گجت های ورزشی

نکاتی مهم در استفاده از گجت های ورزشی

نکاتی مهم در استفاده از گجت های ورزشی

با راه یافتن تکنولوژی به تمام زوایای زندگی گجت های ورزشی هوشمند نیز  جای خود را در تمرینات ورزشی به خوبی باز کرده اند ولی پیش از استفاده از گجت های ورزشی نکات مفیدی هست که حتما باید بدانید. با ما در مجله آنلاین کیم کالا همراه باشید تا ۲۵ نکته مفید و کاربردی در مورد گجت های ورزشی را به شما آموزش دهیم.

با داشتن گجت های ورزشی ، امروزه داشتن تناسب اندام آسانتر از همیشه شده است. دستگاههای پوشیدنی هوشمند، مانتیور ضربان قلب و حتی بهتر از آن ساعتهای ورزشی در دسترس ما هستند و بنابراین اگر می‌خواهید روی فرم باشید و کمی وزن کم کنید، هر کمکی بخواهید در اختیارتان هست. ما نمی‌گوییم که تکنولوژی کار شما را آسانتر می‌کند اما قطعا به شما سرگرمی، انگیزه و پاداش بیشتری می‌دهد. اینها بهترین گجت های ورزشی هوشمندی هستند که به شما کمک می‌کنند تا به هدف خود برسید…

شروع کنید

دستبند ورزشی خود را دقیقتر کنید

تنظیم کردن دستبند ورزشی امری اختیاری است، اما برای بهبود دقت اندازه‌گیری فاصله‌ای که طی کرده‌اید، توصیه می‌شود. بیشتر دستگاههای پیگیری تناسب اندام، روش سنجش خاص خود را دارند و از شما می‌خواهند که مسافت مشخصی را ثبت کنید اما خوب است که تنظیمات راه‌اندازی آن را کنترل کنید و برای این کار زمان بگذارید. مشکل می‌توان فهرستی از روشهای مخصوص هر دستگاه فراهم آورد اما در ادامه دستورالعمل تنظیم فیت بیت (Fitbit)، جاوبون (Jawbone) و گارمین (Garmin) را می‌آوریم.

اطلاعات خود را بهم متصل کنید

اگر شما از طرفداران سرسخت تناسب اندام هستید، تا کنون ساعت مخصوص دوندگان را برای خود خریده‌اید واحتمالا دیگر سیستمهای تناسب اندام مثل مای فیتنس پال (MyFitnessPal)، استراوا (Strava) یا اندوموندو (Endomondo) را امتحان کرده‌اید. ایده خوبی است که حسابهای موجود خود را به این سیستمها متصل کنید تا تصویر کاملتری از سلامت کلی خود داشته باشید. اپلیکشین جاوبون، یکی از قابل اتصال ترین هاست اما دستگاههای میسفیت (Misfit)، فیت بیت و پولار (Polar) هم بخشی برای افزودن اطلاعات دارند. علاوه بر این اپل هلث (Apple Health) و گوگلفیت (Google Fit) نیز روشهای خوبی برای داشتن منابع مختلف اطلاعات به روشی ساده هستند.

مطمئن شوید که دستگاه شما قابل پوشیدن باشد

گجت های ورزشی و  لباسهای تناسب اندام شما قرار است تمام مدت روی مچ شما یا کلا همراه شما باشد تا تبدیل به وسیله مفیدی شود. واضح است اما مطمئن باشید شما دارید روی چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنید که از بستن همه روزه آن خوشحال خواهید بود. اگر در ابتدا کمی اذیتتان می‌کند، بدانید که زیاد طول نخواهد کشید.

اطلاعات شخصی تان را وارد کنید

همانند محدوده ضربان قلب تان، مهم است که اطلاعات دقیقی درباره قد، وزن، سن و جنسیت خود وارد کنید. به این ترتیب، دستگاه رهگیری تناسب اندام شما می‌تواند مواردی مانند مصرف کالری و زمان بازیابی را تخمین بزند. این احتمالا در بخش پروفایل شما در وب یا اپلیکیشن تلفن همراه بیشتر دستگاهها پیدا می‌شود.

تناسب اندام خود را آزمایش کنید

قبل از اینکه برنامه ورزشی خود را تنظیم کنید، بهتر است سطح تناسب اندام خود را ارزیابی کنید. اپلیکشن‌هایی مانند اندوموندو و ساعتهای ورزشی مثل پولار M400، تستهای از پیش تنظیم شده‌ای دارند که شما می‌توانید با استفاده از ساعت یا تلفن همراه یا مانیتور ضربان قلب انجام دهید. این کار معیاری به دست می‌دهد که با استفاده از آن متوجه می‌شوید سطح تناسب اندام شما نسبت به میانگین چقدر است. شما می‌توانید این تستها را به صورت هفتگی یا ماهیانه انجام داده و پیشرفت خود را مشاهده کنید.

 

 

گجت های ورزشی

بهتر شوید

هدفگرا باشید

از آنجا که همیشه در گزارش روزانه تمرین مان به ضربان قلب توجه می‌کنیم، شما باید تعیین کنید چه ساعاتی می‌خواهید ورزش کنید. هر جلسه باید هدفی داشته باشد، که به دستیابی به هدفهای هفتگی و هدفهای بزرگتر کمک می کند. به عنوان مثال، هدف بزرگ ممکن است دویدن ۱۰ کیلومتر در سه ماه باشد، اما در طول آن باید اهداف کوچکتری داشته باشید مثلا ۵ کیلومتر دویدن در پارک یا یک دو طولانی با یک دوست.

بسیاری از وسایل هوشمند، یک برنامه پیگیری هدف دارند و شما می‌توانید در اپلیکیشن ‌هایی مثل گارمین کانتکت یا استراوا، برنامه‌های خود را مشخص کنید. به یاد داشته باشید این اهداف را منظم و بایگانی کنید، در غیر این صورت به سادگی نا امید می‌شوید.

تردمیل را شیبدار کنید

اگر در ورزش خود از تردمیل استفاده می‌کنید اما می‌خواهید دویدن در جاده را شبیه سازی کنید، شیب ۱٫۵ درصد به آن بدهید. هرچند این دقیقا شبیه آنچه روی آسفالت اتفاق می‌افتد، نیست اما کمکی که از تسمه می‌گیرید را جبران می‌کند.

به قلب خود گوش دهید

دانستن ضربان قلب (ضربان در دقیقه) در طول تمرین، بهترین راه برای اطمینان از بدست آوردن اثری است که از تمرینی که انجام میدهید، می خواهید. مثلا سوختن کالری، بسیار مفید است که ببینید آیا زیاده روی کرده‌اید و کمک می‌کند که متوجه شوید چقدر خسته شده‌اید. زمانی بگذارید تا ضربان قلب خود را برای سطحی از تمرین پیدا کنید که در آن قادرید صحبت کنید. این آستانه ضربان قلب شماست و در دویدن طولانی باید در این سطح باشید، بجای آنکه برای رسیدن به سرعت خاصی تلاش کنید. به این صورت کار شما ساده تر و کارآمدتر است.

اطلاعات قلب خود را در آن وارد کنید

دفترچه دستورالعمل دستگاه پیگیری کننده خود را کنترل کنید تا ببینید آیا می‌توانید محدوده ضربان قلب خود را به جای محدوده از پیش تعیین شده، قرار دهید. هرچه داده شخصی دقیقتری اضافه کنید، نتایج دقیقتری بدست می‌آورید و این یعنی هر جلسه تمرین را موثرتر انجام دهید.

پویاتر باشید

دستگاههای جدید و فوق‌العاده‌ای وجود دارند که چشم‌اندازهای پنهانی را برای شما آشکار می‌کند. از سنسور هوشمند پیاده روی دارای بلوتوث پولار استراید (Bluetooth Smart Polar Stride Sensor) و ساعت مخصوص دوندگان واهو (WahooTickr Run) تا دستگاه مخصوص دوندگان (Garmin Forerunner 630) و جوراب هایسنسوریا (Sensoria)، همه این گجت های ورزشی  اطلاعات مربوط به تمرین را فراهم می‌کنند تا به شما کمک کنند آهنگ دویدن خود را بهبود بخشید. دستگاه پیگیری کننده Moov Now یکی از وسایلی است که چشم اندازی در زمان واقعی به شما می‌دهد تا بتوانید در طول جلسه تمرین خود تغییراتی ایجاد کنید.

گجت های ورزشی هوشمند تهیه کنید

تکنوجیم، گجت ورزشی هوشمندی معرفی کرده است که با دستگاه پیگیری کننده مای ولنس (MyWellness) کار می‌کند و امکان می‌دهد تا ستها و تکرارها را در هر دستگاهی ثبت کنید. همچنین به شما می‌گوید دستگاه بعدی که در برنامه شما است، کدام است. همه این اطلاعات مستقیما با MyWellness Cloud در ارتباط است به گونه‌ای که شما و مربیتان می‌توانید به سادگی برنامه‌تان را مرور و تنظیم کرده و بهبود بخشید.

برای تمرینات قدرتی، یک بند قفسه سینه بخرید

کنترل ضربان قلب تنها برای دوندگان نیست، برای دوچرخه سواران و طرفداران ایروبیک هم بستن یک پولار H7 dh یا Wahoo Tickr X برای جلسات سنگین مفید است. در حالی که دوندگان استقامت می‌توانند با دستگاه مانیتور ضربان قلب مچی کار کنند، بستن بازوها در حین تمرین با وزنه، آنها را عملا بی فایده می کند.

آنها که به باشگاه می‌روند، می‌توانند کار خود را با یک نوار ارزان راه بیندازند و به این ترتیب می‌توانید زمان بازیابی خود را بین ست‌ وزنه‌ها کنترل کنید و ایده بهتری از سختی تمرین خود در هنگام اسکات داشته باشید.

منبع : مجله تناسب اندام

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

تیپ بدنی

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما اگر تا به حال از رژیم های لاغری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *