درد زایمان

اطلاعاتی مفید درباره درد زایمان

اطلاعاتی مفید درباره درد زایمان

در دوران بارداری و به خصوص در ماههای آخر درد هایی سراغ مادر می آید که شبیه درد زایمان است ولی این درد ها کاذب بوده و درد زایمان نمی باشد . در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا شما را با نشانه های درد زایمان آشنا می نماییم.

نسبت دادن کلمه درد کاذب به درد زایمان شاید چندان جالب نباشد و به همین دلیل پزشکان ترجیح می دهند این انقباضات را انقباضات قبل از زایمان بنامند به این معنا که می تواند توجه مادر باردار را جلب کند تا خود را برای درد زایمان واقعی آماده کند.

عضلاتی که کش می آیند
رباط های نگهدارنده رحم در ماه های آخر دچار بیشترین کشیدگی می شوند و همین درد خفیف، ناگهانی و تیز و مستمری را در هر دو طرف قسمت تحتانی شکم یا به صورت عمقی در کشاله ران ایجاد می شود. این درد مثل فرو رفتن یک شی تیز به بدن به ویژه هنگام تغییر وضعیت مانند بلند شدن یا حتی سرفه کردن تعبیر می شود. دردهایی که مادر باردار در کشاله ران خود احساس کند می تواند به دلیل شلی مفاصل لگن هم باشد که کشاله ران را دردناک می کند. این دردها با برخی مراقبت ها به شدت کاهش می یابد.

درد زایمان

خونریزی را جدی بگیرید
گاهی اوقات ترشحات خونی اتفاق می افتد که می تواند نشانه شروع زایمان باشد اما همیشه این طور نیست. در طول دوره بارداری یک توده موکوسی در دهانه رحم قرار می گیرد که با شروع زایمان این توده موکوس از بدن خارج می شود که گاهی اوقات می تواند کمی خونی باشد با آزاد شدن این ماده می توان انتظار داشت زایمان در چند روز آینده اتفاق بیفتد. هر چند این خونریزی می تواند در اثر داشتن رابطه جنسی با همسر یا حتی پاره شدن خود به خود برخی مویرگ های ریز هم اتفاق بیفتد ولی گاهی اوقات خونریزی بیشتر از معمول است. باید بدانید که هر نوع خونریزی در بارداری می تواند غیرطبیعی و خطرناک باشد. بنابراین هر زمان در طول حاملگی دچار خونریزی شدید باید به پزشک مراجعه کنید.

این علائم اشتباه را هم در نظر داشته باشید
وقتی انقباض های تان نامنظم است و زمانی که راه می روید یا دراز می کشید از بین می رود، یعنی درد واقعی نیست در تعداد و تدام دچار افزایش نمی شوند. این اتفاق در اثر کم آبی یا کار زیاد ممکن است ایجاد شود که با خوردن آب یا مایعات مختلف برطرف می شود. اگر زمانی که تغییر وضعیت می دهید یا دو لیوان ماالشعیر می خوری، انقباض های شما کاملا فروکش می کند این می تواند علامت عفونت ادراری باشد. اگر درد شما بیشتر در قسمت پایین شکم یا پشت است تا پایین کمرتان این می تواند علامت عفونت ادرار باشد. از آنجا که انحراف مهره های کمر در ماه های آخر بارداری به شدت کاهش می یابد می تواند باعث کمردرد شود که بیشتر زمان راه رفتن اتفاق می افتد، این درد کمر را با درد زایمان اشتباه نکنید. دردهای کاذب زمانی که بسیار تکرار شوند می توانند پیش آگهی زایمان طبیعی باشند . دردهایی که به هم نزدیک بوده و با نظم خاصی رخ بدهد به احتمال زیاد درد زایمان خواهد بود و شما را به تولد نوزادتان نزدیک می کند.

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

دفعات رابطه جنسی

چگونه دفعات رابطه جنسی خود را افزایش دهیم؟

چگونه دفعات رابطه جنسی خود را افزایش دهیم؟ یکی از مشکلات شایع در بین زوج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *