روشهای آسان برای ماندگاری گل طبیعی

روشهای آسان برای ماندگاری گل طبیعی

روشهای آسان برای ماندگاری گل طبیعی

گل طبیعی بسیار زود خشک میشود و ماندگاری زیادی ندارد.روشهای زیادی برای ماندگاری بیشتر گل طبیعی وجود دارد ما در این مطلب میخواهیم چند ترفند برای ماندگاری طولانی گل طبیعی را به شما آموزش دهیم.

روشهای آسان برای ماندگاری گل طبیعی

 

– گل ها را در یک ظرف بزرگ تمیز بگذارید

برای نگهداری گل های طبیعی  از یک ظرف تمیز و بزرگ استفاده کنید. این ترفند خطر ابتلا به باکتری ها  را کاهش می دهد و گلها را آلوده نمی کند.

– گل ها را در آب گرم قرار دهید

درجه حرارت آب برای ماندگاری طولانی گل ها باید حدود ۴۳-۴۴ درجه سانتیگراد باشد. آب را در یک گلدان دارای گل بریزید و یک یا دو ساعت آن را در محل خنک قرار دهید. مولکول های آب گرم سریعتر از ساقه حرکت می کنند، در حالی که گل ها رطوبت کمتری را از دست می دهند، زیرا هوا سرد است.

– برگ های پایین گل را جدا کنید

برای نگهداری گل های طبیعی با عمر طولانی تر، هر گونه برگ که زیر سطح آب قرار می گیرد را جدا کنید. برگ های غوطه ور شده در آب می توانند بسیار سریع پوسیده شوند، در نتیجه به غذا برای باکتری هایی تبدیل می شوند که می توانند بقیه گیاه را آلوده کنند و به آن آسیب برسانند.

– آب گل ها را  مدام عوض کنید

برای نگهداری گل های طبیعی، هر روز آب آن را تعویض کنید. و قبل از اضافه کردن آب تازه، فراموش نکنید که گلدان را بشویید و تمیز کنید، با این کار خطر ابتلا به عفونت گل ها را کاهش می دهد.  می توانید چند قرص آسپرین را در گلدان پر از آب اضافه کنید تا آب پاکیزه شود و از آسیب باکتری ها در امان باشد.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

مراحل رشد کودک از بدوتولد

مراحل رشد کودک از بدوتولد

مراحل رشد کودک از بدوتولد با تولد یک نوزاد پدر و مادرها دوست دارند اطلاعاتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *