طرز تهیه چای گوجه برای درمان گرفتگی بینی

طرز تهیه چای گوجه برای درمان گرفتگی بینی

طرز تهیه چای گوجه برای درمان گرفتگی بینی

در جمجمه هر فرد، ۴ جفت مجرای سینوسی هست که تمام این سینوس ها روزنه‌ای به بینی دارند. وقتی یک یا چند تا از این مجرا‌ها گرفته میشود، گرفتگی سینوسی ایجاد میشود.  گوجه فرنگی خواص و فوایدی دارد که برای برطرف کردن و درمان گرفتگی بینی به کار می‌آید.امروز ما میخواهیم طرز تهیه چای گوجه برای برطرف کردن گرفتگی بینی را به شما آموزش دهیم. 

طرز تهیه چای گوجه برای درمان گرفتگی بینی

بینی و مجراهای سینوسی با یک غشای مخاطی  پوشیده شده است هنگامی که بافت‌های  در آن غشا متورم یا عفونی می‌شوند، مجرا‌ها مسدود می‌شوند.

روش های تمیز کردن سینوس ها و درمان گرفتگی بینی:

تمیز کردن با آب

این راه حلی بسیار قدیمی است که برای شستن سوراخ های بینی استفاده می‌شود. نیم لیتر آب بردارید و یک قاشق نمک در آن حل کنید. حالا آن را در ظرفی بریزید و بعد قیف مخصوص بینی را روی سوراخ راست بینی خود بگذارید و آب را به داخل آن بالا بکشید. بعد سرتان را به پهلو خم کنید طوری که آب از سوراخ سمت چپ بینی خارج شود. همین کار را با سوراخ سمت چپ انجام دهید.

مرطوب‌کننده بینی

مرطوب‌کننده بینی گرفتگی سینه را از بین میبرد و گرفتگی بینی را باز می‌کند، از جمع‌شدن مخاط جلوگیری میکند و موجب روان کردن آن در مجراهای بینی می‌شود. دستگاه مرطوب کننده هوا را در فضای سرپوشیده و اتاق خود قرار داده و بخار آن راتنفس کنید.

چای گوجه‌فرنگی

گوجه سرشار از مواد آنتی‌اکسیدانی است، یک ضد باکتری خوب به حساب می آید و در درمان سرماخوردگی و برطرف شدن گرفتگی سینوسی بسیار موثر است. دو عددگوجهٔ تازه را در دو لیوان آب بجوشانید. دو حبه سیر خرد‌شده و ۶ یا ۷ دانهٔ خرد‌شدهٔ فلفل به آن اضافه کنید و بگذارید تا ۱۰ دقیقه بجوشد. گوجه را در آب، کاملا له کنید و بعد آبش را بگیرید. سعی کنید آن را داغ میل کنید. پیش از قورت دادن آن صبر کنید  چند دقیقه در گلویتان بماند.

غذاهای تند

اگر گرفتگی بینی اذیتتان می‌کند، سعی کنید غذاهای ادویه‌دار و سرشار از فلفل هندی بخورید. ادویه‌ها باعث باز شدن مجراهای مسدود می‌شوند، مخاط را رقیق کرده و آن را روان می‌کنند.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل شما میتوانید به جای خریدن نوشیدنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *