10راهکار برای افزایش قد

راهکارهایی برای افزایش قد

راهکارهایی برای افزایش قد

کسانی که دارای قد متوسط یا کوتاه هستنددر رویای بلندی قد به سر میبرند. قد بلند بودن می‌تواند بر اعتماد به نفس افراد تاثیر بگذارد. کسانی که قد کوتاهی دارند  اعتماد به نفس کافی را ندارند. قد هر فرد توسط ژنتیک مشخص می‌شود اماتنها این عامل نمی‌تواند بر کوتاهی یا بلندی قد تاثیر بگذارد. هورمونی در بدن به اسم هورمون رشد انسانی(HGH) وجود دارد که رشد قدی انسان را تنظیم می‌کند. این هورمون توسط غده هیپوفیز تولید می‌شود این هورمون برای رشد استخوان‌ها و غضروف بسیار مهم است.فاکتورهای زیادی نقش مهمی در تعیین قد دارند مثل:  سیگار کشیدن در  دوران بارداری، مراقبت‌های پس از زایمان کم، وزن کم در هنگام تولد. اکثر افراد فکر می‌کنند که بعد از ورود به دوره بزرگسالی رشدشان متوقف می‌شود اما هر کسی می‌تواند حتی پس از سن رشدهم چند اینچ بلندتر شود.

10راهکار برای افزایش قد

 

۱-جنسینگ هندی مصرف نمایید

طبق مطالعات صورت گرفته، جنسنیگ هندی تاثیر بسزایی در افزایش قد دارد. این گیاه حاوی مواد معدنی زیادی است که می‌تواند اسکلت استخوانی و نیز چگالی آن را افزایش دهد. همین کار باعث افزایش قد میشود. شما می‌توانید این گیاه را در عطاری‌ها بیابید.

  • دو قاشق غذاخوری از جنسینگ هندی را در یک لیوان شیر گاو گرم اضافه نمایید.
  • کمی شکر به آن اضافه نمایید.
  • آن را هر شب قبل از خواب بنوشید. حداقل ۴۵ روز باید اینکار را انجام دهید تا قدتان رشد کند.

نکته: برای اینکه بتوانید از خواص این گیاه بهره‌مند شوید باید خوردن فست فودها را کنار بگذارید.

۲-شیر بنوشید

شیر منبع غنی از کلسیم است که برای رشد استخوان‌ها بسیار مفید است. کلسیم نقش بسزایی در افزایش قد دارد. علاوه بر کلسیم، شیر دارای ویتامین A و پروتئین است که برای سلامت بدن مفید می‌باشد. برای اینکه بتوانید قد خود را افزایش دهید خوب است حداقل دو الی سه لیوان شیر در روز بنوشید.

۳- به تمرینات یوگا بروید

شما می‌توانید توسط  تمرینات یوگا کمی قد خود را افزایش دهید. بعضی از تمرینات یوگا می‌توان هورمون‌های  رشد را تحریک کند. یوگا همچنین به کاهش استرس که موجب تنش  ماهیچه‌ها می‌شود کمک  بسزایی می‌کند. بهترین موقعیت برای افزایش قد، موقعیتی به نام Surya Namaskar در یوگا میباشد.

۴-حرکات کششی انجام دهید

کشش یک راه تاثیر گذار دیگر برای افزایش قد در همه سنین است. سعی کنید با ایستادن روی انگشتان خود بدنتان را بکشید. توسط انجام تمرینات کششی روزانه می‌توانید یک الی دو اینچ افزایش قد داشته باشید.

۵-خواب کافی  داشته باشید

هنگام استراحت ، بدن رشد می‌کند و بافت‌های تازه تولیدمیکند .  هورمون رشد انسانی، مسئولیت افزایش قد در بدن را بر عهده دارد که به صورت طبیعی هنگام خواب عمیق تولید می‌شود. در هنگام خواب، مغز استراحت می‌کند و هورمون‌های رشد بیشتری ترشح میکند. در  سن رشد، هر فرد باید حداقل ۸ الی ۱۱ ساعت خواب کافی داشته باشد.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام یکی مسائلی که در کاهش وزن و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *