چگونه خانه ای خوشبو داشته باشیم؟

چگونه خانه ای خوشبو داشته باشیم؟

چگونه خانه ای خوشبو داشته باشیم؟

آیا برای شما هم پیش آمده که وقتی وارد خانه می شوید بوی ماندگی حس کنید؟ بویی که از مخلوط بوی غذاها در آشپزخانه، حوله های خیس داخل حمام، و فعالیت های روزانه دیگر ایجاد می شود. دلایل زیادی برای بد بو شدن خانه وجود دارد اما روش های زیادی هم برای خوشبو کردن خانه وجود دارد که ما امروز میخواهیم آنرا به شما معرفی کنیم.

چگونه خانه ای خوشبو داشته باشیم؟

 

شمع روشن کنید

شمع های معطر هم فضای اتاق را خوشبو و تازه و هم آرامش بخش می کنند. شمع های معطر را می توانید اباتوجه به رایحه دلخواهتان خریداری  کنید.

با روغن های ضروری پخش کننده عطر بسازید

شمع ها به مراقبت نیاز دارند. اگر به دنبال راه حل ساده تری برای خوشبو کردن خانه هستید با روغن های طبیعی پخش کننده عطر درست کنید. آن ها بدون هیچ مراقبتی فضای خانه را بیش تر از یک ماه خوشبو می کنند.

حمام و دستشویی را تمیز کنید

هفته ای یک بار تمام گوشه و کنار حمام و دستشویی را کاملا تمیز کنید. این قسمت ها بدون تمیز کردن بوی بدی در فضای خانه منتشر خواهند کرد.

از دستگاه تصفیه کننده هوا استفاده کنید

دستگاه های تصفیه کننده هوا هم آلودگی را ازبین میبرند و هم گرد و خاک را کم می کنند. از همه مهمتر این که فضای خانه را خوشبو نگه می دارند.

اسپری خوشبو کننده هوا بسازید

در روزهای سرد زمستان که امکان باز کردن پنجره کمتر است خودتان با ترکیبی از آب و روغن های طبیعی خوشبو اسپری خوشبو کننده هوا درست کنید.

نان بپزید

پختن نان یکی از بهترین روش ها برای خوشبو کردن خانه را خوشبو و معطر نمی کند. دستور پخت های زیادی برای انواع نان وجود دارد که امتحان کردنشان ضرری ندارد.

چربی های آشپزخانه را تمیز کنید

اگر زیاد آشپزی می کنید تمام قسمت های آشپزخانه چرب می شود. گاز، هود، کابینت ها و مایکروفر. با شوینده های قوی چربی های آشپزخانه را هر چند وقت یک بار خوب تمیز کنید.

عطرهای دلخواهتان را در آب بجوشانید

بهترین خوشبو کننده ها را می توانید خودتان درست کنید. عطرهای دلخواهتان مثل دارچین، مرکبات، میخک و یا هر عطر دیگری که دوست دارید را ساعت ها با مقداری آب روی گاز بجوشانید.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

بهترین روش برای تمیز کردن گاز شیشه ای

بهترین روش برای تمیز کردن گاز شیشه ای   یکی از کارهایی که برخی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *