طریقه نگهداری درخت بونسای

طریقه نگهداری درخت بونسای

طریقه نگهداری درخت بونسای

بونسای نارون با نام  Ulmus parvifolia از خانواده آلماسه است. این گیاه معمولا با نام Chinese Elm  در دنیا شناخته میشود و اکثر گونه های آن بومی چین، ژاپن ، کره شمالی و ویتنام میباشند.
این درختچه  همیشه سبز دارای برگ های متناوب ، تخم مرغی تا بیضوی دندانه دار و معمولا با پایه های نامساوی به رنگ سبز تیره براق است. بعضی گونه ها در فصل پاییز میوه میدهند و در این فصل برگ های گیاه دارای رنگ های جذابی میشوند.

طریقه نگهداری درخت بونسای

 

بونسای نارون گیاه بسیار مقاومی است و نگهداری از آن در داخل آپارتمان و یا فضای باز به آسانی ممکن است. مکانی  روشن و کمی خنک را برای این گیاه در نظر بگیرید.
اگر در بیرون از منزل از آن نگهداری میکنید میتوانید آن را در معرض آفتاب قرار دهید ولی در روز های  تابستان آن را به جایی دارای سایه منتقل کنید و در طول روزهای خیلی سرد زمستان آن را به گلخانه خنک منتقل کنید .

آبیاری
بونسای نارون آبیاری های مداوم  را بسیار دوست دارد، اما از آب دادن بیش از ظرفیت تحمل گلدان اجتناب کنید.  نگذارید خاک گیاه خشک شود و به طور منظم آبیاری کنید به خصوص در بهار و اوایل تابستان آن را در خاک حاصلخیز و مرطوب نگه دارید.

تغذیه
برای حفاظت از برگچه ها، از کود با نیتروژن بالا استفاده کنید. برای حفظ رنگ  و رشد سالم  ، تغذیه سه یا چهار بار در سال کافی است.

هرس
فرم دهی و شکل گیری بونسای باید با هرس کردن انجام شود. هرس  بهتر است از در اواخر دوره ای که گیاه خفته دقیقا پیش از شروع بهار انجام شود.
تغییر گلدان گیاهان جوان در هر سال و گیاهان مسن تر در هر ۳-۴ سال میتواند باشد.
این گیاه می تواند در اکثر انواع خاکها با تخلخل خوب رشد مناسبی داشته باشد. مخلوط خاک : ۱ قسمت (Akadama آکادما) ، ۱ قسمت شن ، ۱ قسمت کمپوست برگ ، ۱ قسمت پوست درخت کاج. پیشنهاد میشود.

سیم کشی
به طور معمول لازم نیست بیشتر شکل دادن و فرم دهی از طریق هرس انجام می شود. اگر سیم کشی مورد نیاز است ، لازم است با احتیاط عمل شود زیرا شاخه ها کاملا شکننده میباشند.

تکثیر
تکثیر آن در خارج از منزل با افشانده شدن بذر در پاییز یا بهار امکان پذیر میباشد. استفاده از قلمه ساقه های سبز در فصل تابستان نیز ممکن است.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روش کاشت گل سینره

روش کاشت گل سینره

روش کاشت گل سینره گل سینره از گیاهان بهاری است که فروش آن  از اسفند شزوع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *