روش نگهداری موز در یخچال

روش نگهداری موز در یخچال

روش نگهداری موز در یخچال

قطعا شما هم تابه حال با این مشکل مواجه شده اید که پس از خرید موز در مدت کوتاهی موزها سیاه شده و ظاهر زشتی پیدا میکنند.امروز ما میخواهیم در این مطلب چند راهکار مفید و کاربردی نگهداری موز در یخچال را به شما آموزش دهیم. با این روشها شما میتوانید موز را در یخچال به خوبی نگهداری و حتی تا ۱۰ روز از سیاه شدن موز پیشگیری کنید.

روش نگهداری موز در یخچال

نگهداری موز در ظروف در بسته

ته موز را با یک قیچی تیز یا کارد ببرید و موزها را دانه دانه از یکدیگر جدا کنید.موزها را آرام آرام زیر آب سرد بشویید و سپس با دستمال پارچه ای تمیز و آنها را خشک کنید.

در یک ظرف در دار پلاستیکی، دستمال نخی تمیز و خشکی پهن کرده و موزها را داخل ظرف قرار دهید. (دستمال نخی، بخار موجود در هوا را که با باز و بسته شدن درب یخچال و درب ظرف به شکل قطرات ریز بر روی میوه ایجاد میشود را جذب می کند و از تغییر رنگ و سیاه شدن موزها پیشگیری میکند.)

درب ظرف را بسته و آن را در طبقات پایین یخچال قرار دهید.

روزنامه پیچی کردن موز

یکی دیگر از راه های نگهداری موز در یخچال برای  طولانی مدت و جلوگیری از تغییر رنگ پوست موز، گذاشتن موز در طبقه پایینی یخچال و در قسمت جامیوه ای است. همچنین میتوانید موزها را در لای کاغذ یا روزنامه پیچیده و سپس آن را در کیسه پلاستیکی بگزارید و در یخچال نگهداری نمایید.

آویزان کردن موز

از دیگر روشهای کاربردی نگهداری موز در یخچال، آویزان کردن موز از قلاب و در طبقات پایینتر یخچال است. با انجام این کار از کوفته شدن موز و له شدگی جلوگیری می شود و موز در معرض هوای خنک قرار می گیرد. از طرفی می توانید دسته و ساقه موز را با پلاستیک بپیچید که باعث رسیدن کمتر اکسیژن به ساقه شده و امکان نگهداری موز تا ۷ روز ایجاد می‌شود.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی رنگ های استفاده شده در سقف و دیوارهای خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *