جاذبه های گردشگری آستارا

جاذبه های گردشگری آستارا

جاذبه های گردشگری آستارا

آستارا از شرق به دریای خزر، از شمال به کشور آذربایجان، از غرب به استان اردبیل و از جنوب به تالش گیلان ختم میشود. آستاراچای، آستارای ایران را از آستارای آذربایجان منفصل میکند.
در منطقه آستارا  زبان رسمی علاوه بر زبان ترکی آذربایجانی، زبان تالشی هم رایج است .
این شهر از نظر جغرافیایی بر سر سه راه قرار گرفته‌است:
  1. راه جنوبی آن از کنار دریا خزر به بندر انزلی و راه شمالی آن از کناره دریای خزر به جمهوری آذربایجان کشیده شده‌است.
  2. راه غربی آن  از گردنه حیران می‌گذرد، به اردبیل می‌رسد. آستارا از نظر اقتصادی، در کشور نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، به گونه ای که یکی از ۳۰ شهر گردش‌پذیر ایران، سومین مرز فعال کشور در زمینه صادرات و واردات رتبه نخست صادرات و بزرگ‌ترین گمرک زمینی شمال کشور، از امن‌ترین و پرترددترین مرزهای زمینی کشور، دومین منبع درآمد استان گیلان ، و دارای بیشترین سهم ارزشی صادرات چمدانی در کشوراست.
  3. راه آبی، علاوه براین، بندر آستارا نخستین بندر خصوصی کشور و پنجمین بندر فعال ترانزیتی شمال کشور است. در حال حاضر بزرگترین پرچم کشور در استان گیلان، در پایانه مرزی آستارا برافراشته شده‌است.

جاذبه های گردشگری آستارا

قله اسپیناس

کوه اسپیناس  بلندترین کوه در  منطقه آستارا میباشد که ۲۱۰۵ متر از سطح دریاهای آزاد بالاتر است. این کوه در هفده کیلومتری شرق شهر لوندویل آستارا قرار دارد و آبشار لاتون از آن سرچشمه می‌گیرد.

جاذبه های گردشگری آستارا

روستای حیران

حیران، روستایی ییلاقی و زیبا در شهرستان آستارا واقع در گیلان است. این روستا در ۳۰ کلیومتری آستارا قرار دارد. حیران به سه روستای حیران سفلی،حیران وسطی و حیران علیا تقسیم شده است.
این روستا به علت زیبایی طبیعی، به عنوان یکی از منطقه های خوب گردشگری در ایران شناخته میشود .
جاذبه های گردشگری آستارا

مرداب استیل

از دیدنیهای بکر آستارا می توان به مرداب استیل و استخر عباس آباد در ۵.۲ كیلومتری جاده تالش به آستارا در غرب جاده اصلی وجنوب  اشاره داشت.  وسعت این استخر۱۳۸ هكتار وعمق  آن  حدود یك متر است.
 در این منطقه درختان توسكا در برخی از مناطق كم آب تر روییده  شده بود كه به علت  پوسیدگی بر سطح آب شناور باقی مانده وشبه جزیره های كوچكی را تشكیل داده و منظره زیبایی به وجود آورد.
جاذبه های گردشگری آستارا

ساحل صدف

ساحل  صدف آستارا از نظر زیست محیطی یکی از تمیز ترین مناطق ساحلی دریای خزر میباشد که هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از نمامی نقاط کشور است. این ساحل در ۱۰ کیلومتری آستارا به سمت رشت قرار دارد. وجود امکانات بازی و تفریح کودکان، سالم سازی محل شنا، وجود اتاق‌های استراحتگاه های موقت، پلاژهای عرضه خدمات، اماکن نصب چادر، اکیپ امداد، نجات غریق، ماهیگیری، مجاورت با جنگل و منطقه حفاظت شده لوندویل، محیطی دلنشین برای گردشگران بوجود آورده‌ است.
جاذبه های گردشگری آستارا

آبشار لاتون

آبشار لاتون دراستان گیلان، ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل روستای کوته کومه قرار دارد. ارتفاع آبشار لاتون  حدودا ۱۰۵ متر است که از نظر بلندی، مرتفع ترین آبشار گیلان و ایران به حساب می‌آید.

جاذبه های گردشگری آستارا

 

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

معرفی مراکز خرید خوب در تهران

معرفی مراکز خرید خوب در تهران

معرفی مراکز خرید خوب در تهران یکی از علت های اکثر  مسافرت‌های داخلی به تهران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *