راه حل دفع مورچه از محیط زندگی به روش های آسان

راه حل دفع مورچه از محیط زندگی به روش های آسان

راه حل دفع مورچه از محیط زندگی به روش های آسان

با گرم شدن هوا، برخی از افراد متوجه می‌شوند که مورچه ها وارد محیط زندگی آن‌ها شده‌اند. مورچه‌ها حشرات اجتماعی هستند و در کلونی هایی می زیستند که ممکن است اندازه آن با توجه به گونه‌ها از صدها میلیون مورچه تشکیل شده باشد.

مورچه‌هایی که وارد محیط زندگی شما میشوند می‌توانند وارد مواد غذایی شوند،و به آنها آسیب برساند و این کار باعث اذیت شما بشود. این موجودات می‌توانند به گیاهان شما نیز آسیب برسانند.

راه حل دفع مورچه از محیط زندگی به روش های آسان

 

روش های طبیعی برای دفع مورچه ها

۱٫ دفع مورچه با دارچین: دارچین دفع کننده طبیعی  مورچه‌های خانگی است. بوی آن مانع ورود مورچه‌ها به محیط زندگی شما می‌شود.

طریقه استفاده از دارچین:

  • ¼ تا ½ قاشق چایخوری پودر دارچین را به یک فنجان آب اضافه کنید. یک توپ پنبه ای را در این محلول بغلطانید و در مناطقی که ممکن است مورچه وارد بشود قرار بدهید. این کار را روزانه یکبار تکرار کنید تا تمامی مورچه ها بروند.
  • همچنین می توانید دارچین و میخک را نزدیک نقاط ورود قرار بدهید.

۲٫ دفع مورچه با سرکه سفید: سرکه سفید امواج خاصی را به سوی مورچه‌ها میفرستد.مورچه  ها نمی توانند بوی تند سرکه سفید را تحمل کنند. علاوه بر این، بوی سرکه مسیر آن‌ها را می‌پوشاند و موجب می‌شود آن‌ها جهت خود را از دست بدهند.

مقدار مساوی سرکه سفید و آب را مخلوط کنید. محلول حاصل را در بطری اسپری بریزید. این محلول را در اطراف قرنیزها و دیگر نقاط ورودی بپاشید. پس از یک ساعت، با استفاده از حوله کاغذی مرطوب مورچه را پاک نموده و دور بریزید. یکبار در روز این کار را تکرار کنید تا مورچه ها به طور کامل بروند. همچنین می‌توانید از این محلول سرکه برای تمیز نمودن کف، لبه‌های پنجره و سکوی آشپزخانه جهت جلوگیری از تجمع مورچه ها در این سطوح استفاده کنید.

۳٫ دفع مورچه با براکس: براکس برای مورچه ها  ماده ای سمی است . طریقه کار براکس این گونه است که مورچه ها جذب آن میشوند و به هنگام بلع، می‌میرند.

مقدار مساوی از براکس و ژله غذایی را مخلوط کنید و آن‌را  روی صفحه ای تخت بگذارید در جایی که مورچه ها هستند. 

توجه داشته باشید  که براکس  ماده ای سمی است،این ماده را حتما دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

۴٫ دفع مورچه با لیمو: برای دفع مورچه از محیط زندگیتان، از لیمو استفاده کنید. بوی لیمو مورچه‌ها را میترساند و خاصیت اسیدی آن، مسیر مورچه‌ها را می‌پوشاند.

مقداری آب لیمو را به آستانه در، لبه پنجره و دیگر نقاط احتمالی بمالید. گزینه دیگر قرار دادن چند قطره اسانس لیمو بر روی توپ پنبه ای و قرار دادن آن ها در کابینت ها و دیگر نقاط مورد نیاز می‌باشد. برش‌های کوچکی از پوست لیمو را در اطراف ورودی فضای باز قرار بدهید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی

روانشناسی رنگ ها برای دکوراسیون داخلی رنگ های استفاده شده در سقف و دیوارهای خانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *