چگونه بفهمیم به متخصص پوست احتیاج داریم؟

چگونه بفهمیم به متخصص پوست احتیاج داریم؟

اگر به سلامتی خودتان اهمیت میدهید برای سلامت پوستتان وقت و هزینه بیشتری مصرف کنید؛ هنگامی که یکی از ۷ نشانه زیر را در پوست خود دیدید سریعا  به متخصص پوست مراجعه کنیدو نگذارید به سلامتی پوست و بدنتان آسیبی وارد شود.

چگونه بفهمیم به متخصص پوست احتیاج داریم؟

  1. اگر در آفتاب سوخته‌اید.

اگر تا به حال برای برنزه کردن درمجاورت با نور خورشید قرار گرفته اید و پوستتان سوخت ، باید هرچه زودتر به متخصص پوست بروید .  تشخیص به موقع نقاط سرطانی  و مراجعه زود هنگام به پزشک متخصص می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

  1. اگر خارشی دارید که قطع نمی‌شود.

اگر ناحیه ای از بدنتان بیش از هفت روز به طور مکرر میخارد، حتما به سراغ یک متخصص  پوست بروید. علت خارش پوستتان ممکن است  واکنش آلرژیک به مواد دارویی باشد.

  1. جوش‌های شما از جایشان تکان نمی‌خورند.

از نظر یک متخصص پوست معروف، اگر محصولاتی که برای درمان جوش و آکنه هایتان استفاه میکنید و در طی دو تا سه ماه تغییری مشاهده نکردید، وقتش هست که به یک متخصص مراجعه کنید. شاید اثر نکردن دارو به علت اختلالات هورمونی باشد که فقط متخصص ها میتوانند بررسی کنند.

  1. پوستتان ناگهان از خورشید متنفر می‌شود.

اگر به تازگی نسبت به نور خورشید حساسیت  پیدا کرده‌اید برای آزمایش خون  به متخصص  پوست مراجعه کنید. به گفته متخصص پوست، هلن توروک، اینها نشانه lupus (بیماری پوستی که ایجاد زخم می‌کند) سیستماتیک است .

  1. پوستتان لکه‌های قهوه‌ای دارد.

مِلاسما یک عارضه اذیت کننده است که بیشتر خانم های  باردار و افرادی  که از روش‌های ضدبارداری هورمونی استفاده می‌کنند با آن آشنا هستند. وروک می‌گوید اگر بعد از دو هفته  استفاده از درمان‌های  نتیجه‌ای نگرفتید به متخصص پوست مراجعه کنید.

  1. پوستتان دچار قرمزی شدید شده است.

استرس و فشار های عصبی باعث مشکلات روحی و جسمی فراوانی میشود. بیمتوروک می‌گوید فشارهای عصبی می‌توانند باعث قرمزی پوست شوند. از نظر او “ممکن است فرد دچار بیماری پسوریازیس شده باشد که برای درمانش باید به متخصص  پوست مراجعه کنید. این بیماری معمولا در بیست سالگی خودش را نشان می‌دهد و  ممکن است موجب ایجاد آرتروز دردناک شود.”

  1. تشخیص‌های خودتان اشتباه هستند (همیشه)!

اگر شما را پف زیر چشم، لکه‌های تیره، یا قرمزی‌های شدید آزار میدهد و پوستتان به محصولات موجود در بازار جواب نمی‌دهند، بهتر است که به یک متخصص پوست مراجعه کنید و به هیچ وجه خودتان سرخود روش های درمانی را امتحان نکنید . درمان‌ها و کارهای داخلمطب مثل لیزر، لایه‌برداری و تزریق یک دنیا تفاوت ایجاد می‌کند که برای استفاده از آن‌ها باید به دیدن یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک بروید.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

متابولیسم

با نشانه های متابولیسم بالا و پایین آشنا شوید.

با نشانه های متابولیسم بالا و پایین آشنا شوید.   متابولیسم امری است که موجب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *