آکنه شایع‌ ترین اختلال پوستی است و بیش از ۵۰ میلیون آمریکایی و حدود ۸۵ درصد از افراد آن را در طول زندگی تجربه خواهند کرد مخصوصا با نوسان هورمون‌ها در رویدادهای پر استرس و دوره قائدگی.

هنگامی که جوش چرکی میزنیم چه کنیم؟ باید از درمان موضعی استفاده کنیم این درمان‌های قدرتمند حاوی محتویات فعال و غلیظ‌ تر نسبت به محصولات تولید شده برای کل صورت هستند. بنابراین بهترین روش برای درمان جوش است.

.

چگونه جوش های خود را به طور کلی نابود کنیم؟

.

 انواع درمان موجود برای جوش :

Benzoyl peroxide

بنزوئیل پروکساید در تماس با پوست از طریق شکستن به بنزوئیک‌اسید و اکسیژن، کار می‌کند. اکسیژن به کشتن باکتری آکنه کمک می‌کند و بنزوئیک‌اسید باعث لایه‌برداری می‌شود و در نتیجه پوست مرده و سبوم ایجاد شده در روزنه از بین می‌رود. این راه‌کار موثر اما قوی است بنابراین اگر بیش از حد استفاده کنید باعث زبری و خشکی پوست می‌شود.

Salicylic acid

سالیسیلیک‌اسید، باکتری آکنه را نمی‌کشد. این یک لایه‌بردار موثر است که به آن بتاهیدروکسیل‌اسید می‌گویند. سالیسیلیک‌اسید جوش را خالی کرده، خاصیت ضدالتهابی دارد و همچنین تسکین‌دهنده است. کاهش التهاب و خارج کردن کثیفی از روزنه‌ها کمک می‌کند به روش ملایم‌تری نسبت به بنزوئیل پروکساید، از شر جوش خلاص شوید.

Sulfur

سولفور هم اثر ضدباکتری و هم اثر ضدالتهابی دارد. همچنین کمک می‌کند سلول‌های مرده پوست را خارج کنید و بله! یک شبه جوش را از بین می‌برد. بعلاوه، پوست حساس، بهتر از سایر گزینه‌ها آن را تحمل می‌کند.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از هر نوع درمان موضعی، قبل از آرایش، آن را روی پوست تمیز و مرطوب، استفاده کنید. اگر امکان دارد در طول روز آن را تمدید کنید. اگر پوست شما خشک شد یا سوزش داشت تعداد دفعات را کاهش دهید. چنانچه پوست شما قرمز شد، ترک خورد یا سوزش داشت تا زمانی که پوست خوب شود از استعمال آن خودداری کنید و اگر باردار یا در حال شیردهی هستید از مواد حاوی سالیسیلیک‌اسید استفاده نکنید.