هنگام خرید کفش ورزشی به این نکات دقت کنید

هنگام خرید کفش ورزشی به این نکات دقت کنید

انتخاب یک  کفش راحت برای ورزش، یعنی انتخاب بین رسیدن به تناسب اندامتان، یا نشستن روی صندلی پزشک ارتوپد! بیشتر فعالیت های ورزشی و تمرینات تناسب اندام، نیاز زیادی به پاها، قوزک، ساق و ران پای شما دارند، و پوشیدن یک کفش ورزشی خوب  و متناسب می‌تواند فشارهارا بر پاها را کم کند و از بوجود آمدن آسیب‌های ورزشی پیشگیری کند.

هنگام خرید کفش ورزشی به این نکات دقت کنید

در انتخاب کفش ورزشی نیازهایتان را دریابید

اینطور فکر نکنید که یک جفت کفش کتانی  میتواند تمام نیازهای ورزشی شما را برطرف کند! کفش‌های ورزشی فقط برای فعالیت‌های خاصی طراحی شده‌اند. شما می‌توانید کفش‌هایی برای دویدن، پیاده روی، کوه پیمایی و بسکتبال و در عین حال کفش های میخ داری برای بیس بال، فوتبال و سافت بال خریداری کنید.

خرید کفش ورزشی
هنگامی که خواستید کفش ورزشی خریداری کنید، سعی کنید که درانتهای روز خریدتان را انجام دهید. پاها در طول روز متورم میشوند، همان مدل جورابی را بپوشید که  همیشه به پا می کنید. هنگامی که در حال امتحان یک جفت کفش هستید، اطمینان حاصل کنید که کفش، پاشنه‌ی پایتان را محکم چسبیده و بخوبی آنرا پوشانده باشد. وقتی راه می روید پاهایتان نباید داخل کفش بلغزد.

 باید بین انگشتان پاهایتان و انتهای کفش ورزشی، به اندازه ی نیم اینچ برابر با پهنای شصت دستتان فاصله باشد. نباید احساس کنید که جا برای انگشتان پاهایتان تنگ است یا بدتر از آن از شدت فشار در حال له شدن هستند! .

علاوه بر اندازه‌ی مناسب، قوس کف پای شما نیزدر نوع کفشی ورزشی دخالت دارد. اگر قوس کف پاهایتان زیاد است، هنگامی که می‌دوید پاهایتان تمایل به چرخیدن به سمت بیرون پاهایتان را دارند. در حالیکه قوس کم، باعث خواهد شد هنگام دویدن پاها به درون بچرخند..

قیمت کفش ورزشی
قبل از اینکه به خرید بروید، مبلغی که می‌خواهید هزینه کنید را مشخص کنید. کفش‌های ورزشی با کیفیت بالا، قیمت  بالایی هم دارند. اما به یاد داشته باشید که گران‌تر، همیشه به معنای بهتر نیست. خیلی مهم است یک جفت کفش ورزشی را بیابید که کاملا اندازه‌ی پاهایتان و قوس‌هایش باشد.

 توجه: شما می توانید با مراجعه به سایت کیم کالا انواع کفش های ورزشی و پیاده روی را به آسانی خریداری کنید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام یکی مسائلی که در کاهش وزن و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *