در مراکش چه کارهایی نباید بکنیم؟

در مراکش چه کارهایی نباید بکنیم؟

در مراکش چه کارهایی نباید بکنیم؟

مراکش یک کشور زیبا و سنتی با مردمانی بسیار مهمان نواز و خونگرم است .هنگام بازدید از مراکش، کارهای مشخصی هستند که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید انجام دهید ما امروز میخواهیم شما را با این کارها آشنا کنیم.

در مراکش چه کارهایی نباید بکنیم؟

به دین آنهااهانت نکنید.

بیش از ۹۰% جمعیت مراکش مسلمان هستند، اسلام دین رسمی این کشور میباشد. اکثر شهروندان مراکشی سنی هستند و تعداد شاخصی هم از آرمان های صوفی ها را دنبال می کنند. بی احترامی به دین اسلام در مراکش نوعی اهانت به مراکشی ها شمرده میشود.  سوال پرسیدن برای کسب دانش بیشتر درباره ی دین ایرادی ندارد.

به رژیم سلطنتی اهانت نکنید.

در کشور مراکش هرگونه  انتقاد یا توهین به  پادشاه مراکش غیر قانونی است. این نکته را در خاطر داشته باشید که به تصویر پادشاه نباید هیچ گونه خدشه ای وارد کنید.

از دست چپ برای غذا خوردن استفاده نکنید.

اکثر غذاهای  مراکشی با دست خورده می شوند. به خاطر داشته باشید که برای غذا خوردن فقط از دست راست خود استفاده کنید. دست چپ از نظر مراکشی ها آلوده شمرده می شود زیرا در دستشویی برای تمیز کردن خود از آن استفاده می کنند.

جز لب ساحل، با لباس شنا در هیچ جای دیگری راه نروید.

هرچقدر  که هوا گرم باشد، لباس شنا برای گشت و گذار در شهرها و روستاهای مراکش گزینه ی مناسبی شمرده نمیشود. لباس شنا را فقط در ساحل استفاده کنید و در هتل، رستوران و مکان های دیگر حتما بدن خود را بپوشانید.

در بازارها چانه زدن را از یاد نبرید.

مراکش را به بازارهای رنگارنگ و سنتی آن می شناسند که در آنها می توان کالاهای متنوعی را یافت. از لباس ها و کفش های سنتی تا ادویه ها، چراغ، ست های چای، کالاهای چرمی و … گنجینه ای از شگفتی ها را می توان در بازارهای مراکش یافت که همین موضوع مقاومت در برابر خرید سوغاتی را بسیار سخت می کند. قیمت ها نیز در این بازارها بسیار مناسب هستند البته برای آن دسته از افرادی که چانه بزنند! چانه زدن بخش عظیمی از تجارت در مراکش است و فروشندگان با علم به اینکه مبلغ نهایی پایین خواهد آمد، قیمت اولیه را بالاتر می دهند. هیچ قانون سفت و سختی در مورد میزان پرداخت وجود ندارد اما چانه زدن در مورد قیمت یک باید است!

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

معرفی مراکز خرید خوب در تهران

معرفی مراکز خرید خوب در تهران

معرفی مراکز خرید خوب در تهران یکی از علت های اکثر  مسافرت‌های داخلی به تهران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *