نکاتی درباره ی چیدمان اتاق نشیمن

نکاتی درباره ی چیدمان اتاق نشیمن

نکاتی درباره ی چیدمان اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یک مکان عمومی در منزل است که خانواده در آن جمع میشوند و به استراحت و تفریح میپردازند.اتاق نشیمن فضای مهمی است امروز ما میخواهیم شما را با تکنیک های چیدمان آشنا کنیم.

نکاتی درباره ی چیدمان اتاق نشیمن

 

۱٫ از  اشیای بزرگ کم تر استفاده کنید.:اگر اتاق نشیمن شما فضای زیادی ندارد، از ابزار چند منظوره استفاده کنید که با این کار می‌توانید فضا را تغییر دهید.

  • یک مبل چندتکه را مدنظر داشته باشید که یک بخش مجزایی دارد که می‌توانید پاهای خود را بر روی آن قرار داده و استراحت نمایید.
  • از یک وسیله دو منظوره استفاده کنید. سعی کنید که مبلمان را در یک‌گوشه کنار هم قرار دهید تا نقش یک کاناپه را بازی کنند و از یک میز استفاده کنید به‌جای اینکه برای هرکدام از آن‌ها یک میز عسلی بگذارید.

۲٫ از وسایل موقتی برای مهمان ها استفاده کنید: هنگامی که مهمان‌دارید می‌توانید از صندلی‌های سبک و موقتی استفاده کنید و نیازی نیست که آن‌ها همیشه در نشیمن باشند.

  • یک کاناپه‌ کوچک و یا چند صندلی بازودار برای راحتی بگذارید اگر شما بر بالشتک‌های این مبل‌ها تکیه نمی‌دهید می‌توانید آن‌ها را به گوشه بگذارید تا فضای بیشتری داشته باشید.

۳٫ از اثاثیه‌ های هم ارتفاع استفاده کنید: اگر وسایل باهم تفاوت ارتفاعی داشته باشند در آن صورت فضا کمی درهم‌برهم جلوه خواهد کرد.

  • کتاب‌ها را بر روی میزهای کوتاه عسلی قرار دهید تا اینکه ترتیب قدی را رعایت کرده باشید و نیاز نداشته باشید که آن‌ها را تغییر دهید.

۴٫ از نور طبیعی برای روشنایی استفاده کنید: از پرده‌های نازک استفاده کنید تا نور به داخل اتاق  بیاید  و فضای داخلی نورانی شود. اگر شما پنجره نداشته باشید تا نور طبیعی وارد خانه شود، استفاده از نور مصنوعی می‌تواند راهکار مقبولی باشد، مخصوصا اگر این نور سفید باشد تا اینکه زرد.

۵٫ یک یا دو آینه در اتاق بگذارید: معمولا، ایجاد حالت وهم‌آلود توسط آیینه باعث بزرگ جلوه دادن محیط می‌شود. این حالت زمانی کاربرد دارد که نور خورشید کم باشد و یا اتاق نشیمن پنجره کافی نداشته باشد.

۶٫  از اثاثیه هایی  با ابزار شیشه‌ای و روشن‌تر استفاده کنید: میزهایی که شیشه‌ای هستند، درهای شیشه‌ای و یا ورودی‌های بدون در اتاق می‌توانند فضا را بزرگ نشان دهند. استفاده از اثاثیه‌ای که فضای کمتری می‌گیرند می‌توانند به چشم شما خوب بیایند.

۷٫ از رنگ های طبیعی و ملایم استفاده کنید: رنگ‌های نرم مانند آبی ملایم و یا کِرِم طبیعی محیط را گرم‌تر و دلپذیر تر می‌کند. از سایه‌های شدید و تاریک جلوگیری نمایید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی رنگ های استفاده شده در سقف و دیوارهای خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *