سالم ترند. شاد هستند و بیشتر احتمال دارد که از سرطان نجات پیدا کنند . اغلب زوج ها در جایی میان این دو قطب قرار دارند و در مواردی بین آن ها توافق برقرار است و در مواردی نه .

 

تست شاخص های رضایت جنسی

 

هدف این پرسشنامه تعیین نقاط قوت روابط زناشویی و رضایت جنسی همسران است .

 

 رضایت جنسی

 

راهنمای سنجش میزان رضایت از رابطه زناشویی

 

لطفا هر یک از جملات زیر را به دقت بخوانید و با توجه به رابطه زناشویی خود به آن ها پاسخ دهید. جواب صحیح یا غلط وجود ندارد. سعی کنید حتی الامکان از پاسخ به مورد «نه موافق و نه مخالف» خودداری کنید . فقط وقتی این مورد را علامت بزنید که در موافق یا مخالف بودن خود نسبت به یک جمله کاملا شک و تردید داشته باشید.

 

نمره گذاری تست

 

نمره هایی که خط کشیده اید را با هم جمع بزنید . نمره شما باید عددی بین ۱۰ تا ۵۰ باشد .

 

دو نوع نمره گذاری برای این آزمون انجام می شود و برای نمره گذاری مقیاس رضایت جنسی ، نمره سوال های ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ را با یکدیگر جمع کنید تا یک نمره کلی به دست بیاید.

 

تفسیر تست رابطه زناشویی

 

 

 رضایت جنسی

مقیاس رابطه زناشویی

 

برای نمره گذاری مقیاس ارتباط زناشویی نمره سوال های ۱، ۳، ۵، ۷ و ۹ را با یکدیگر جمع کنید. نمره شما باید بین ۵ تا ۲۵ باشد. این مقیاس، احساسات، اعتقادات و نگرش های شخص نسبت به میزان و چگونگی روابط زناشویی را می سنجد. نمره بالا یعنی نزدیک به ۲۵ نشان دهنده آگاهی زن و شوهر و رضایت از سطح و نوع ارتباط در روابطشان است و نمره پایین یعنی نزدیک به ۵ نشان دهنده فقدان رضایت در ارتباطشان است.

 

مقیاس رضایت جنسی

 

برای نمره گذاری مقیاس رضایت جنسی نمره سوال های ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ را با یکدیگر جمع کنید تا یک نمره کلی به دست بیاید. نمره شما باید بین ۵ تا ۲۵ باشد. این مقیاس احساسات و نگرانی های فرد را درباره روابط جنسی و صمیمیت عاطفی با همسر ارزیابی می کند. موارد این مقیاس منعکس کننده میزان رضایت از روابط و احساس منعکس کننده میزان رضایت از روابط و احساس راحتی در بحث های مربوط به روابط جنسی است.

 

نمره بالاتر یعنی نزدیک به ۲۵، نشان دهنده رضایت از ابراز عواطف و نگرش مثبت نسبت به مسائل جنسی در روابط زناشویی یا توافق درباره تصمیمات مربوط به بارداری است.نمرات ۵ و پایین تر از آن نشان دهنده اینست که در رابطه جنسی با همسرتان دچار مشکل هستید و حتما باید با یک مشاور در این زمینه مشورت نمایید.

منبع : بیرکلیک

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

رایحه

رایحه های تحریک کننده برای خانم ها و آقایان

رایحه های تحریک کننده برای خانم ها و آقایان   در این بخش از مجله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *