مراحل رشد کودک از بدوتولد

مراحل رشد کودک از بدوتولد

مراحل رشد کودک از بدوتولد

با تولد یک نوزاد پدر و مادرها دوست دارند اطلاعاتی در باره مراحل رشد کودکشان داشته باشند.امروز میخواهیم به شما مراحل رشد کودک را مرحله به مرحله برای شما توضیح دهیم.

 

مراحل رشد کودک از بدوتولد

 

یک ماهگی : سرش را کمی بالا می برد . به چهره ها نگاه می کند . در معرض نور شدید پلک می زند .

دو ماهگی :  مسیر اشیا را با چشمانش دنبال میکند . به جز گریه کردن ، صداهایی مانند غان و غون از خود تولید می کند . از وجود انگشتان دستانش آگاهی پیدا می کند . چهره ی والدینش را به خوبی تشخیص می دهد .

سه ماهگی : مشتش را باز و بسته می کند . اسباب بازی هایش را تکان می دهد . زمانی که بر روی زمین مخصوصا سطحی سخت قرار می گیرد با پاهایش ، خود را به سمت پایین می کشاند . اغلب سرش را با زاویه ۴۵ درجه بلند می کند .

چهار ماهگی : با دهانش اشیا را شناسایی می کند . به اشیای کوچک هم نگاه می کند و زیاد می خندد .

پنج ماهگی : وزن  او دو برابر میشود .هنگامی که دستانش توسط والدین نگه داشته شده اند، وزنش را روی پاهایش به خوبی تحمل می کند .

شش ماهگی : او با شنیدن نام خود ، واکنش نشان می دهد . می توان  او را به پارک و محوطه های بازی برد . با  کمک والدینش ، مایعات را با فنجان مزه مزه می کند . آواهای مختلف را با صدای بلند تولید می کند .

هفت ماهگی : با آهنگ صدا، عواطف  را درک می کند . با خزیدن و چهار دست و پا کار خود را راه می اندازد . با انگشتانش می تواند مربا و غذا بخورد .

هشت ماهگی : در شبانه روز بین ۱۰ تا ۱۳ ساعت می خوابد و دو چرت نیم روز دارد .در هنگام خوراکی خوردن ، دستانش را به سمت قاشق چنگال دراز می کند .او بدون حمایت و کمک می نشیند . با دستش به دست والدین ضربه می زند .

نه ماهگی : وسایل را بر روی زمین پرت می کند و بعد به دنبالشان می گردد . خودش را برای ایستادن و بلند شدن می کشد . به خوبی خود را در آینه تشخیص می دهد . به نشانه ی خداحافظی ، برای دوستان و فامیل دست تکان می دهد .

ده ماهگی : فنجان را با دست می گیرد و مایعات درون آنرا می نوشد . مامان و بابا می گوید و به خوبی معنای آن را می داند و درک می کند . اسباب بازی هایش را به هم می کوبد و آنها را در همه جای اتاق پخش می کند .

یازده ماهگی : چهار دست و پا و سریع حرکت می کند  . در یازده ماهگی وزن او سه برابرمی شود . به کتاب داستان رنگی و حروف الفبا علاقه نشان می دهد .

دوازده ماهگی : به چیزهایی که دوست ندارد نه می گوید و آنها را کنار می زند . فرار بچه از خواب بعد از ظهر طبیعی ست . با همسالانش بازی می کند و به آنها اسباب بازی قرض می دهد اما فورا آنها را پس گرفته و پیش خود نگه می دارد . جوراب و کلاه خود را می تواند در بیاورد و بتدریج راه می رود ولی هنوز کمک می گیرد .

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

تیپ بدنی

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما اگر تا به حال از رژیم های لاغری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *