قلب جنین

آشنایی با زمان و نحوه تشکیل قلب جنین

آشنایی با زمان و نحوه تشکیل قلب جنین

یکی از لذت بخش ترین دوران ها برای هر مادری دوران بارداری می باشد زمانیکه جان تازه ای در بدن او شکل می گیرد. اگر شما هم مادر بارداری هستید و میخواهید بدانید قلب جنین شما چه زمان و چگونه تشکیل می شود با این مقاله از مجله آنلاین کیم کالا با ما همراه باشید.

تشکیل قلب جنین

هفته ششم بارداری قلب جنین تشکیل و شروع به زدن می کند

شما در هفته ششم بارداری هستید. (چهار هفته از ابتدای بارداری)

طول جنین حدود ۸ میلی متر (۱/۴ اینچ) است.

نخاع، که تا به حال باز بوده است، شروع به بسته شدن می کند.

سلول های خون و رگ های خونی شروع به رشد می کنند.

خون از طریق این رگ های خونی به رحم می رسد.

یک قلب لوله شکل تشکیل می شود و شروع به ضربان زدن می کند.

مغز شروع به تقسیم به ۵ قسمت می کند.

چاله های نوری از چشم شروع به تشکیل می کنند.

سلول های دست و پا در محل خود قرار می گیرند.

قلب جنین

زمان تشکیل قلب جنین در اوایل دوران بارداری

کودک شما در طول چند هفته اول بارداری به سرعت رشد می کند، به همین دلیل خانم ها در سه ماهه اول بارداری خیلی خسته هستند. برای کمک به رشد جنین، نیاز به استراحت زیاد، هوای آزاد، ورزش منظم و رژیم غذایی سالم دارید. خوابیدن با سوتین درد سینه ها را کم می کند.
بسیاری از علائم شما مانند هفته گذشته است. برخی از خانم ها به دلیل افزایش هورمون دچار سردرد می شوند. بسیاری از خانم ها هیچ یک از این علائم را ندارند. آنها اوایل حاملگی را بدون استفراغ و یا سردرد می گذرانند. برای بسیاری از خانم این مسئله کامل نرمال است. اگر علائم حاملگی ندارید نترسید اما در صورتی که به طور ناگهانی علائم بارداری شما برطرف شد با پزشک تماس بگیرید.
در این زمان جنین از کشمش کوچکتر است. پایین در دو طرف سر دو بافت وجود دارد که گوش های او است. اگر چه اندام ها کامل نشده اند اما تمام آن ها تشکیل شده اند. قلب نیز تشکیل شده است و ۲۵ روز بعد از بارداری شروع به زدن می کند (شش هفته بعد از آخرین پریودی). ضربان قلب نیز در حال حاضر قابل تشخیص است.
لوله عصبی شامل سه بخش می باشد که به زودی رشد کرده و تبدیل به مغز می شود. همچنین جفت نیز برای رساندن اکسیژن و موادغذایی به جنین عمل می کند.

کم کم نخاع , ستون فقرات جنین و پس از آن دست و پاهای جنین و سپس اعضای کوچکتر مثل انگشتانش نمایان شده و در شکم مادر شروع به حرکت و تکان خوردن می کند .

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

دفعات رابطه جنسی

چگونه دفعات رابطه جنسی خود را افزایش دهیم؟

چگونه دفعات رابطه جنسی خود را افزایش دهیم؟ یکی از مشکلات شایع در بین زوج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *