آشنایی با باغ های تهران

آشنایی با باغ های تهران

آشنایی با باغ های تهران

با اینکه شاید در تهران چندین سال است که زندگی میکنید اما شاید ندانید که تهران هم باغ های زیبا  با درختان تنومند و سر به فلک کشیده و جوی های روان دارد. در این مطلب شما را با نمونه هایی از این باغ های زیبا در تهران آشنا می کنیم.

آشنایی با باغ های تهران

باغ ایرانی

مجموعه باغ ایرانی همان طور که از نامش پیداست، براساس  طرح های باغ ایرانی  ساخته شده است.  رستوران و کافی شاپ این مجموعه یک نمونه  از بناهای قدیم تهران است. این باغ از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب، پذیرای بازدید علاقه مندان است و بازدید از آن شبانه روزی نیست.
این مجموعه دارای ۳ ورودی است که هر ورودی نگهبان دارد. حوض های متعدد، سبک هندسی قرارگیری درختان و همچنین حوض وسیع و فواره، عمارت یا کوشک در وسط باغ و رعایت تقارن ها در طراحی، زیباترین باغ تهران را به مقصدی خاص برای گردشگران طبیعت پایتخت تبدیل کرده است.
آدرس: خیابان شیخ بهایی شمالی، ۲۰ متری پیروزان، کوچه شهید صابری
آشنایی با باغ های تهران
باغ نگارستان
باغ نگارستان یکی از بناهای با ارزش تهران قدیم است. این بنا  به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شد. این بنا از همه نظر اهمیت بسیار زیادی دارد .
پس از ورود به  باغ حس  خانه های قدیمی به شما القا میشود. در این باغ می توانید از موزه کمال الملک دیدن کنید، از خوردن صبحانه در کافه طهرون و در زیربنای زیبایی که با الهام گرفتن از حافظیه شیراز بنا شده، لذت ببرید، از موزه ها و بناهای دیگری که در آنها گالری و نمایشگاه های موقت برپا می شود، دیدن کنید.
 آدرس: میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمدار رفیع
آشنایی با باغ های تهران
باغ موزه هنر ایرانی
باغ موزه هنر ایرانی در منطقه الهیه قرار دارد و بافت آن کاملا با خانه های هماهنگ است. این باغ از باغ فین کاشان الهام گرفته شده و یک بنای کاملا مرمت شده است. این باغ دارای درختان سر به فلک کشیده، جوی های پرآبی که  و صدای خوش پرندگان و… است که این مکان را یک مکان عالی برای ملاقات های بهاری شما با دوستانتان تبدیل کرده. مخصوصا اینکه میان درختان سبز باغ میزهایی چیده شده که خبر از وجود کافه ای در انتهای باغ دارد.
می توانید به ساختمان قدیمی با شیشه های رنگی که اصالت خانه های ایرانی را دارد، هم سری بزنید و از نمایشگاهی که در آن برقرار است دیدن کرده و روحتان را نیز تغذیه کنید. در فضای اطراف کافه انتهای باغ، آخر هفته ها بوفه صبحانه متنوعی چیده می شود که امتحان کردن آن خالی از لطف نیست. آرامش این باغ موزه هر کسی را تحت تاثیر قرار می دهد.
آدرس: میدان تجریش، خیابان مقصودبیک (شهید دربندی)، کوچه دکتر حسابی، شماره ۱۰
آشنایی با باغ های تهران
باغ موزه مینیاتور
باغ موزه مینیاتور تهران اولین موزه مینیاتوری کشور است که در سال ۱۳۹۲ به همین منظور افتتاح شده و محیطی بسیار دلنشین دارد که متاسفانه به دلیل تبلیغات کم و نامناسب، کمتر شهروندی در پایتخت حتی اسم آن را شنیده است.
شاید سرزدن به هر ۱۲ اثر تاریخی ایران که در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده، در یک روز کاری ناممکن به نظر برسد، اما شما با سر زدن به باغ موزه مینیاتور می توانید ماکت های مینیاتوری این آثار را که با دقت و ریزه کاری ساخته شده اند، ببینید.
این باغ موزه با زمینی به مساحت حدودا ۳ هکتار، کاملا هندسه باغ های ایرانی را دارد و در دل خود ماکت هایی از ۱۲ اثر تاریخی ایرانی جای داده که کار دست هنرمندان ایرانی است. با قدم زدن در این باغ موزه ضمن دیدن این ماکت های مینیاتوری می توانید حس و حال باغ های ایرانی را کاملا درک کنید و لذت ببرید.
آدرس: خیابان جانبازان غربی، نبش بزرگراه امام علی (ع)

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

معرفی مراکز خرید خوب در تهران

معرفی مراکز خرید خوب در تهران

معرفی مراکز خرید خوب در تهران یکی از علت های اکثر  مسافرت‌های داخلی به تهران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *