چگونه فضای اتاق را روشن کنیم؟

چگونه فضای اتاق را روشن کنیم؟

چگونه فضای اتاق را روشن کنیم؟

نور در زیبایی دکوراسیون منزل نقش مهمی دارد.یکی از جنبه های گردش انرژی منفی در اتاق ها کمبود نور میباشد.روش هایی وجود دارند که باعث روشنایی اتاق میشود و انرژی مثبت را در منزل به گردش می آورد که ما میخواهیم در این مطلب به شما آنهارا معرفی کنیم.

چگونه فضای اتاق را روشن کنیم؟

 

نواحی  تاریک خانه را پیدا کنید
قطعا منزل شما با هر طراحی  که از نظر معماری داشته باشد، نواحیی دارد که از نظر استفاده نور در، بهینه نیستند. این نواحی خانه به عنوان نقاط تاریک شناخته می شوند و می توانند شامل صندوق خانه و گنجه، اتاق های نشیمن، اتاق خواب و … باشند که  دسترسی زیادی به نور طبیعی ندارند، یا در این فضاها از ترکیب رنگی در نقاشی دیوارها و چیدمان مبلمان ها استفاده شده است که محیط  را تاریک کرده است.
پیش از اینکه این نواحی خانه را پرنور کنید، باید فاکتورهایی که باعث تاریک شدن این فضاها میشوند را بشناسید. باید این را بدانید که آیا نیاز به پنجره های زیاد تری برای ورود نور طبیعی به اتاق ها دارید، یا اینکه باید از رنگ های روشن تر برای مبلمان استفاده نمایید.
از رنگ های روشن و خنثی در کنار رنگ های تیره استفاده نمایید
اگر علاقمند  رنگ های گرم و تیره در دکوراسیون منزلتان  هستید و دوست دارید از رنگ هایی مانند قهوه ای اسپرسو، عسلی، فندقی و …  در وسایل منزلتان استفاده کنید، حتما از رنگ های خاکستری روشن و سفید هم استفاده کنید. استفاده از این رنگ های روشن در کنار رنگ های تیره ای که برای کفپوش ها و مبلمان اتاق استفاده می شود، تعادل خوبی را در روشنایی منزلتان  فراهم خواهد میکند.
سقف با رنگ تیره احتیاج به نور زیاد تری دارد
دراکثرز خانه ها، سقف اتاق ها به رنگ تیره رنگ  می شوند. همچنین ممکن است از ورقه های چوبی برای پوشاندن سقف  استفاده شود. این مسئله موجب تاریک شدت فضای اتاق هامیشود  استفاده از روشنایی بیشتر در اتاق ها ضروری است.
در اتاق خواب  تعادل  میان روشنایی و تاریکی ایجاد کنید
اتاق خواب  یکی از مکان هایی است که باید مطابق سلیقه خودتان طراحی شود و دکوراسیون آن باید آرامش و آسودگی را به شما القا کند.  اگر دیوارهای اتاق خوابتان تیره است، بهتر است با استفاده از کنتراست مناسب و استفاده از رنگ های روشن مانند طیف زرد و رنگ های کرمی در تخت خواب خودتان، تعادل چشم نوازی در دکوراسیون اتاقتان ایجاد کنید.
بالشت ها و رخت خواب ها با رنگ های گرم و روشن در کنار رنگ های تیره اتاق جو آرامش بخشی را به محیط می بخشند. چنانچه مشاهده می کنید توصیه زیادی به استفاده از چراغ های نورانی شدید در اتاق خواب نمی کنیم. بهتر است برای این قسمت از خانه استفاده از آباژورها و نورهای غیرمستقیم را در ارجحیت قرار دهید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی رنگ های استفاده شده در سقف و دیوارهای خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *