فواید و خواص درمانی ادرار شتر

فواید و خواص درمانی ادرار شتر

فواید و خواص درمانی ادرار شتر

شاید این موضوع برای همه ناخوشایند باشد و کمتر کسی پیدا میشود که برای رفع بیماری هایش از این ماده استفاده کند اما باید بدانید که ادرا شتر ماده ای بسیار سودمند برای برطرف کرده برخی از بیماری ها است.

فواید و خواص درمانی ادرار شتر

 

فواید ادرار شتر طبق روایات و احادیث اسلامی:

ادرار شتر مثل شیر شتر دارای خواص  پاک کنندگی میباشد و بدن را از شر چربی ها و رسوبات خلاص میکند.

روایتی می فرماید:

«ادرار شتر، مانند شیر شتر خاصیت پاک کنندگی دارد و درون را از چربی ها و رسوبات می شوید».

روایتی دیگری می فرماید:

«ادرار شتر، از بهترین درمان های آسم است».

با توجه به این روایات در طب اسلامی می توان گفت؛ که چون ادرار شتر باعث درمان آسم می شود، ممکن است برای باز کردن گرفتگی رگ های قلب هم مفید  باشد؛ زیرا افرادی که دچار گرفتگی رگ قلب هستند، هنگام راه رفتن، نفس کم می آورند.

مفضّل بن عمر از امام صادق (ع) می پرسد:

«من مبتلا به تنگی نفس شدید می شوم و زمانی که راه می روم، چه بسا از خانه خودمان تا خانه شما چند بار می نشینم. امام (ع) فرمود: یا مفضّل! برای درمان این بیماری، ادرار شتران ماده را [گرماگرم] بخور. مفضّل می گوید: من خوردم و بیماری ام درمان شد».

در پاسخ به سوال شرعی که  خوردن ادرار شتر یا گوسفند چه حکمی دارد؟! باید چنین گفت: از نظر شرعی خوردن ادرار گاو، گوسفند و شتر پاک است و خوردنش اشکال ندارد. این پاسخ امام صادق (ع) به سؤال «سماعه» می باشد.

در روایت آمده است که ادرار شتر، «درن» را از بدن خارج می کند و آن را می شوید.درن به رسوب و چربی هایی که به بدن چسبیده می شود می گویند.

نکته مهم: طبق روایات و توصیه طب اسلامی، ادرار شتر باید از شتر ماده و بیابانچر باشد. ادرار شتر، باید گرم و تازه استفاده شود و حداقل یک لیوان صبح و یک لیوان شب، به مدت سه روز خورده شود.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام یکی مسائلی که در کاهش وزن و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *