روش نگهداری از گیاه برگ قاشقی

روش نگهداری از گیاه برگ قاشقی

روش نگهداری از گیاه برگ قاشقی

نام انگلیسی  این گیاه Desert privet و نام علمی آن Peperomia magnoliaefolia که در فارسی پیرومیا، قاشقی نامیده می شود.

پیرومیا از خانواده پی پراسه و زادگاه آن برزیل و جنگل آمازون است ،این گیاه دارای برگهای قلبی شکل، گوشتی و به رنگهای سفید کرمی و سبز می باشد، زادگاه این گیاه جنگلهای تاریک است  و به همین دلیل سایه آپارتمان را به خوبی تحمل میکند.

روش نگهداری از گیاه برگ قاشقی

 

نور: نیم سایه آفتاب و نور کنار پنجره احتیاجات نوری آن را  برطرف میکند، نیاز به مراقبت در برابر اشعه مستقیم آفتاب مخصوصا در ظهر دارد.

دما: حداکثر درجه حرارت در تابستان ۲۴ درجه و حداقل درجه در زمستان ۱۸ درجه است،گیاه تا ده درجه هم مقاومت نشان میدهد.گیاه به هوای خنک نیاز دارد.

آبیاری: اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود، آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه و در نهایت حمله قارچ بیماری زا ی میشود،در تابستان هر ۷  روز یکبار و در زمستان هر  ۲الی ۳ روز یکبار آبیاری نمایید.

رطوبت: غبارپاشی هفته ای دو بار در تابستان و یکبار در زمستان توصیه می شود.

تغذیه: مواد غذایی  را با افزایش کودهای مایع یا جامد محلول در آب های مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور هر دو هفته یکبار تامین کنید.

خاک مناسب: خاک لیمونی بهترین خاک برای رشد ریشه این گیاه است.

تعویض گلدان: ریشه های این گیاه کوچک است،پس این گیاه باید در گلدان های کوچک زندگی کنند،به هر حال  هر سال ریشه ها را چک کنید و در صورت لزوم ان را با یک اندازه بزرگتر تعویض نمایید.

تمیز کردن برگها: به علت شکننده بودن برگ ها غبارپاشی جهت تمیز نمودن برگها کفایت میکند.

تکثیر: زمان مناسب برای گرفتن قلمه ساقه یا برگ در اواخر بهار یا تابستان و ریشه دار کردن آنها در  دمای ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی گراد می باشد.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی رنگ های استفاده شده در سقف و دیوارهای خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *