نوشیدنی

بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای تناسب اندام

بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای تناسب اندام

در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا قصد داریم بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای تناسب اندام و کاهش وزن را به شما معرفی کنیم. هنگامی که یک فرد رژیم غذایی برای کاهش وزن می گیرد شاید به نوشیدنی ها در برنامه غذایی خود توجه نکند یا کمتر توجه نشان دهد.انتخاب یک نوشیدنی مناسب می تواند متابولیسم بدن را سر و سامان دهد ، از اشتهای زیادی جلوگیری کند و در کاهش کالری به شما کمک کند . در نتیجه می توان گفت که نوشیدنی ها نیز در کاهش و افزایش وزن موثر هستند . با توجه به اهمیتی که نوشیدنی ها در کاهش و افزایش وزن دارند

نوشابه

با خوردن یک بطری نوشابه ، صدها کالری را جذب بدن خود میکنید.در تحقیقات دیگری نشان داده شده است گنجاندن این نوع نوشیدنی در برنامه غذایی موجب افزایش وزن افراد می شود.

آب

بهتر است به جای نوشیدن نوشابه های گازدار ، آب بنوشید. با این جایگزینی میتوانید روزانه جذب کالری ها را کاهش دهید.

نوشیدنی های انرزی زا

اکثر نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا به مانند نوشابه یک بمب کالری هستند. این نوشیدنی ها حاوی مواد مغذی افزوده شده هستند اما همین ویتامین ها و مواد مغذی را می توان در غذاها کم کالری یافت.

قهوه فانتزی

وقتی به قهوه، خامه غلیظ یا شربت اضافه می کنید ، لیوان قهوه ی سیاه پر از چربی و شکر می شود. چنین قهوه هایی غالبا حاوی ۵۷۰ کالری هستند که این از میزان کالری می تواند با میزان کالری بدست آمده از یک غذای اصلی بیشتر باشد.

اگر از نظر شما قهوه ی سیاه خوشمزه و خوش طعم نیست میتوانید به آن شیر کم چرب یا شیرین کننده های مصنوعی اضافه کنید. البته این میزان از شیر و شیرین کننده ها باید خیلی کم باشد. با این کار هم میان کالری قهوه ی خودتان را پایین نگه میدارید و هم یک قهوه ی خوشمزه دارید.

عصاره سبزیجات

عصاره ی سبزیجات به اندازه ی آب میوه مغذی است و در مقایسه با آن میزان کالری نصف دارد. با وجود این، عصاره سبزیجات سدیم بیشتری دارد.انتخاب عصاره هایی که همراه با پالپ هستند می توانند به تاخیر انداختن گرسنگی کمک کنند، چون پالپ حاوی فیبر است.

 

نوشیدنی

 

قهوه ی سیاه

وقتی نیاز به کافئین دارید، قهوه در مقایسه با نوشابه یا نوشیدنی های انرژی زا گزینه ی بهتری است. تحقیقات نشان داده اند نوشیدن میزان متعادلی از قهوه ( حدود ۳ تا ۴ فنجان در روز) می تواند باعث بهبود خلق و خو و تمرکز شود و خطر دیابت نوع دو و بعضی از سرطان ها را کاهش دهد.

چای سبز

چای سبز نه تنها فاقد کالری است، بلکه در بعضی از تحقیقات بیان شده است که عصاره ی چای سبز می تواند منجر به کاهش وزن شود.

آب میوه

آب میوه نیز به اندازه ی نوشابه دارای کالری است اما آب میوه مواد مغذی بیشتری دارد. با وجود این ، به دنبال آب میوه هایی باشید که ۱۰۰ درصد طبیعی هستند. از خوردن آب میوه های حاوی شیرین کننده خودداری کنید. برچسب این نوشیدنی ها را بررسی کنید تا از طبیعی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

شیر کم چرب

خوردن غذاهای سرشار از کلسیم می تواند برای بدن شما مفید باشد و در کاهش وزن به شما کمک کند. بعضی از تحقیقت نشان داده است که خوردن شیر فراوان و خوردن دیگر لبنیات می تواند به کاهش وزن کمک کند.

نوشیدنی های مخلوط

سعی کنید از نوشیدنی های مخلوطی استفاده کنید که خودتان درست کرده اید، چون از مواد تشکیل دهنده ی آن اطمینان دارید. برای مثال می توانید موز، توت فرنگی و زغال اخته را با هم مخلوط کنیدو یک نوشیدنی خوشمزه و کم کالری تهیه کرده و از خوردن آن لذت برید.

منبع : مجله آنلاین دیت

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

تیپ بدنی

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما اگر تا به حال از رژیم های لاغری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *