عینک آفتابی و نحوه انتخاب صحیح آن

عینک آفتابی و نحوه انتخاب صحیح آن 

انتخاب یک عینک آفتابی مناسب صورت شما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت چهره شما دارد. عینک آفتابی انواع مختلفی دارد از طبی گرفته تا فانتزی در این مطلب ما شما را برای انتخاب صحیح یک عینک آفتابی مناسب راهنمایی می کنیم.

.

عینک آفتابی و نحوه انتخاب صحیح آن

.

رنگ های عینک آفتابی و میزان مضر بودن آن ها

عینک دودی فقط برای نشان دادن های کلاس بودن و زیبایی نیست و با این عینک می توان از بسیاری از آسیب های چشمی جلوگیری کرد ولی باید نوع مناسبی از آن را انتخاب کرد تا به چشم ضرر نرساند . استفاده از عینک آفتابی فصل خاصی ندارد ولی در تابستان میزان استفاده از آن نسبت به بقیه فصول بیشتر است.

◄ اگر پوست روشن و سفیدی دارید بهتر است از رنگ های قرمز ، قهوه ای ، آبی ، مشکی استفاده کنید.

◄ اگر پوست ماتی دارید بهتر است از رنگ‌های مانند سفید ، مشکی ، خاکستری استفاده کنید .

.

عینک استاندارد چه عینکی است؟

عینکی که به صورت حداکثر از چشمان شما محافظت میکند.عدسی عینك‌های خوب و استاندارد باید  بیش از ۹۵درصد از اشعه «یو وی» یا‌‌ همان فرابنفش را جذب كنند.

میزان تعیین یو وی‌  در عینك فقط با دستگاه یو وی‌متر انداره گیری میشود. اگر دستگاه عدد ۴۰۰ را نشان دهد عینک استاندارد و مناسب است.

چه زمان هایی باید عینک آفتابی بزنیم؟

از عینك آفتابی فقط در طول  روز و در معرض نور آفتاب استفاده كنید زیرا استفاده از عینک آفتابی به غیر از این شرایط  به چشم آسیب می‌رساند. هنگامی که عینك به چشمتان نیست، آن را در مخزن مخصوص قرار دهید تا شیشه‌های آن خط نیفتد.

رنگ های مضر عینک آفتابی

بعضی‌ها معمولا رنگ عینك آفتابی‌شان را با تیپ و لباسشان ست میکنند ولی رنگ عدسی عینك‌های آفتابی در عملکرد موثر است. به‌طور كلی عینك‌هایی با رنگ دودی و قهوه‌ای كمرنگ برای هر نوع مصرفی، علی الخصوص  رانندگی ایده‌آل است. عدسی‌های سبز رنگ  طیف رنگ آبی  و درخشندگی را كاهش می‌دهد. عدسی‌های زرد یا كهربایی رنگ برای جاهایی كه شفافیت زیادی دارند یا فعالیت‌های ورزشی مناسبند. عدسی عینك‌های آفتابی آبی یا بنفش به هیچ وجه استاندارد نیستند و كنتراست رنگ محیط را از بین می‌برند.

اندازه عینک آفتابی بزرگ باشد بهتر است یا کوچک؟

عینک آفتابی استاندارد كه سطح دور چشم را کاور کند. عینك‌هایی كه عدسی كوچكی دارند  حفاظت كامل از چشم ایجاد نمی‌كنند. از طرفی عینك‌هایی كه عدسی بزرگی دارند هم ممكن است روی گونه‌ها و بینی سنگینی كنند.  فریم‌های كائوچویی انعطاف بالایی دارند، امكان شكستن‌شان كمتر است و راحت‌تر روی صورت می‌نشینند. خصوصیتی که فریم‌های فلزی دارد این است که اگر بشکنند می توانیم آن ها را تعمیر  کنیم .

خرید عینک مناسب صورت شما
عینک‌های آفتابی یکی از ضمائم خیلی مهم هستند و البته نباید هر عینک آفتابی را انتخاب کرد ، باید عینک‌های استاندارد را برای محافظت از چشمانتان استفاده کنید .

علاوه بر آن باید عینک‌هایی را انتخاب کنید که به صورت شما بیاید زیرا صورت‌های مختلفی وجود دارد مانند : صورت‌های گرد ، کشیده و … .

انتخاب فرم و شکل عینک :

اگر صورت مربع شکلی دارید : قاب و فرم‌های را انتخاب کنید که گرد و یا بیضی باشند بدلیل اینکه انحنا و حالت خمیدگی این عینک‌ها باعث می‌شوند که صورت شما  از حالت مربع شکل خارج شود.
اگر صورت گردی دارید : قاب و فرم‌های کشیده و مربع را انتخاب کنید و البته اگر در گوشه ی عینک‌ها حالت زاویه دار باشند بسیار مناسب است  و صورتتان را از حالت گردی در می آورد .

اگر شما صورت بیضی شکلی دارید :  از فریم های مستطیل شکل استفاده کنید تا صورت شما کشیده تر بنظر برسد .

اگر شما صورتی مستطیل شکل دارید: بهتر است از فرم‌های استفاده کنید که در گوشه‌های آن گرد هستند  زیرا حالت تعادلی بین صورتتان و فرم عینک تان برقرار می کند .

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام یکی مسائلی که در کاهش وزن و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *