عرق خارشتر

آشنایی با خواص عرق خارشتر , معجزه ای در کاهش وزن

آشنایی با خواص عرق خارشتر , معجزه ای در کاهش وزن

 

همانطور که همه شما می دانید مصرف داروهای گیاهی برای کاهش وزن بسیار مفید تر و کم ضرر تر از داروهای شیمیایی است بنابراین اگر شما هم به دنبال یک داروی گیاهی موثر برای کاهش وزن خود هستید با ما در این بخش از مجله آنلاین کیم کالا همراه باشید تا شما را با عرق خارشتر آشنا کنیم.

 خارشتر یا آدور (نام علمی Alhagi Maurorum) گیاهی است پایا از خانواده باقلائیان (Papilionaceae یا Fabaceae) از زیرخانواده باقالاها (Faboideae) و یکی از بنشن‌ها بشمار می‌رود . نام دیگر آن علف ترنجبین است . عرق خارشتر از گیاهی بنام خارشتر تهیه می شود ، خارشتر یا آدور گیاهی است .

میوه این خانواده ناشکوفا است . بوته های آن نیمه درختچه ای و نیمه چوبی است که تا ارتفاع ۵۰ تا ۱۵۰ سانتی متر می رسد . ساقه های آن سبزرنگ با خارهای تیز نوک زرد است. ادرارآور و ضد سیاه سرفه و تب و لرز است . کاسبرگ آن بدون کرک، زنگ مانند و با پنج دندانه مثلثلی کوتاه نوک تیز است . دانه های آن در درون نیامک پهلوی هم قرار دارند.

خارشتر از نظر پزشکی پزشکی سنتی دارای طبع سرد است و برای رفع صفرا و سنگ کلیه و مثانه مؤثر است . خارشتر یکی از علوفه های خوراکی برای دام ها بویژه بزها است . این گیاه مقاوم به سرما و دارای ریشه عمیق است و به آب کمی نیاز دارد . خارشتر برای گیاهانی مانند غلات و چغندر به عنوان علف هرز بشمار می آید.

ریشه های خارشتر گاه تا ژرفای ۵ تا ۷ متر هم می رسد . میوه آن را ترنجبین (تَراَنگَبین) می نامند که به معنی عسل تر است . این گیاه در شوره زارهای ایران، عربستان،صحرای سینا، سوریه و هند و پاکستان تا ارتفاع ۴۰۰ متری از سطح دریا می روید.

خواص عرق خارشتر

عرق خارشتر شستشو دهنده کلیه ها ، سنگ شکن کلیه و مثانه و تقویت کننده کبد است .

عرق خارشتر یکی از نوشیدنی های مفید است که در رفع رسوبات کلیه و مبارزه با اضافه وزن و چاقی معجزه می کند .

نوشیدن روزی ۲ لیوان عرق خارشتر به خصوص افرادی که مستعد سنگ کلیه هستند، موجب رفع رسوبات کلیه و جلوگیری از سنگ می شود.

مصرف نوشیدنی های گازدار و آب میوه های غیرطبیعی حاوی بی کربنات بسیار مضر است که خارشتر این ترکیب را خنثی و از تشکیل رسوبات جلوگیری می کند.

این عرق مفید چربی سوز است که مصرف آن با کمی تحرک می تواند از چاقی جلوگیری کند. و هم چنین مصرف عرق خارشتر برای پوست مفید بوده و خاصیت دارد.

دانه‌های این گیاه دارویی درون نیام کپه روی هم قرار دارد؛ گونه مقاوم به سرما و دارای ریشه عمیق است و به آب کمی نیاز دارد.

 

 عرق خارشتر

 

خارشتر در کاهش وزن موثر بوده و جوشانده آن مقوی و مسهل است و در درمان بیماری‌های گوارشی مناسب است .

پودر خشک خارشتر همراه با ماست در درمان بیماری سرطان مفید بوده و گرد کوبیده شده آن در درمان زخم‌ها موثر است.

دفع کننده انگل روده می باشد.

به هضم غذا کمک می کند.

برای بواسیر مفید می باشد.

برای تصفیه کردن خون از عرق خارشتر و یا دم کرده گیاه خارشتر می توان استفاده کرد.

ضدعفونی کننده کلیه می باشد، به صورت دمکرده یا از عرق آن استفاده شود.

عرق گیاه خارشتر باعث خروج اسید اوریک از بدن می گردد.

خاصیت آنتی بیوتیک دارد.

خارشتر ادرارآور و ضد سیاه سرفه و تب و لرز است.

مصرف نوشیدنی های گازدار و آب میوه های غیرطبیعی حاوی بی کربنات بسیار مضر است که خارشتر این ترکیب را خنثی و از تشکیل رسوبات جلوگیری می کند.

موارد منع مصرف خار شتر

بیماران مبتلا به حصبه، اسهال خونی، بواسیر، خون ادراری و آبله از خوردن ترنجبین خودداری کنند؛ همچنین ترنجبین برای طحال و اشخاص گرم مزاج مضر است .

طریقه مصرف عرق خارشتر

نوشیدن روزی ۲ لیوان عرق خارشتر به خصوص برای افرادی که مستعد سنگ کلیه هستند، موجب رفع رسوبات کلیه و جلوگیری از سنگ می شود .

برای درمان چاقی و وزن کم کردن هر روز نصف لیوان عرق خارشتر را با نصف لیوان آب مخلوط کرده و میل نمایید.

منبع :بیرکلیک

درباره ی نجفی

همچنین ببینید

تیپ بدنی

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما

رژیم لاغری متناسب با تیپ بدنی شما اگر تا به حال از رژیم های لاغری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *