55خاصیت اعجاز آور سرکه سیب

۵۵خاصیت اعجاز آور سرکه سیب

۵۵خاصیت اعجاز آور سرکه سیب

خواص ضد میکروبی، ضد ویروسی و ضد قارچی سرکه‌ سیب را به یک ارتش یک نفره تبدیل کرده است که اضافه بر حفظ سلامتی و زیبایی  و تمیزی محیط اطراف‌مان،با میکروب ها و بیماری ها مقابله میکند و آنهارا از بین میبرد. در این مطلب ما میخواهیم خواص سرکه سیب را در سلامت، زیبایی، بهداشت و نظافت خانه بررسی کنیم.

55خاصیت اعجاز آور سرکه سیب

 

دل‌درد

یکی از فایده های سرکه سیب برای سلامتی،خاصیت ضد درد آن در دل‌درد است. وقتی دل‌درد میگیرید، نوشیدن مخلوط سرکه‌ سیب و آب به کاهش دل درد کمک زیادی میکند.

دردهای عضلانی

هرشخصی که ورزش میکند قطعا پس از انجام تمارین ورزشی نیاز به یک مسکن درد قوی برای دردهای عضلانی اش پیدا میکند. بعضی ها بر این باورند که به علت وجود استیک‌ اسید در سرکه‌ سیب، استفاده‌ی موضعی از آن می‌تواند دردهای عضلانی را تسکین دهد. این موضوع ثبات علمی ندارد ولیکن استفاده از آن ضرری هم ندارد.

خارش پوست

خارش پوست شما به هر علتی که باشد چه گزیدگی یک حشره چه پیچک سمی، سرکه‌ سیب می‌تواند این خارش را سریعا از بین ببرد. مقدار کمی از این سرکه را روی محل خارش بمالید و منتظر بمانید تا اثر کند.

دیابت

یکی از خواص سرکه‌ سیب پیشگیری از دیابت است. تحقیقات زیادی  نشان می‌دهند که خوردن سرکه‌ سیب به بهبود حساسیت انسولین کمک می‌کند و می‌تواند از دیابت نوع ۲ پیشگیری کند.

گلودرد

سرکه‌ سیب یک ماده‌ی طبیعی برای بهبود گلودرد میباشد. یک‌چهارم فنجان سرکه‌ سیب را با همین مقدار آب گرم مخلوط کنید و آن را در گلویتان قرقره کنید. این کار یک فضای اسیدی به وجود می‌آورد که میکروب‌های عامل سرماخوردگی را از گلوی شما پاک میکند.

سینوزیت

گرفتگی بینی یکی از ناراحت‌کننده‌ترین پدیده ها میباشد که با سرکشیدن مخلوط آب و سرکه‌ سیب،میتوانید گرفتگی بینی خود را برطرف کنید و یک نفس راحت بکشید. پتاسیم درون  سرکه‌ سیب می‌تواند بلغم‌هایی که در بینی شما خانه کرده‌اند را کوچک کند و  سینوزیت شما را درمان کند.

سم‌زدایی

اضافه کردن یک یا دو قاشق سرکه‌ سیب به رژیم غذایی می‌تواند گردش خون غدد لنفاوی را بهتر کند که باعث افزایش ایمنی بدن میشود.

انرژی‌زایی

اگر احساس خستگی می‌کنید،یک انرژی‌زای طبیعی بخورید ، این انرژی زا شامل سرکه‌ سیب برای وجود پتاسیم و آنزیم در آن میباشد. این مواد انرژی‌زا به شما نیروی زیادی میدهد. یکی دیگر از این ترکیب‌ها، ترکیب ۲ قاشق‌ سرکه‌ سیب به ازای ۲ فنجان آب است که برای شیرین کردن آن می‌توانید کمی عسل به آن بیافزایید.

سکسکه

خوردن یک قاشق چای‌خوری سرکه‌ سیب می‌تواند باعث قطع شدن سکسکه شود. سرکه‌ سیب با تحریک بیش از حد عصب‌های گلو که عامل اسپاسم هستند  از انتقال پیام سکسکه جلوگیری میکند.

کلسترول

در یک تحقیق در سال ۲۰۰۶ ثابت شد که استیک اسید درون سرکه‌ سیب باعث کاهش کلسترول‌های بد در بدن موش‌ها شد.  در یک تحقیق دیگر در ژاپن ثابت شد که مصرف روزانه ۱۵ میلی‌گرم سرکه‌ سیب، کلسترول در بدن افراد شرکت‌کننده در آزمایش را کاهش داد.

سوء هاضمه

پیش از مصرف غذا، مخصوصا زمانی که می‌دانید با خوردن غذا دچار مشکل می‌شوید، مقدار کمی سرکه‌ سیب بخورید. یا  می‌توانید از این روش استفاده کنید: یک قاشق عسل و یک قاشق سرکه‌ سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و ۳۰ دقیقه پیش از غذا بنوشید.

کاهش وزن

سرکه‌ سیب می‌تواند به کاهش وزن کمک زیادی کند. استیک اسید درون سرکه‌ سیب، اشتهای شما را پایین می‌آورد،سوخت‌وساز بدن را بالا می‌برد و میزان حفظ آب بدن را کاهش می‌دهد.

قند خون

چند قاشق سرکه‌ سیب می‌تواند به متعادل‌سازی میزان قند خون کمک کند. در تحقیقی بر روی افرادی که به دیابت نوع ۲ مبتلا بودن و  انسولین دریافت نمی‌کردند نشان داد که خوردن ۲ قاشق غذاخوری سرکه‌ سیب قبل از خواب باعث کاهش سطح گلوکز بدن در روز می‌شود. در تحقیق دیگری ثابت شد در افراد مقاوم در برابر انسولین که قبل از خوردن غذای  کربوهیدرات دار، مخلوط سرکه‌ سیب و آب مصرف کرده‌اند، میزان قند خون پایین‌تر است.

رگ‌های واریسی

سرکه‌ سیب برای رگ‌های واریسی بسیار مفید هستند زیرا مقدار گردش خون را در دیواره‌ی رگ‌ها بالا می‌برد و به علت خاصیت ضدالتهابی خود، تورم رگ‌ها را کاهش می‌دهد. سرکه‌ سیب را با نارون‌کوهی مخلوط کنید و روی رگ‌های واریسی خود بمالید.

قارچ‌های پوستی 

ترکیب ضدباکتریایی و ضد قارچی سرکه‌ سیب، آن را به یک ماده‌ی طبیعی خارق العاده برای درمان قارچ‌های پوستی  مبدل ساخته. هر روز دو بار این سرکه را روی نواحی قارچی بمالید. همچنین مخلوط روغن نارگیل و روغن پونه‌ی کوهی برای از بین بردن قارچ بسیار سودمند است.

آلرژی‌های فصلی

یکی دیگر از فواید سرکه‌ سیب، درمان آلرژی فصلی است. سرکه‌ سیب مخاط را از بدن بیرون می‌کند و به زهکشی لنفاوی کمک زیادی می‌کند. سرکه‌ سیب از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می‌کند و می‌تواند سینوس‌ها راتمیز کند. برای درمان آلرژی، ۲ قاشق‌ غذاخوری را در یک لیوان آب حل کنید و روزانه ۳ بار میل کنید.

تنظیم PH بدن

سرکه‌ سیب مملو از استیک اسید است که  دارای خاصیت اسیدی است اما در بدن بیشتر خاصیت قلیایی از خودبروز می‌دهد. متعادل‌سازی PH بدن می‌تواند خطر بیماری‌های مزمن مثل سرطان را کاهش دهد و به طور چشم‌گیری میزان انرژی را بالا ببرد.

پوکی استخوان

از آنجا که سرکه‌ سیب به جذب کلسیم که یک ماده‌ی معدنی مهم در پیش‌گیری از پوکی استخوان است، کمک می‌کند، این ماده یکی از بهترین مواد غذایی برای کاهش خطر پوکی استخوان محسوب می‌شود. با نوشیدن سرکه‌ سیب در هر وعده‌ی غذایی، جذب مناسب کلسیم برای تقویت استخوان‌های خود را تضمین خواهید کرد.

فرآیند پیری

با افزایش یافتن سن علاوه بر بالا رفتن تجربه، علائم فیزیکی مانند چین و چروک پوست  نمایان می‌شود. آنتی‌اکسیدان درون سرکه‌ سیب می‌تواند از پیری زودرس جلوگیری کند و  به کاهش سرعت پیری کمک کند.

مقابله با رادیکال‌های آزاد

اگر تعداد رادیکال‌های آزاد بیشتر از حدی باشد که آنزیم‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها بتوانند آن را کنترل کنند، ممکن است موجب آسیب اکسایشی به غشای سلولی، بافت‌ها، پروتئین‌ها و حتی DNA شود و همین موضوع باعث ابتلا به بیماری‌هایی مانند زخم‌ معده، آمفیزم، ورم مفاصل یا اختلالات سیستم ایمنی بدن می‌شود.

در حالی که از بین بردن کامل رادیکال‌های آزاد امکان‌پذیر نیست، اما می‌توان با مصرف آنتی‌اکسیدان‌هایی که مانع رادیکال‌های آزاد در آسیب به بدن می‌شوند، آثار آن را خنثی کرد. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در میوه‌ها و سبزیجات مختلف و برخی مواد غذایی مثل سرکه‌ سیب باعث کاهش رادیکال‌های آزاد بدن می‌شوند.

سیستم ایمنی بدن

فلور روده بخش بزرگی از سیستم ایمنی بدن را به وجود آورده است. بهبود شرایط رشد باکتری‌های مفید توسط سرکه‌ سیب می‌تواند به افزایش ایمنی بدن کمک کند. مالیک اسید درون سرکه‌ سیب یک اسید ضد ویروس قوی است .

علاوه بر این، گفته می‌شود که سرکه‌ سیب خام و تصفیه نشده برای سیستم لنفاوی بدن مفید است و می‌تواند به شست‌وشوی غدد لنفاوی و از بین بردن مخاط کمک کند. سرکه‌ سیب با گذشت زمان می‌تواند تراکم سینوس را بکاهد و میزان سرماخوردگی یا ابتلا به انواع آلرژی‌ها را پایین بیاورد.

سرماخوردگی و درمان سرفه

سرکه‌ سیب، یک راهکار درمانی مناسب برای سرماخوردگی و سرفه است. یک قاشق چای‌خوری را با عسل و آب و گرم مخلوط کنید و آن را بنوشید. افزودن زنجبیل خرد شده به این ترکیب، اثر درمانی آن را افزایش میدهد.

تسکین دردهای آرتروز

پتاسیم درون سرکه‌ سیب می‌تواند برای تسکین دردهای آرتروز مفید باشد زیرا از کلسیم‌سازی در مفاصل که عامل اصلی سفتی مفاصل است جلوگیری می‌کند.

درمان شوره‌ سر

روش درمان شوره سر، سرکه‌ سیب است. شستن سر با سرکه‌ سیب می‌تواند با تغییر PH پوست سر و در نتیجه توقف رشد مخمر یعنی عامل اصلی شوره، آن را از بین ببرد.  با این کار می‌توانید از شر چربی و خارش سر خلاص شوید. یک یا دو قاشق غذاخوری را در یک لیوان آب مخلوط کنید و موهای خود را با آن بشویید. برای از بین بردن شوره، یک‌چهارم فنجان از سرکه‌ سیب را با یک‌چهارم فنجان آب ترکیب کنید و آن را در یک اسپری بریزید. ترکیب را به موهای خود اسپری کنید و پیش از شستن آن را یک ساعت به همان حالت بگذارید.

شاداب کردن پوست

از بین بردن جوش صورت، کاری سخت است و روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد. اما بدون شک سرکه‌ سیب یک از بین برنده جوش مطمئن است که می‌تواند باکتری‌های سطح پوست را  کاملا از بین ببرد. از سرکه‌ سیب می‌توانید به صورت موضعی استفاده کنید یا آن را با آب رقیق کنید و روی صورت‌تان بمالید.

خوشبو‌کننده‌ی بدن

سرکه سیب میتواند بوی بد را  از بدن دور کند. برای از بین بردن باکتری‌های بدبو، مقداری از سرکه‌ سیب را به زیر بغل خود بمالید.

زگیل‌

برای از بین بردن زگیل، از سرکه‌ سیب استفاده کنید. به این طریقه که: یک گلوله‌ی پنبه را در سرکه‌ سیب بخیسانید و یک شب تا صبح روی محل زگیل بگذارید.

آثار سوختگی

پس از گزیدگی، کنده‌شدن و قرمز شدن پوست، چیزی بدتر از آفتاب‌سوختگی شدید نیست. اما راه از بین بردن آثار سوختگی سرکه‌ سیب است. حدودا یک فنجان از این سرکه را با آب  حمام خود مخلوط کنید و با این کار این سوختگی‌ها را تسکین بدهید.

آثار کبودی

معمولا کبودی‌ها چه بی‌خبر بیایند و چه با اطلاع قبلی، آثارشان تا مدتی باقی می‌ماند. اما راهکار چیست؟ برای از بین بردن آثار بنفش‌رنگ آن باید از سرکه‌ سیب استفاده کنید؛ خاصیت ضدالتهاب آن به حداقل کردن آثار آن کمک می‌کند.

سفیدکردن دندان‌ها

یکی دیگر از کاربرد های سرکه سیب سفیدکردن دندان‌ها است. می‌توانید مقداری از آن را روی دندان‌های خود بمالید و سپس با آب بشویید. همچنین می‌توانید از آن به عنوان دهان‌شویه استفاده کنید ترکیب دوسوم آب و یک‌سوم سرکه‌ سیب را برای یک دقیقه در دهان خود قرقره کنید.

بوی بد دهان

یکی از عوام خجالت‌آورترین  بوی بد دهان است که می‌توان با سرکه‌ سیب از شر آن خلاص شد. برای داشتن بوی خوش دهان، مقداری از سرکه سیب را در دهانتان قرقره کنید.

بوی بد پا

همان‌طور که سرکه‌ سیب می‌تواند با بوی بد بدن مبارزه کند، قادر است تا این کار را با بوی بد پا نیز انجام دهد و همه‌ی اینها به خاطر توانایی سرکه‌ سیب در متعادل‌سازی PH پوست است.  یک دستمال کاغذی را با مقداری سرکه‌ سیب بخیسانید و روی پاهای خود بمالید.

افترشیو

به پوست تراشیده‌ی خود کمی سرکه‌ سیب بمالید. سرکه‌ی رقیق‌شده  به تسکین پوست شما کمک می‌کند. نگران نباشید، بوی این افترشیو طبیعی خیلی زود محو خواهد شد.

 درخشان‌کننده‌ی مو

از سرکه‌ سیب می‌توان به عناون نرم‌کننده‌ و درخشان‌کننده‌ی طبیعی مو نیز استفاده کرد. یک قاشق غذاخوری سرکه‌ سیب را با ۱ فنجان آب مخلوط کنید و پس از شستن سر با شامپو، سرتان را با این محلول نیز بشویید. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر، این کار را سه بار در هفته انجام دهید.

بهبود تخلخل مو

تخلخل مو، توانایی مو در جذب و حفظ رطوبت است. خاصیت اسیدی سرکه‌ سیب می‌تواند با بستن پوسته‌ی مو، تخلخل آن را کاهش دهد.

فرخوردگی و پیچ‌خوردگی مو

سرکه‌ سیب سطح مو را صاف می‌کند و به شانه و برس این قابلیت را می‌دهد که به خوبی در موها حرکت کند.

ریزش مو

خواص سرکه‌ سیب موجب جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو می‌شود.

کاهش فرخوردگی مو

با شستن موها با سرکه‌ سیب بعد از شست‌وشوی سر با جوش شیرین، می‌توان تارهای موی درخشان‌تری داشت.

خارش و خشکی پوست سر

سرکه‌ سیب با دارا بودن خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی خود موجب درمان خشکی و خارش پوست سر می‌شود.

موخوره

سرکه‌ سیب می‌تواند پوسته‌ی مو را هموار کند و به این ترتیب از و شکستگی مو جلوگیری می‌کند.

 محلولی پاک کننده‌ و غیرسمی

اسپری‌ها و پاک‌کننده‌های صنعتی را کنار بگذارید و به یک ضدعفونی‌کننده‌ی طبیعی روی بیاورید. مقداری سرکه‌ سیب را در آب حل کنید و در یک اسپری بریزید و از آن استفاده کنید.

بوی نامطبوع اتاق

یک کاربرد سرکه سیب برطرف کردن بوهای تند  است. اتاق‌های با بوی نامطبوع هیچ شانسی در برابر سرکه‌ سیب ندارند، شما می‌توانید هر بویی از غذای سوخته گرفته تا بوی نم حمام را از بین ببرید. برای از بین بردن بوی سوختگی، مقداری سرکه‌ سیب در یک کاسه بریزید و در نزدیکی منبع بو قرار دهید.

پُربار کردن باغچه‌

اگر باغچه‌ی شما به اندازه‌ی کافی زیبا نیست، باید از سرکه‌ سیب استفاده کنید. از سرکه‌ سیب می‌توان هم به عنوان کود و هم ماده‌ی از بین برنده‌ی علف‌ هرز‌ استفاده کنید. سرکه‌ سیب را روی محل رشد علف‌های هرز بریزید تا از این راه از رشد آنها جلوگیری کنید. ۳۰۰ میلی‌لیتر از سرکه‌ سیب  را با ۳۸ لیتر آب مخلوط کنید و به عنوان کود روی خاک باغچه بریزید.

کک‌های روی بدن حیوانات خانگی

سرکه‌ سیب می‌تواند برای دور کردن حیوانات پشمالوی‌تان از کک‌ها به شما کمک کند. سرکه‌ سیب را با مقداری آب رقیق کنید و این محلول را روی پشم حیوان بمالید تا  این آفات مزاحم را از بین ببرید.

شست‌و‌شوی میوه‌ و سبزیجات

سرکه‌ سیب می‌تواند تعداد باکتری سالمونلای سبزیجات تازه را کاهش دهد که این کار به خصوص در ترکیب با آب‌لیمو اثر بیشتری نیز خواهد داشت.

لوازم دیجیتالی

برای برق انداختن تلفن همراه، تبلت یا کامپیوتر و از بین بردن جرم‌های روی آن، یک دستمال نم‌دار شده با سرکه‌ سیب را روی سطوح آنها بکشید.

قیچی چسب‌ناک

برای پاک کردن قیچی چسب‌ناک از آب استفاده نکنید،زیرا موجب  زنگ زدن قیچی می‌شود. به جای آن، از سرکه‌ سیب استفاده کنید.

موم شمع

اول جایی که موم شمع به آن چسبیده را با سشوار گرم کنید و با یک تکه‌ی پارچه، موم‌های ذوب شده را پاک کنید. سپس برای برداشتن باقی موم، از ترکیب یک به یک آب و سرکه‌ سیب استفاده کنید.

لکه‌ی جوهر روی زمین و دیوار

برای این قضیه از یک سرکه‌ سیب قوی استفاده کنید. یک تکه‌ی پارچه را با سرکه‌ سیب آغشته کنید و روی محل لکه بکشید.

باز کردن راه‌آب‌ها

برای این قضیه، ترکیب جوش شیرین و سرکه‌ سیب بسیار تاثیر گذار است. نصف فنجان جوش شیرین را با یک فنجان سرکه‌ سیب مخلوط کنید و آن را در راه‌آب‌ها بریزید.

کپک وان حمام

برای از بین بردن کپک، از ترکیب یک به یک آب و سرکه‌ سیب استفاده کنید. اگر می‌خواهید این ترکیب بوی مطبوعی نیز داشته باشد، چند قطره عصاره‌ی اسطوخودوس یا اوکالیپتوس به آن اضافه کنید.

کپک پرده‌ی حمام

پرده را در ماشین لباس‌شویی بیندازید و به آن سرکه‌ سیب اضافه کنید. سپس نصف فنجان جوش شیرین به پودر لباس‌شویی نیز اضافه کنید.

ماشین لباس‌شویی

برای پاک کردن مخزن ماشین لباس‌شویی، ۲ فنجان سرکه‌ سیب را در مخرن بریزید و ماشین لباس‌شویی را روشن کنید.

تازگی لباس‌ها

برای زدودن بوی کپک و روشنایی بیشتر رنگ لباس‌ها، یک فنجان سرکه‌ سیب به پودر شست‌وشوی لباس اضافه کنید.

بهداشت لباس

برای خلاص شدن از شر باکتری‌های لباس، در هنگام شست‌وشو یک فنجان سرکه‌ سیب به آن اضافه کنید.

نابودی لکه‌های زرد لباس

بیش از حد شستن و چنگ زدن لباس، به بافت‌های آن آسیب می‌زند. برای نابود کردن این لکه‌ها، یک ترکیب ۱۲ به ۱ از آب گرم و سرکه‌ سیب تهیه کنید و پیش از شستن لباس، آن را یک شب تا صبح در این ترکیب بگذارید.

از بین بردن چین و چروک لباس بدون نیاز به اتو کشیدن

یک اسپری را با نسبت ۳ به ۱ از آب و سرکه‌ سیب پر کنید و روی چروک‌ها بزنید. سپس لباس را برای مدتی آویزان بگذارید تا خشک شود.

تمیز کردن اتو

برای تمیز کردن مخزن اتو، در آن سرکه‌ سیب بریزید و برای ۱۰ دقیقه اتو را در حالت بخار قرار دهید. پس از آن، مخزن را خالی کنید و در آن آب بریزید و ۱۰ دقیقه به حالت بخار قرار دهید.

تمیز کردن سطوح چینی

برای از بین بردن لکه از روی سینک‌های چینی، آن را با آب پر کنید و ۲ فنجان سرکه‌ سیب به آن اضافه کنید. سینک را به همین حالت به مدت ۲۰ دقیقه الی ۲ ساعت بسته به مقدار لکه‌ها بگذارید.

چربی‌های سطح اجاق گاز و سطوح آشپزخانه

برای پاک کردن این سطوح از یک ترکیب ۱ به ۱ آب و سرکه‌ سیب استفاده کنید.

لکه‌های اثاثیه

برای از بین بردن این لکه‌ها از یک سرکه‌ سیب قوی استفاده کنید.

شست‌وشوی قالی

برای شستن قالی و از بین بردن بوی نامطبوع آن  از سرکه‌ سیب استفاده کنید. قالی‌های کهنه را پیش از جارو کردن با ترکیب آب و سرکه‌ سیب اسپری کنید و آن را به مدت یک ساعت در جایی قرار دهید.

لکه‌های فرش و اثاثیه‌ی پارچه‌ای

۲ قاشق غذاخوری نمک را به سرکه‌ سیب اضافه کنید و آن را روی لکه بکشید. پس از خشک شدن، آن را جارو بکشید.

درخشان کردن سطوح چوبی

یک‌چهارم فنجان سرکه‌ سیب را با ۲ فنجان آب و ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و آن را روی سطوح چوبی بکشید.

مخفی کردن خراش‌های سطوح چوبی

برای این کار از مخلوط سرکه‌ سیب و یُد استفاده کنید. اما میزان یُد  در این ترکیب را باید بر اساس تیرگی رنگ چوب تنظیم کنید.

جلا دادن نقره

نصف فنجان سرکه‌ سیب را با ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید. نقره را برای چند ساعت در این مخلوط قرار دهید و سپس تمیز کنید.

جلا دادن برنز، برنج و مس

نمک و سرکه‌ سیب را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید و بر روی این سطوح بکشید تا لکه پاک شود. سپس با آب سرد بشویید و با یک حوله‌ خشک کنید.

لکه‌های لیوان

یک‌چهارم فنجان سرکه‌ سیب را به ماشین ظرف‌شویی خود اضافه کنید.

لکه‌های قهوه یا چای از ظروف

از ترکیب ۱ به ۱ سرکه‌ سیب و نمک استفاده کنید.

تخته آشپزی

با کشیدن یک دستمال آغشته به سرکه‌ سیب، می‌توان باکتری‌های موجود در سطح تخته را پاک کرد.

بوی مانده‌ی ته لیوان

یک تکه نان آغشته به سرکه‌ سیب را به مدت یک شب در این ظروف بگذارید.

تمیز کردن یخچال

سرکه‌ سیب قوی می‌تواند کپک‌های  در لاستیک درب یخچال را از بین ببرد.  برای پاک کردن کل یخچال، از ترکیب ۱ به ۱ آب و سرکه‌ سیب استفاده کنید.

پاک کردن یخدان

برای چند ساعت آن را در سرکه‌ سیب بگذارید، سپس آن را با آب بشویید و خشک کنید.

تمیز کردن ظروف شیشه‌ای

برای ضدعفونی کردن ظروف شیشه‌ای، آنها را با یک مخلوط ۱ به ۱ سرکه‌ سیب و آب گرم همراه با کف صابون بشویید.

تمیز کردن قهوه‌ساز

مخلوط ۲ به ۱ سرکه‌ سیب و آب را در قهوه‌ساز بریزید و آن را روشن کنید. برای اینکه قهوه‌تان طعم بهتری داشته باشد، این کار را هر ۲ یا ۳ ماه یک بار انجام دهید.

تمیز کردن کتری چای

سه فنجان سرکه‌ سیب را به مدت ۵ دقیقه در کتری بجوشانید و سپس برای یک شب به همین حالت بگذارید. بعد از آن کتری را با آب بشویید.

تمیز کردن قابلمه و ماهی‌تابه

یک مخلوط مساوی از نمک و آرد یا نشاسته‌ی ذرت تهیه کنید و برای رقیق کردن آن مقداری سرکه‌ سیب بیفزایید. سپس این ترکیب را روی محل‌های چسب‌ناک و سوخته بکشید.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام

دانستنی های ذهنی برای رسیدن به تناسب اندام یکی مسائلی که در کاهش وزن و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *