نحوه استفاده از شیر الاغ جهت انواع مصارف تغذیه و دارویی

نحوه استفاده از شیر الاغ جهت انواع مصارف تغذیه و دارویی

دانشمندان پس از تحقیق بر روی شیر الاغ دریافتند که مصرف روزانه این شیر موجب حفظ انرژی و افزایش نشاط انسان می شود.

در بعضی از متون قدیمی به این قضیه  اشاره شده است که اگر شیر الاغ را قبل از خواب در بینی بچکانید باعث خواب راحت میشود و خواب را عمیق میکند و در کسانی که  خون دماغ میشوند باچکاندن یک تا ۲ قطره از آن داخل  بینی و افرادی که  دندان درد دارند با قرقره کردن آن باعث قطع  خونریزی و تسکین درد می شود.

نحوه استفاده از شیر الاغ جهت انواع مصارف تغذیه و دارویی

یکی از مصارف دیگر شیر الاغ تولید پنیر از آن است. پنیر الاغ یکی از گرانترین پنیر های جهان است که قیمت آن ۸۰۰پوند است.

افزایش طول عمر با شیر خر

طایفه ای در پرو معتقدند برای داشتن عمر طولانی باید شیر خر خورد.  شیر الاغ دارای مقدار فراوانی امگا ۳ وکلسیم است و میتواند برای بیماران قلبی بسیار مناسب  باشد و در طول روز از نظر تامین انرژی به مصرف کننده کمک زیادی کند. درگذشته  بعضی از پزشکان به افرادی که به شیر گاو حساسیت داشتند شیر الاغ را پیشنهاد می کردند .

شیر الاغ برای تناسب اندام هم بسیار سود مند است.دانشمندان ایتالیایی آزمایشی را روی موشها با  شیر الاغ و گاو انجام دادند . موشهایی که شیر گاو می خوردند چاق شده بودند اما موشهایی که از شیر الاغ تغذیه کرده بودند لاغر شده بودند.

سقراط در ۴۶۰ سال قبل از میلاد شیر الاغ را داروی بسیاری از دردها از نیش مار تا خون دماغ می دانست و برخی از شخصیتهای برجسته تاریخی همچون کلئوپاترا با شیر الاغ حمام می کردند.

امروزه برای زیبایی پوست از شیر الاغ لوسیون ها و صابون هایی تولید میشوند که خواص بسیار زیادی برای پوست دارد.

گفته میشود که کلئوپاترا، ملکه مصر، زیبایی و طراوت پوست خود را با استحمام در وان پر از شیر الاغ حفظ می کرد. این کار با دوشیدن ۷۰۰ الاغ در روز امکان پذیر بود.

رومیان باستان از شیر الاغ برای مصارف درمانی استفاده می کردند. پوپیا همسر نرون امپراتور روم برای  زیبایی و درخشندگی پوستش از شیر الاغ استفاده می کرد. میسالینا همسر امپراتور کلودیوس اول ( از ۱۰ قبل از میلاد تا ۵۴ میلادی حکمرانی می کرد) از قطعه های خیس خورده نان با شیر الاغ به عنوان ماسک صورت استفاده می کرد.

تولید بستنی‌هایی با شیر خر در ایتالیا یک صنعت جدید در صنایع غذایی این کشور شده است.محققان ایتالیایی معتقدند که شیر خر در کاهش وزن اضافه و نیز برای قلب بسیار مفید است.

اتحادیه کشاورزان ایتالیا گفته است: یکی از جدیدترین مواد غذایی در صنعت تولید بستنی این کشور بستنی هایی از شیر خر است که تولید، عرضه و مصرف آن در مزارع این کشور به طور مستقیم انجام می شود.
 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

متابولیسم

با نشانه های متابولیسم بالا و پایین آشنا شوید.

با نشانه های متابولیسم بالا و پایین آشنا شوید.   متابولیسم امری است که موجب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *