نشانه های ابتلا به بیماری قلبی

نشانه های ابتلا به بیماری قلبی

نشانه های ابتلا به بیماری قلبی

بیماری قلبی بیماری بسیار سخت و خطرناکی است که در صورت کنترل نکردن آن باعث عوارض جبران ناپذیری و حتی مرگ میشود. برخی از افراد از وجود بیماری قلبی در خودخبردار نیستند. ما امروز میخواهیم علایم بیماری قلبی را به شما بگوییم.

نشانه های ابتلا به بیماری قلبی

 

آپنه خواب

وقتی که خروپفتان  با مکث هایی در تنفس شکسته می شود، مغز شما ممکن است به قدر کافی اکسیژن دریافت نکند. این موضوع سیگنالی به رگ های خونی و قلب شما برای فعالیت سخت تر برای حفظ جریان خون میفرستد. این مشکل خطر ابتلا به فشار خون بالا، ریتم غیر طبیعی قلب، سکته مغزی و نارسایی قلبی افزایش می دهد.

حساسیت پوستی برآمده زرد و نارنجی

مقدار تری گلیسرید زیاد می تواند باعث ایجاد حساسیت پوستی در اطراف پنجه انگشتان دست و پا و نشیمن گاه شما بشود.  این چربی ها در خون می توانند نقش به سزایی در سخت شدن شریان ها داشته باشند، و مقدار زیاد چربی اغلب به شرایط دیگری که شما را در معرض خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی قرار می دهند مرتبط می کند.

نقاط تیره زیر ناخن ها

اگر به تازگی انگشتان دست و یا پای شما آسیب و صدمه ای ندیده اند، نقطه های کوچک ناشی از خون به دام افتاده در زیر ناخن می تواند به عفونت در دیواره قلب یا دریچه های قلب اشاره داشته باشد، که اندوکاردیت نامیده میشود. همچنین زمانی که فرد مبتلا به دیابت است و یا تحت شرایطی قرار دارد که دو تا چهار برابر بیشتر احتمال دارد که به بیماری های قلبی و سکته مغزی دچار شود، ممکن است دچار این لکه های خونی شود.

سرگیجه

سبکی سر رابطه  مستقیم با مشکل قلبی دارد زیرا قلب، خون کافی به مغز شما پمپاژ نمی کند. سرگیجه می تواند نشانه ای از ریتم غیر طبیعی، تحت عنوان آریتمی، باشد. نارسایی قلبی، که به معنی تضعیف عضلات است، نیز می تواند موجب سرگیجه شما شود. احساس گیج و منگی یکی از چندین علائم کمتر شناخته شده حمله قلبی نیز می باشد.

مشکلات جنسی

وجود مشکل در رابطه جنسی می تواند رابطه مستقیم با بیماری های قلبی داشته باشد. مردان مبتلا به اختلال نعوظ ممکن است مشکلاتی در گردش خون مربوط به فشار خون بالا و یا شریان تنگ ناشی از رسوب کلسترول داشته باشند. این مشکلات در گردش خون نیز می تواند میل جنسی و توانایی لذت بردن از رابطه جنسی با یک زن را کاهش دهد.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

ازبین بردن چربی شکم

راهکارهای موثر برای ازبین بردن چربی شکم در مدت کوتاه

راهکارهای موثر برای ازبین بردن چربی شکم در مدت کوتاه   کاهش وزن موضعی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *