معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

زردچوبه، گیاه جینکو، صبرزرد و … جزو گیاهانی هستند که با سرطان مقابله می‌کنند و بسیار تاثیرگذار هستند. شاید ندانید که از این گیاهان در داروهای شیمی درمانی و داروهای قدیمی استفاده می‌شود. این گیاهان مفید از عود سرطان نیز پیشگیری می‌کند.

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

 

زردچوبه سلول‌های سرطانی را نابود میکند.

پودر زردچوبه رشد و تکثیر سلول‌های سرطانی را کاهش میدهد. Curcuma رنگدانه‌ی زرد رنگ زردچوبه است که آنتی‌اکسیدان و ضدالتهاب به حساب می آید و از تکثیر سلول‌های سرطانی پیشگیری می‌کند. برای همین این آنتی اکسیدان پتانسیل قوی برای مبارزه با سرطان دارد. این ماده مانع تشکیل رگ‌های خونی جدید می‌شود که تومورها را تغذیه می‌کنند و به این ترتیب تومورها را از بین میبرد.

طریقه مصرف: می‌توانید از کپسول‌های تهیه شده از Curcuma استفاده کنید و یا اینکه زردچوبه را ۳ تا ۴ مرتبه در هفته به غذاهای خود اضافه کنید.

نکته: توجه کنید در ایام شیمی‌درمانی از این ادویه استفاده نکنید. مصرف زیاد زردچوبه برای زنان باردار نیز توصیه نمی‌شود.

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

 

جین‌سینگ قرمز رشد سرطان را محدود می‌کند.

جین‌سینگ قرمز با خستگی ناشی از  مصرف داروهای ضدسرطان مبارزه می‌کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.به علاوه این گیاه کُره‌ای سرشار از ترکیبی به اسم ژرمانیوم germanium است که موجب اکسیژن رسانی به سلول‌ها می‌شود و برای همین به سلول‌های سرطانی که معمولاً در خلأ هوا و اکسیژن زیست می‌کنند آسیب می‌رساند. گیاه جین‌سینگ قرمز با تمام سرطان‌ها علی الخصوص با سرطان سینه مبارزه می‌کند.

 

طریقه مصرف: برای پیشگیری یا برای کمک به درمان‌های ضدسرطانی، ۳ تا ۶ کپسول عصاره‌ی ریشه‌ی گیاه جین‌سینگ را به مدت ۳ ماه مصرف کنید. اگر پزشکتان لازم ببیند می‌توانید این مدت را تمدید کنید.

نکته:مصرف این گیاه برای افراد باردار و شیرده و همچنین افرادی که از فشار خون بالا رنج می‌برند توصیه نمی‌شود. قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

 

گیاه صبر زرد با سرطان کبد مبارزه می‌کند.

گیاه صبرزرد از سرطان پیشگیری و با آن مبارزه می‌کند. نتایج یک پژوهش ژاپنی نشان می‌دهد مصرف صبرزرد تعداد سلول‌های سرطانی را در ناحیه‌ی کبد کاهش می‌دهد.

این گیاه موجب پاک‌سازی بدن میشود و تاثیر زیادی در پیشگیری از سرطان دارد. گیاه صبرزرد با سرطان کبد و انواع دیگر سرطان مثل سرطان پروستات، ریه، کولون و معده مبارزه می‌کند.

طریقه مصرف: برای پیشگیری و درمان این سرطان‌ها ۶۰ میلی گرم آب خالص صبرزرد را با ۵۰۰ میلی گرم عسل مخلوط کنید. روزانه ۳ مرتبه، پانزده دقیقه قبل از غذا یک قاشق غذاخوری از این شربت را میل کنید.هر ماه ده روز این کار را تکرار کنید؛ و اگر لازم بود چند ماه دیگر نیز ادامه دهید.

نکته:مصرف این گیاه برای زنان باردار، شیرده و همچنین برای کودکان توصیه نمی‌شود. قبل از مصرف با پزشکتان مشورت کنید.

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

جینکوبیلوبا از پیشرفت تومورها جلوگیری می‌کند.

جینکو دارای ترکیباتی است که آن را به یک آنتی اکسیدان قوی تبدیل کرده است که این ماده خواص ضدسرطانی زیادی دارد.این گیاه نیز مثل زردچوبه با ممانعت از تشکیل رگ‌های خونی، تومورها را از بین می‌برد. جینکو با انواع سرطان‌ها علی الخصوص با سرطان سینه مبارزه می‌کند.

طریقه مصرف: برای جلوگیری یا بعد از شیمی‌درمانی روزانه دو تا سه کپسول از عصاره‌ی برگ‌های جینکو را به مدت سه الی شش ماه استفاده کنید.

نکته:مصرف این گیاه برای زنان باردار، کودکان، افراد هموفیلی و افرادی که قصد انجام عمل جراحی دارند توصیه نمی‌شود.توجه داشته باشید که گیاهان داروهای بی‌خطری نیستند و لازم است که قبل از مصرف به پزشک مراجعه کنید.

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

چای سبز با سرطان ریه مبازه می‌کند.

بر اساس نتایج یک پژوهش تایلندی چای سبز خواص ضدسرطانی دارد. نتایج این پژوهش نشان داده است افرادی که چای سبز مصرف نمی‌کنند پنج برابر بیشتر افرادی که روزانه حداقل یک فنجان چای می‌نوشند در معرض سرطان ریه قرار می‌گیرند.

چای سبز حاوی پولیفنول است که آنتی اکسیدان‌های بسیار قوی محسوب می‌شود. این چای ضدالتهاب است و برای همین می‌تواند از ابتلا به برخی از سرطان‌ها پیشگیری می‌کند. چای سبز با سرطان ریه و همچنین با سرطان‌هایی مثل سرطان روده، پروستات، پوست و سینه نیز مقابله می‌کند.

 

طریقه مصرف: روزانه دو تا سه فنجان چای سبز خاصیت پیشگیرانه‌ای در مقابل سرطان‌ها و به ویژه سرطان ریه دارد.

نکته:مصرف چای سبز برای افرادی که از کم خونی یا زخم معده رنج می‌برد توصیه نمی‌شود.

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

گیاه اسپیرولینا تعداد تومورهای سرطانی را کاهش می‌دهد.

اسپیرولینا یک جلبک سبز آبی میکروسکوپی است که تومورهای سرطانی را از بین می‌برند و با برخی از سرطان‌ها مقابله و سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند.

نتایج برخی از پژوهش‌ها نشان داده است این گیاه توانسته است در مورد سرطان پوست موثر عمل کند و تومورها را از بین ببرد.گیاه اسپیرولینا خواص آنتی اکسیدانی دارد که با رادیکال‌های آزاد مقابله و سلول‌های مقابله کننده با سرطان را تقویت می‌کند.این گیاه با انواع سرطان پوست، تیروئید، پانکراس و ریه مقابله می‌کند.

طریقه مصرف: قبل از غذا یک عدد کپسول تهیه شده از عصاره‌ی گیاه اسپیرولینا را به مدت یک ماه مصرف کنید.

نکته:توصیه می‌کنیم اگر قرص خاصی می‌خورید قبل از مصرف این کپسول‌ها با پزشک مشورت کنید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

غذاهای مفید برای درمان بی خوابی

غذاهای مفید برای درمان بی خوابی   در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *