روش کاشت گیاه قهوه در خانه

روش کاشت گیاه قهوه در خانه

روش کاشت گیاه قهوه در خانه

قهوه گیاهی با اندازه کوچک و شگفت انگیزی است .این گیاه با برگ‌های سبزو زیبایش  نگاه هر بیننده‌ای را جذب  خود می کند.احتمالا این را می‌دانید که نمی‌توانید گیاه قهوه را از دانه‌های قهوه‌ای که از مغازه خریدید، بکارید. زیرا محصولات موجود در فروشگاه ها  فرآوری شده و تفت داده شده‌اند و از آن ها گیاه نمی روید. پس یا باید نشا گیاه قهوه را خریداری کنید.

روش کاشت گیاه قهوه در خانه

 

شرایط رشد گیاه قهوه

نور

گیاه قهوه دوست دار مکانی آفتابی با قسمت‌های سایه دار میباشد.  اگر در منطقه‌ای با آب و هوای سرد زندگی می‌کنیدبرای این گیاه مکانی آفتاب رو فراهم سازید. البته حواستان باشد که گیاه قهوه آفتاب مستقیم را دوست ندارد و اگردر معرض نور زیاد خورشید قرار بگیرد برگ‌هایش شروع به قهوه‌ای شدن و خشک شدن می‌کند.

 آبیاری

گیاه قهوه آبیاری منظم و زیاد می‌خواهد. آب و رطوبت زیاد نکته مهم برای پرورش قهوه است. این گیاه به صورت خودرو در مناطق استوایی می‌روید.

خاک

خاکی غنی با کود گیاهی و زهکشی شده مناسب ترین خاک برای این گیاه است.

کود دهی

گیاه را در طول زمان رشد با محلول‌های کودی تقویت کنید. در فصل زمستان  تعداد دفعات کوددهی را ماهی یک بار بکنید.

تکثیر

گیاه قهوه را می‌توان به وسیله دانه یا قلمه ساقه تکثیر کرد. در فصل بهار درخت قهوه شکوفه‌های سفید می‌دهدکه بعد هم به میوه‌هایی  حدود ۱ تا ۲ سانتی متر تبدیل می‌شوند . هر کدام از این میوه‌ها ۲ دانه درون خود داردکه این دانه‌ها در واقع همان دانه‌های قهوه‌ای هستند که دم کرده و می‌نوشیم.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی رنگ های استفاده شده در سقف و دیوارهای خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *