اصول طبیعت گردی

اصول طبیعت گردی

اصول طبیعت گردی

وقتی آب و هوا خوب باشد، اکثر مردم به مسافرت  و  طبیعت گردی می روند. اما  طبیعت گردی اصولی دارد که کسانی که به طبیعت گردی میروند باید آنرا بدانند.

اکثر مردم دوست دارند تعطیلات خود را در طبیعت سپری کنند، اما ممکن است این تفریح  زیبا خطراتی زیادی برای آنها داشته باشد. بهترین راه های مقابله با خطرات احتمالی  در گردش ها چیست؟
اصول طبیعت گردی

اصول مهم برای طبیعت گردی

۱- آتش را روی  سنگ روشن نمایید. اگر سنگ مناسب پیدا نکردید، لایه نرم خاک را کنار بزنید و روی آن آتش درست کنید.

۲- هنگام روشن کردن آتش، مایع آتش افروز را نزدیک شعله آتش قرار ندهید. شیشه مایع آتش زا  ممکن است در دستان شما منفجر بشود و  این اتفاق  بسیار خسارت آور است. هیزم راپس از ریختن مایع آتش زا روی آن بگذارید، در غیر این صورت ممکن است آتش زا تبخیر شود.

۳- برای پیشگیری از هجوم مورچه ها  روی میز، می توانید یکی از پاهایتان را در ظرفی یکبار مصرف مملو از آب قرار دهید. اگر در پیک نیک خود از فرش استفاده می کنید، می توانید نعناع خشک یا پوست خیار روی فرش بگذارید این مواد باعث دور شدن مورچه ها از محیط میشود.

۴-   اگر زنبور شما را نیش زده است، نیش زنبور را از پوست خود جدا نکنید زیرا  با برداشتن نیش با دست  عفونت وارد بدنتان میشود. برای برداشتن نیش زنبور عسل، از یک کارت پلاستیکی  استفاده کنید: آن را در زاویه ۴۵ درجه نیش زنبور قرار بدهید و آنرا مقدار کمی بر روی پوستتان بفشاریدسپس زخم را با یک ضد عفونی کننده تمیز کنید.

۵- برای فاسد نشدن مواد غذایی  از یک کیسه فریزر یا ظرف وکیوم در دار استفاده نمایید .

۶- اگر شما در نزدیکی  آب هستید، ظرف های خود را در یک مخزن آب شستشو ندهید و یا در ساحل تمیز نکنید. از یک سطل یا کاسه استفاده کنید و مطمئن شوید که بعد از آن آب کثیف را روی خاک می ریزید.

۷- اگر دچار سوختگی شده اید: اگر سوختگی اندک است، یک سیب زمینی یا هویج خام را روی محل سوختگی بگذارید. روی محل سوختگی آب بریزید و روی آن نمک بپاشید. صبر کنید تا نمک خشک شود و بریزد.
اگر سوختگی جدی است  لایه ای ضخیم از اسپری پانتنول یا  کرم آنتی بیوتیکی را روی قسمت سوختگی بمالید و  یک باند  نازک روی آن قرار دهید.

۹- هنگام طبیعت گردی  پشه ها یکی از آزارترین عوامل  هستند. برای دور کردن پشه ها از برگ رزماری یا مریم گلی استفاده نمایید. چند برگ از آنها را درون زغال داغ آتش و یا هر نوع آتش دیگری بریزید تا پشه ها از شما فرار کنند.

۱۰-  هنگام طبیعت گردی، اگر متوجه شدید که یک مار روی زمین در حال خزیدن است، حرکت نکنید.به مار فرصت بدهید که از آنجا برود. مارها فقط وقتی احساس خطر کنند، حمله می کنند.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

معرفی مراکز خرید خوب در تهران

معرفی مراکز خرید خوب در تهران

معرفی مراکز خرید خوب در تهران یکی از علت های اکثر  مسافرت‌های داخلی به تهران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *