روش پرورش زنجبیل

روش پرورش زنجبیل

روش پرورش زنجبیل

زنجبیل گیاهی با خاصیت دارویی فراوانی است که طعم فوق العاده ای با خود دارد. پیدا کردن زنجبیل در مغازه‌های میوه و تره بار یا عطاری‌ها کار آسانی است، اما قیمت آن گران است. اگر خودتان آن را بکارید مقداری در هزینه‌هایتان صرفه جویی میشود و از سلامت زنجبیل برداشتی‌تان مطمئن خواهید بود.

پرورش زنجبیل بسیار آسان است! اگر تا به حال گیاهی را درون خانه‌ پرورش داده‌اید پس از عهده نگهداری زنجبیل هم برمی‌آیید.

روش پرورش زنجبیل

قدم اول

پرورش زنجبیل متفاوت‌تر از پرورش باقی سبزیجات نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بهترین ریشه  گیاه  را پبدا کنید و بخرید. یک ریشه چاق با پوستی صاف بهترین گزینه است! آنهایی که لاغر و چروکیده هستند را انتخاب نکنید.

ریشه زنجبیل را در آب گرم بخیسانید و بگذارید یک شب در این آب بماند. بعد از آن گلدانی با سوراخ‌های زهکش بزرگ و فراوان بخرید و با خاک گلدان پرش کنید. می‌توانید برای کاشت از مقداری کمپوست ساخته شده  هم استفاده کنید.

قدم دوم

زنجبیلی که در آب قرار داده بودید را به چند قسمت تقسیم کنید . قطعات زنجبیل را در عمق ۵ تا ۱۲ سانتی متری خاک بگذارید و روی آنها را با خاک پر کنید.

شرایط را برای گیاهتان فراهم کنید این به معنی فراهم کردن هوای مرطوب برای گیاه‌تان با غبار پاشی منظم است. یک روز در میان این کار را انجام دهید. می‌توانید برای این کار یک جدول زمانبندی درست کنید و در کنار گلدان زنجبیل‌تان قرار دهید تا هیچ وقت فراموش‌تان نشود و گیاه‌تان خشک نماند. زیرا اندکی خشکی کشیدن می‌تواند گیاه‌تان را برای همیشه از رشد باز دارد.

خاک گلدان باید همیشه مرطوب باشد اما هیچ وقت خیس نماند. حواستان باشد که گلدان گیاه‌تان زهکش‌های خوبی داشته باشد تا ریشه‌اش  پوسیده نشود.

زنجبیل محیط گرم را دوست دارد. هیچ وقت اجازه ندهید دمای محیط گلدان زنجبیل‌تان پایین بیاید. فکر نکنید چون گلدان را در کنار یک پنجره آفتابی قرار داده‌اید دما برای گیاه مناسب است.

برداشت محصول

خاک را کنار بزنید و  ریشه زیر زمینی را برداشت کنید. ساقه‌های سبز گیاه را ببرید. می‌توانید از قسمتی از گیاه برداشتی برای کاشت مجدد زنجبیل استفاده کنید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی رنگ های استفاده شده در سقف و دیوارهای خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *