رژیم تویینکی

با رژیم تویینکی روشی جالب برای کاهش وزن

با رژیم تویینکی روشی جالب برای کاهش وزن

 

در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا قصد داریم شما عزیزان را با یک روش جدید و جالب برای کاهش وزن آشنا کنیم. رژیم تویینکی یک رژیم عجیب است که توسط پرفسور مارک هاب از دانشگاه ایالت کانزاس معرفی شده ولی در مورد صحت داشتن این رژیم و میزان اثر گزاری مطمئن نیستیم و برای خود استاد هم این رژیم در حد یک آزمایش است. برای آشنایی با آین رژیم لاغری با ما همراه باشید.

کمیت نه کیفیت

فرضیه هاب این بود که وقتی صحبت از رژیم گرفتن می شود، چیزی که مهم است اینست که شما مواظب کالری دریافتی خود باشید نه کیفیت غذایی که می خورید. هاب برای آزمایش این فرضیه، مقدار کالری دریافتی خود را به ۱۸۰۰ کالری در روز محدود کرد. غذاهای پرچرب مثل کیک و چیپس، سیب زمینی هنوز هم انرژی بدن را تامین میکنند، فقط این که بسیاری از این غذاها کالری بیشتری را در بسته کوچکتری ذخیره می کنند.

سه وعده غذا در روز

هاب هم به طور منظم سه وعده غذا در روز استفده می کرد، که این سه وعده از مشکلات متابولیسمی تغذیه که بعضی از افراد هنگام رژیم گرفتن به آن دچار می شوند، جلوگیری می کرد. هاب این رژیم را به مدت دو ماه دنبال کرد. رژیم غذایی اساسا تمرینی برای کنترل محدودیت کالری ورودی بود و کیفیت غذا در رژیم مهم نبود.

 

رژیم تویینکی

 

اضافه کردن سایر اسنک ها

هاب با استفاده از سایر اسنک ها رژیم خود را به کیک تویینکی محدود نکرد. او همچنین برای ایجاد تنوع در رژیمش که آن را رژیم غذایی راحت نامیده است، از خوراکی های اماده دیگرمثل چیپس یا کلوچه و سایر تنقلات و کلوچه ها به جای غذای معمولی در تمام وعده ها استفاده می کرد.

خورا کی ها بد نبودند.

هاب تغذیه خود را به غذاهای بد محدود نکرد. هاب همچنین یک قرص مولتی ویتامین، یک شیک پروتئین و سبزیجاتی مثل لوبیا سبز و کرفس را برای داشتن بخشی سالم در رژیم غذایی نامتعارفش، گنجاند. هاب حتی قبل از شروع رژیم، یک رژیم سالم شامل سبزیجات و میوه‌جات را دنبال می کرد. اگرچه همان طور که هاب گفت: “من رژیم سالم‌تری داشتم ولی سالم نبودم چون بیش از حد می‌خوردم.”

نتایج

هاب با BMI (شاخص توده بدنی) ۸ /۲۸ شروع کرد. او با توجه به شاخص خود که ۵/۲۴ به عنوان عدد متوسط در نظر گرفته شده است، اضافه وزن داشت. پایان رژیم، وزن هاب کاهش پیدا کرد و به حدود ۷۹ کیلو گرم رسید. علاوه براین کلسترول خوب هاب (HDL)، ۲۰% افزایش و کلسترول بد(LDL)، ۲۰% کاهش پیدا کرد و تری گلیسیرید که نوع دیگری از چربی است، ۳۹% کاهش یافت. به طور کلی، رژیم غذایی تاثیر منفی روی سلامتی هاب نداشت. هر چند جای سوال دارد که بعضی از افراد چه چیزی را سالم می‌دانند.

آیا این رژیم ارزش امتحان کردن دارد؟

رژیم تویینکی به احتمال زیاد برای همه ی افراد مناسب نیست. حتی خود هاب هم رژیم تویینکی را بیشتر از یک تلاش آزمایشی نمیدانست. او خودش هم امتحان کردن چیز هایی مثل رژیم تویینکی در طولانی مدت را رد کرد.اما آیا این رژیم رد شده ارزش امتحان کردن دارد؟

خبر خوب: این رژیم برای مدت کوتاهی رد شد نه برای همیشه

حال اگر شما هم تمایل داشته باشید می توانید این رژیم را امتحان کرده و نتایج آن را با ما در مجله آنلاین کیم کالا در میان بگذارید.

منبع : راستینه

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

تیپ بدنی

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما اگر تا به حال از رژیم های لاغری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *