معرفی خوراکی های ضد افسردگی

معرفی خوراکی های ضد افسردگی

معرفی خوراکی های ضد افسردگی

خوراکی هایی وجود دارند که به علت وجود برخی مواد در خود مانع از بروز افسردگی میشود.ما امروز میخواهیم به معرفی چند خوراکی ضد افسردگی بپردازیم.با ما همراه باشید.

معرفی خوراکی های ضد افسردگی

بوقلمون

این پرنده دارای پروتئین تریپتوفان است که بدن از آن برای ساخت سروتونین استفاده می‌کند. دانشمندان میگویند سروتونین ماده شیمیایی در مغز است که نقش موثری در افسردگی دارد.  شما می‌توانید برای تقویت  خلق و خوی  از مرغ و سویا استفاده کنید.

معرفی خوراکی های ضد افسردگی

آجیل برزیلی

این ماده مملو  از سلنیوم است، که بدن شما را از رادیکال‌های آزاد حفظ می‌کند. مطالعه‌ای نشان داد جوانانی که به اندازه کافی از این ماده مغذی در رژیم غذایی خود ندارند به احتمال بسیار زیاد افسرده می‌شوند. فقط یک نوع آجیل برزیلی میتواند نیمی از نیاز روزانه شما از مواد معدنی را برطرف کند .

خوراکی‌های دیگر که دارای این ماده معدنی هستند عبارتند از: برنج قهوه‌ای، گوشت گاو بدون چربی، دانه آفتاب گردان و غذاهای دریایی.

معرفی خوراکی های ضد افسردگی

هویج

هویج مملو از بتا کاروتن است، که شما می‌توانید این ماده را از کدو تنبل، اسفناج، سیب زمینی شیرین، و طالبی نیز دریافت کنید. مطالعات این ماده مغذی را با سطوح پایین‌تر افسردگی مرتبط ساخته‌اند. شواهد کافی برای نشان دادن اینکه این ماده می‌تواند از این اختلال جلوگیری کند، وجود ندارد، اما اگر این ماده را بیشتر در رژیم غذایی خود داشته باشید صدمه‌ای به شما نمی‌رسد.

معرفی خوراکی های ضد افسردگی

 صدف دریایی

این ماده غذایی  خوشمزه منبع بسیار خوبی از ویتامین B12 است. برخی مطالعات نشان میدهد که افراد با میزان پایین این ویتامین  در بدنشان بیشتر احتمال دارد که دچار افسردگی شوند. ممکن است  وجود نداشتن این ویتامین باعث کمبود ماده‌ای به نام اس-آدنوزیل متیونین (SAM) شود، که مغز شما برای پردازش مواد شیمیایی دیگر که بر خلق و خوی شما تأثیر می‌گذارند، به آن نیاز دارد.  منابع دیگر ویتامین B12 : گوشت گاو بدون چربی، شیر و تخم مرغ را امتحان کنید.

معرفی خوراکی های ضد افسردگی

قهوه

کافئین موجود در قهوه می‌تواند ما را سرحال کند و به ما انرژی بدهد. اما بعضی مطالعات نشان می‌دهند اگر دچار افسردگی پس از زایمان و یا اختلال هراس شده باشید، قهوه می‌تواند  شما را بدتر کند. دیگر محققان می گویند یک فنجان قهوه می‌تواند خطر ابتلا به افسردگی را کاهش دهد.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل شما میتوانید به جای خریدن نوشیدنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *