فوت و فن تهیه قهوه ترک

فوت و فن تهیه قهوه ترک

فوت و فن تهیه قهوه ترک

قهوه ترک یک نوعی از دم کردن قهوه است. برای دم کردن یک فنجان قهوه ترک باید کلی دقت به خرج دهید.هر اقدامی باعث تغییر در طعم قهوه تان میشود.

فوت و فن تهیه قهوه ترک

مواد لازم:

  • قهوه پودر شده جهت دم کردن قهوه ترک به مقدار لازم
  • قوری مخصوص درست کردن قهوه یا شیرجوش
  • شکر به اندازه دلخواه

مرحله اول

اگر قهوه تان را شیرین دوست دازید می توانید شکر  به آن اضافه نمایید. پس از اضافه کردن قهوه و شکر، مخلوط را روی شعله ملایم گاز قرار دهید.

زمان دم کردن قهوه باید دقیق باشید.می توانید به جای یک قاشق مرباخوری به ازای هر فنجان قهوه، دو قاشق مرباخوری قهوه در آب بریزید. میزان مواد مصرفی در قهوه به سلیقه شما بستگی دارد.

برای درست کردن قهوه ترک باید قهوه شما کاملا یکدست باشد . بهتر است  برای تهیه قهوه ترک از قوری مخصوص قهوه جوش (ترجیحا استیل نباشد)، استفاده نمایید.  بهتر است قهوه شما تازه آسیاب شده باشد زیرا طعم قهوه شمارا بهتر میکند.

بعد از قرار دادن  قهوه روی گاز با شعله ملایم،  آن را هم نزنید زیرا با این کار دیگر فوم روی قهوه تان درست نمی شود. یکی از نشانه های یک فنجان قهوه ترک عالی، فوم روی آن است، البته  وقتی فوم به وجود می اید که از آب سرد در قهوه استفاده کرده باشید. آب سرد می تواند آب لوله کشی یا آب معدنی و یا آب دستگاه تصفیه باشد. پس از گذاشتن قهوه روی گاز با شعله ملایم کمی صبر کنید قهوه که جوش بیاید مانند شیر بالا می آید.

مرحله دوم

اجازه ندهید آب در قهوه زیاد بجوشد زیرا این کار  تلخی قهوه تان را آزار دهنده می کند. آنرا از روی شعله کنار ببرید و کمی صبر کنید. اگر فوم آن را دوست ندارید کمی بیشتر آن را روی گاز نگه دارید در این صورت قهوه ای با طعم یک دست و بدون فوم خواهید داشت.

می توانید فوم را با قاشق داخل فنجان بریزید و سپس قهوه را نیز در فنجان ریخته و سرو کنید. قهوه تان را با یک لیوان آب سرد سرو کنید و آب را قبل از آن بنوشید تا دهانتان تازه شود تا بیشتر بتوانید طعم خوب آنرا بچشید. پس از هر بار دم کردن قهوه به عطر و بو و رنگ آن در فنجان توجه کنید تا احساس خوب قهوه ای که خودتان دم کرده اید به شما منتقل شود. آنچه در ته فنجان می ماند لرد یا تفاله قهوه می باشد که خوردن آنرا توصیه نمی کنیم.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روش تهیه خورشت شاه بلوط

روش تهیه خورشت شاه بلوط

روش تهیه خورشت شاه بلوط یکی از خورش های خوشمزه و خاص خورش شاه بلوط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *