اسنشال فون

آشنایی با نقاط قوت و ضعف گوشی هوشمند اسنشال فون

آشنایی با نقاط قوت و ضعف گوشی هوشمند اسنشال فون

در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا قصد داریم به بررسی مشخصات فنی و نقاط قوت و ضعف یکی از تلفن های هوشمند جدید به نام اسنشال فون بپردازیم. برای آشنایی با این گوشی هوشمند جدید با ما همراه در ادامه این بخش همراه باشید.

دلچسب، با اینحال جاذب اثر انگشت

دیزاین اسنشال فون مورد استقبال اهالی رسانه قرار گرفته و آن را با عباراتی مانند «به راستیً دلچسب» و «خاص» توصیف کرده اند. تارنما ورج، این موبایل را دلنشین ترین کالا سال ۲۰۱۷ تا به امروز می داند.

در حقیقت بدنه تیتانیومی و سرامیکی ابزار، حس استحکام را به استفاده کننده منتقل می کند، بدون اینکه زمخت و سنگین به نظر برسد. با این وجود به نظر عده ای از سایت های تکنولوژی، براق بودن پشت ابزار هیچ راهی را برای تمیز نگه داشتن آن باقی نمی گذارد.

از نمونه ایرادات دیگری که به اسنشال فون وارد آمده، نبود جک هدفون و درگاه کارت حافظه است. ولی باید گفت بهره برداری از درگاه USB-C و معرفی دانگل مبدل هدفون همراه با ابزار، همراه با ۱۲۸ GB حافظه داخلی می تواند ایرادات فوق را کمرنگ کند.

محکم، با اینحال ضعیف در مقابل آب

یکی از نقاط ضعف بنیادی اسنشال فون، نبود هرگونه استاندارد مقاومت در مقابل آب است، در حالی تمام مدلهای برتر حال حاضر مارکت از نمونه گلکسی اس ۸ و آیفون ۷ مدت فراوانی را پایین آب تداوم می آورند.

ولی باید گفت برخلاف رقبا، استحکام بدنه این موبایل را می توان برگ برنده آن در نظر گرفت. فریم تیتانیومی ضربات وارده بر اثر سقوط را به خوبی خنثی می کند، و بدنه سرامیکی هم ابزار را از هرگونه خط و خش محفوظ می دارد، ضمن اینکه فرکانس های رادیویی را از خود عبور می دهد.

صفحه نمایش؛ نامعمول با اینحال کاربردی

صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی اسنشال از نوع LCD و با رزولوشن ۱۳۱۲×۲۵۶۰ پیکسل به خاطر دیزاین نامعمول و حداقل حاشیه در طرفین مورد ستایش قرار گرفته. نسبت ابعاد این صفحه ۱۹:۱۰ است و بریدگی حلقوی اسپیکر صحبت در لبه بالایی، آنقدرها هم خسته کننده نیست.

«تک کرانچ» بیان میکند بهره برداری از نرم افزارهای معمول هیچگاه تحت تأثیر این بخش قرار نخواهد گرفت و عکس ها در محدوده اصلی و استاندارد ۱۶:۹ به نمایش در می آیند، شبیه به به چیزی که در موبایل های معمول با آنها روبرو هستیم.

نویسنده ورج زاویه دید ابزار را ستوده و نسبت تصویر نامعمول را هم یکی از نقاط قوت موبایل های اندرویدی برشمرده است.

با این وجود بیزینس اینسایدر بیان میکند از لحاظ کنتراست، غنای رنگ و حداکثر روشنایی، صفحه نمایش اسنشال به پای رقبایی از قبیل گلکسی اس ۸ نخواهد رسید، ضمن اینکه عده ای اپ های ثالث با بریدگی اسپیکر صحبت سازگار نیستند.

 

اسنشال فون

 

دوربین؛ نه چندان استثنایی

بازخوردها درمقایسه با کیفیت دوربین اسنشال فون عمدتاً مثبت بوده اند. دوربین اصلی دوگانه این ابزار که دو سنسور ۱۳ مگاپیکسلی دارد (یکی رنگی و دیگری مونوکروم) عکس ها محشری را در محیط بیرونی ثبت می کند که مطابق با بیان نویسنده «تک کرانچ» جزئیات بیشتری را در مقایسه با گلکسی اس ۸ دارد.

از جهت دیگر، رنگ های نه چندان زنده در برخی عکس ها و علی الخصوص لحظه نسبتاً زیاد برای پردازش تصویر ها، عده ای از صاحبنظران را آزرده ساخته. نبود حالت عکاسی پشت سر هم (burst)، اچ دی آر (HDR) و پرتره هم با اسم نقاط ضعف اسنشال فون گفته شده، با اینکه تمامی آنها یقیناً در آپدیت نرم افزاری به اپ دوربین اضافه می شوند.

ورج هم چندان از عملکرد دوربین این موبایل در نور کم راضی نیست. با این وجود به ذهن خطور می کندً بعد از آپدیت نرم افزاری، اسنشال فون توانسته رضایت این نویسنده سختگیر را جلب نماید.

عملکرد و شارژدهی؛ سریع و با تداوم

همان شکلی که که تصور می شد، اکثر سایت های تخصصی از عملکرد سخت افزاری اسنشال فون رضایت کامل دارند و آن را بسیار سریع و چابک می دانند. پردازشگر اسنپدراگون ۸۳۵ در این ابزار «همه چیز را در لحظه اجرا می کند».

علی رغم توان بالای سخت افزاری، باتری اسنشال فون هم تداوم بسیار خوبی دارد و می تواند به خوبی یک روز کامل را با استفاده سنگین تداوم بیاورد.

وسایل جانبی؛ پتانسیل محشر

یکی از بخش های مورد ستایش این موبایل، ماژول اتصال ابزارهای جانبی است که از دو پین فلزی، سیستم رابطه وایرلس سریع، و آهنرباهای قوی تشکیل شده.

به نظر اکثر صاحبنظران، این سیستم پتانسل محشری را در پی دارد و می تواند به عامل موفقیت اسنشال فون بدل گردد، با اینحال هم اینک جز یک دوربین ۳۶۰ درجه هیچ نشانه ای از ابزارهای جانبی ماژولار دیده نمی شود.

اسنشال وعده داده که با وجود این ماه یک وسیله تازه را معرفی می کند، با اینحال واضح نیست که چه فرضیه های در فکر مدیران این تولیدکننده می گذرد.

ولی باید گفت، هنوزً می توان از دوربین ۳۶۰ درجه ۲۰۰ دلاری با اسم پیش سود این خانواده رو به افزایش استفاده کرد، گجتی که همراه با اسنشال فون به هزینه ۵۰ دلار فروخته می شود.

طبق نظرها صاحبنظران، این وسیله به سادگی به بدنه دوربین وصل شده و در جای خود قرار می گیرد، و رابطه استقامت را با موبایل برقرار می سازد. عملکرد ساده و بی نیاز از شارژ این ماژول هم نمونه دیگری از نقاط قوت آن است.

نرم افزار: اندروید خام

اندروید خام و فاقد نرم افزارها و تفاوت اضافه، پیوسته مورد استقبال مصرف کنندگان این اکوسیستم بوده و بدین جهت، اسنشال فون از لحاظ نرم افزاری نمره قبولی گرفته است. در حقیقت تنها اپ اضافه (به جز اپ های اصلی گوگل) در این موبایل، نرم افزار دوربین است.

اندی رابین وعده داده که تا ۲ سال آپدیت اندروید را برای اسنشال فون معرفی می کند، ضمن اینکه آپدیت های ایمنی ماهانه هم تا سه سال برای مصرف کنندگان این ابزار ممکن خواهد شد.

جمع بندی: تلفن هوشمندی محشر با آتی ای روشن

بیشتر سایت ها اسنشال فون را ستایش کرده اند. نویسنده ورج بیان میکند:

اسنشال فون کارهای فراوانی را به نحو احسن انجام داده: دیزاین شکیل، صفحه نمایش بزرگ، شارژدهی خوب، و نرم افزار سبک و روان. اگر از مصرف کنندگان اندروید در باب موبایل فرضیه آل شان بپرسید، احتمالا ابزاری شبیه به اسنشال فون را توصیف خواهند کرد.

عده ای دیگر، رویکردی محافظه کارانه را در پیش گرفته اند:

تا به اینجا، اسنشال فون را می توان بنیانی قوی برای اهداف بزرگتر اندی رابین در نظر گرفت، یعنی همان اکوسیستم یکپارچه با سری ای از ابزارهای مختلف. خریدن این موبایل به معنای شرط بندی روی پلتفرم فوق است؛ تصمیم با شماست.

بالاخره قادریم بگوییم اگر ۷۰۰ دلار برای خرید اسنشال فون هزینه کنید، ابزاری دلچسب و توانمند با پتانسیل محشر نصیبتان خواهد شد. اطمینان به این موبایل و کمپانی اسنشال در مقایسه با گلکسی اس ۸ یا آیفون ۷ کمی پیچیده تر است، با اینحال یقیناً آتی ای بسیار روشن در انتظار آن خواهد بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و گجت ها با ما در مجله آنلاین کیم کالا همراه باشید.

منبع : دیجی لند

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

اینترنت ۵G

حقایقی جالب درباره اینترنت ۵G

حقایقی جالب درباره اینترنت ۵G یکی از مباحث رز و مورد توجه در دنیای تکنولوژی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *