چگونه از وسایل چرمی نگهداری کنیم؟

چگونه از وسایل چرمی نگهداری کنیم؟

چرم محصولی شیک ،  بادوام  مقاوم   است. یک تکه چرم درجه یک می‌تواند سال‌های زیادی برای شما دوام بیاورد؛ شاید  تا آخر عمر!

اما باید از وسایل چرم  مانند بقیه وسایلتان با روش های خاصی نگهداری کنید. هر چه از چرم بهتر نگهداری کنید  عمر آن طولانی‌تر میشود.

جنس چرم به گونه ای است که به طور  معمولی مانند بقیه وسایل دیگر نمیتوان آنرا شست‌وشو داد. بهتر است  نکاتی را درباره طریقه  نگهداری  اصولی از چرم بدانید.

پس با ما همراه باشید.

چگونه از وسایل چرمی نگهداری کنیم؟

طریقه نگهداری  چرم

۱- وسیله چرمی خود را در برابر نور خورشید  قرار ندهید. گرمای آفتاب موجب خشک شدن چرم شما میشود وچرم شما حالت شکنندگی پیدا میکند. وقتی که چرم شکننده می‌شود،  ترک می‌خورد و از بین میرود.

۲- هنگامی که از وسیله چرمی خود استفاده نمی‌کنید، آن را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید. اگر در نگهداری از آن دقت نکنید، شرایط تشکیل انواع کپک فراهم میشود. قطعا با کپک زدن  چرم کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد. پس، دقت کنسد که محل قرار گیری وسیله چرمی تان شرایط مناسب را داشته باشد. مثلا، انباری یا زیرزمین‌های مرطوب و نمناک به هیچ عنوان محل مناسبی برای جنس چرم نیست زیرا محیط مناسب برای رشد مهیا است.

وسیله چرم خود را در کیسه‌های پلاستیکی نگذارید. بستن راه نفوذ هوا برای مواد به کار رفته در جنس چرم خوب نیست.

۳- وسیله چرمی خود را از  لوازم زبر یا تیز دور نگه دارید زیرا این وسایل موجب ساییدگی، خراش یا پارگی چرم میشود. وقتی قسمتی از چرم ساییده شود یا خراش بردارد دیگر  تعمیر نمیشود.

خیلی از افراد وجود دارند که به چرم‌های کهنه علاقمندند . این افراد فکر می‌کنند چرم کهنه به نوعی حس زنده بودن اشیاء را تداعی می‌کند.

سعی کنید از کش آمدن یا کشیده شدن وسیله چرمی خود جلوگیری نمایید. مثلا، اگر کیف پول چرمی دارید و بیش از حد درون آن را پر می کنید، چرم بعد از کش آمدن دیگر به سایز اولیه خود بر نمی‌گردد و از قیافه میوفتد. بنابراین، اگر می‌خواهید وسیله چرمتان همیشه ظاهری زیبا داشته باشد، از کشیده شدن یا کش آمدن آن جلوگیری کنید.

۴- دایما وسیله چرمی خود را مرطوب نگه دارید. اگر متوجه شدید که پس از مدتی ، وسیله چرمیتان کم‌کم  خشک شد،قبل از ترک خوردن آن کاری کنید. برای جلوگیری از ترک خوردن آن می‌توانید از روغن یا مواد مخصوص چرب کردن چرم استفاده نمایید.  واکس و روغن‌های زیادی برای چرب کردن چرم وجود دارد که با  آنها می‌توانید خشکی چرمتان را از بین ببرید و از ترک خوردن آن جلوگیری نمایید.

اگر نمی خواهید برای مدتی از وسیله چرمیتان استفاده کنید آن را با یک بسته بندی مناسب قرار دهید. مثلا، اگر وسیله چرمتیان یک بارانی باشد می‌توانید توسط کاورهای لباس آن را بپوشانید، در کمد یا محلی مناسب نگهدارید و هر چند وقت یکبار آن را از کاور خارج کرده، سپس به جای خود بازگردانید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی رنگ های استفاده شده در سقف و دیوارهای خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *