تردمیل

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از تردمیل

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از تردمیل

 

تردمیل یکی از پرطرفدارترین و موثرترین دستگاههای ورزشی برای کاهش وزن می باشد . ولی همانطور که خود شما هم خوب می دانید هر وسیله ای نقاط قوت و ضعف خود را دارد . اگر می خواهید با مزایا و معایب استفاده از تردمیل بیشتر آشنا شوید با ما در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا همراه باشید.

قدیم ترها تردمیل فقط در باشگاه‌های ورزشی وجود داشت اما امروزه با تنوع بسیار زیاد و در انواع پیشرفته در خیلی از خانه‌ها جا خوش کرده است.

اما همیشه این نگرانی برای استفاده‌کنندگان این دستگاه ورزشی وجود دارد که نکند به جای درست کردن ابرو چشم را هم کور کنند و یک عمر درد زانو های آسیب دیده را به جای به دست آوردن لاغری و تناسب اندام به جان بخرند.

دکترشهرام فیروز مرنی،در زمینه استفاده از این دستگاه ورزشی که دوستداران زیادی هم دارد معتقد است: تردمیل در سرعت‌های بالا به زانو آسیب وارد می‌کند اما اگر کمتر از ۲۰ دقیقه و با سرعت پایین از این دستگاه ورزشی استفاده کنیم خطری بدن را تهدید نمی‌کند.

 

 تردمیل

 

این فوق تخصص درد و عضو هیأت علمی دانشگاه در ادامه توصیه می‌کند: اگر اضافه وزن دارید به جای تردمیل می‌توانید در استخر تا حدود یک ساعت راه بروید این میزان در خشکی باید کمتر از نصف باشد در ضمن برای کاهش دردهای زانو بهتر است قبل از آغاز هر درمان دارویی وزن خود را کم کنید زیرا کاهش وزن نخستین قدم مؤثر در جهت رفع دردهای ناحیه زانو است.

توجه داشته باشید که اگر از دستگاه تردمیل استفاده می‌کنید حتماً نکات ایمنی را رعایت کنید و هنگام استفاده از این دستگاه از سرعت‌های پایین استفاده کنید. و در پایان پیشنهاد می شود که اگر از درد در ناحیه مفاصل و استخوان ها رنج می برید بهتر است از یک وسیله ورزشی دیگری به جای تردمیل استفاده نمایید.

منبع : دکتر سلام

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

عضله سازی

راهکارهای سوزاندن چربی و عضله سازی

راهکارهای سوزاندن چربی و عضله سازی اگر از چربی های اضافه بدن خود خسته شده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *