کربوهیدرات

نکاتی درباره مصرف کربوهیدرات ها و کاهش وزن

نکاتی درباره مصرف کربوهیدرات ها و کاهش وزن

 

در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا قصد داریم نکاتی درباره کاهش وزن و تاثیر مصرف کربوهیدرات ها بر آن بپردازیم.اگر می خواهید بدانید که در برنامه غذایی خود چگونه و چه مقدار از کربوهیدرات ها مصرف نمایید. با ما در ادامه این بخش همراه باشید.

تاثیر زمان خوردن کربوهیدرات بر کاهش وزن

 

آیا واقعا این روش می تواند به دستیابی کاهش وزنی سالم، پایدار و درست به شما کمک کند؟

SELF.com با سه کارشناس برای کسب اطلاعات در مورد این مسئله مصاحبه کرد و حقیقت این است که هیچ قطعیتی برای این مسئله که کربوهیدرات ها دشمن درجه یک کاهش وزن هستند وجود ندارد. اما روش های دقیق تری برای مصرف کربوهیدرات وجود دارند که به جای به تعویق انداختن، به اهداف کاهش وزن شما کمک می کنند.

اول از همه، درک این مسئله که “کربوهیدرات ها” می توانند معنی بسیاری از مسائل باشند، مهم است. نان و پاستا تنها غذاهایی نیستند که سرشار از کربوهیدرات اند. لورن هریس پینکوس میگوید: “کربوهیدرات ها تقریبا در همه چیز، از میوه ها و سبزیجات گرفته تا غلات کامل، حبوبات، آجیل و دانه ها وجود دارند.” بنابراین، تسلیم نشدن در برابر تمام کربوهیدرات ها بعد از ناهار می تواند بسیار دشوار باشد.

 کربوهیدرات

کربوهیدرات های بد که اغلب با اضافه وزن مرتبط اند، کربوهیدرات های تصفیه شده یا ساده هستند. دکتر شاون تالبوت، بیوشیمیست تغذیه میگوید: کربوهیدرات های تصفیه شده (مانند کربوهیدرات های موجود در نان سفید و ماکارونی) هضم بسیار سریع دارند، بنابراین قند آنها نیز به سرعت وارد جریان خون می شود.

کربوهیدرات های پیچیده، موجود در غلات کامل، نان سبوس دار، میوه ها و سبزیجات، اغلب سرشار از فیبر هستند، که می توانند حجم زیادی از معده را پر کنند و فرایند هضم را کند کنند. در نتیجه برعکس زمانی که کربوهیدرات ساده می خورید، مدت طولانی تری احساس سیری می کنید و موجب می شود کمتر غذا بخورید. از این رو، غلات کامل، یعنی کربوهیدرات ها با فیبر بالا در واقع می توانند به پیشرفت کاهش وزن شما کمک کنند.

اکنون، در مورد پرسش خوردن کربوهیدرات در اواخر روز می توان گفت: این که چرا مردم فکر می کنند خوردن کربوهیدرات ایده بدی است قابل فهم است، اما فکر نادرستی است.

نظریه ای وجود دارد که می گوید خوردن کربوهیدرات نزدیک به زمان خواب، یعنی داشتن زمان کمتری برای سوزاندن آنها، به این معنی که هنگام خواب کربوهیدرات به چربی تبدیل می شود. تالبوت میگوید: این نیز یک افسانه است، چیزی که صحت دارد این است که کربوهیدرات ها به گلوکز برای انرژی تبدیل می شوند، و برخی در کبد و ماهیچه ها به صورت گلیکوژن ذخیره می شوند. وی توضیح داد: گلوکز اضافی- به عبارت دیگر، قندی که بدن شما قادر به استفاده سریع یا تبدیل آنها به گلیکوژن نیست- می تواند به صورت چربی ذخیره شود.

اما این مشکل کربوهیدرات نیست، یک مشکل ریاضی است. خوردن بیش از حد هر گونه مواد غذایی، کربوهیدرات یا غیر کربوهیدرات،موجب دریافت کالری اضافه در بدن خواهد شد و این کالری اضافه در بدن به چربی تبدیل می شود.

منبع : راستینه

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

تیپ بدنی

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما اگر تا به حال از رژیم های لاغری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *