چگونه شیرینی هندوانه را تشخیص دهیم؟

چگونه شیرینی هندوانه را تشخیص دهیم؟

بهار و تابستان فصل میوه های خوش مزه ای مانند هندوانه است.اگر می خواهید  هندوانه شیرینی، ترد و آبدار بخرید  به شما پیشنهاد می کنیم
با  ترفندها ی زیر هندوانه رسیده و شیرین را تشخیص دهید.

چگونه شیرینی هندوانه را تشخیص دهیم؟

 

•  بهترین علامت رسیدگی هندوانه تغییر رنگ پوست هندوانه است. اگر دقت کنید بیشتر هندوانه های راه راه در قسمتی از پوست شان لکه بزرگ تغییر رنگ یافته ای دیده می شود که  سطح تماس پوست هندوانه با زمین را نشان میدهد . اگر رنگ این قسمت سفید متمایل به سبز باشد، هندوانه نارس است اما اگر به رنگ زرد روشن متمایل به کرم باشد و خطوط هندوانه موازی و صاف و تیره تر باشد نشاندهنده رسیدگی هندوانه است. معمولا هندوانه های راه راه رسیده هرچه گردتر باشند شیرین تر و هر چه کشیده تر باشند آبدارتر هستند و هندوانه های با پوست مات از انواع براق آن ها شیرین تر هستند.

• در باره هندوانه های بیضی با رنگ سبز کمرنگ که به هندوانه سفید معروفند هرچقدر رنگ هندوانه روشن تر و به سفیدی بزند، شیرین تر و آبدار تر هستند.
اما انواعی از هندوانه هایی که رنگ سبز پررنگ دارند خیلی خوشمزه و ترد نیستند اما تخمه های خوبی برای برای بو دادن دارند.

• راه دیگر برای تشخیص یک هندوانه شیرین و خوشمزه ، توجه به دم یا همان ساقه متصل به هندوانه است.
اگر دم هندوانه خشک باشد یعنی رسیده است اما اگر سبز باشد
به این معناست که هندوانه زود چیده شده و نارس است.

• هر چه هندوانه سبک تر باشد پوست نازک تری دارد و اگر در اثر ضربه زدن به هندوانه، صدای بم و خفه ای شنیدید آن هندوانه نارس و شیرین نیست یا خیلی رسیده و پوک است اما اگر صدای ضربه واردشده به پوست هندوانه در تمام بافت آن پخش شدریعنی هندوانه ترد و آبدار است.

• یکی دیگر از راه های تشخیص هندوانه رسیده فشردن هندوانه بین دو دست است که معمولا  باید زور بازو داشته باشید تا بتوانیدبا  فشار و ایجاد شکافی در داخل بافت هندوانه متوجه تردی آن شوید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روش تهیه خورشت شاه بلوط

روش تهیه خورشت شاه بلوط

روش تهیه خورشت شاه بلوط یکی از خورش های خوشمزه و خاص خورش شاه بلوط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *