آموزش کاربردی ترکیب ادویه ها

آموزش کاربردی ترکیب ادویه ها

آموزش کاربردی ترکیب ادویه ها

ادویه ها یکی از قسمت های مهم غذاها هستند.ادویه ها و چاشنی ها باعث طعم دار شدن غذا ها میشود.ادویه ها در صورت اشتباه استفاده شدن غذارا بعد طعم میکنند هر آشپز باید علم ترکیب ادویه را بلد باشد تا غذایش طعم منحصر به فرد خودرا داشته باشد.

آموزش کاربردی ترکیب ادویه ها

 

ادویه خورشی ایرانی

یک قاشق مرباخوری از هر دو نوع فلفل سیاه و قرمز را با هم مخلوط کنید و سپس یک قاشق غذاخوری تخم گشنیز را بسایید و به آن بیفزایید. زردچوبه، دارچین و زیره را از هر کدام، به میزان یک قاشق غذاخوری به آن بیفزایید و همه را هم مخلوط کنید تا ادویه خورشی کامل شود.

 ادویه پلویی ایرانی

تخم گشنیز، زیره، جوز هندی و میخک را با همدیگر بسایید. سپس آن ها را با پودر دارچین و زنجبیلی که از قبل رنده کرده اید ترکیب کنید.دقت داشته باشید مقدار میخک نصف مقدار بقیه ادویه ها باشد.

 ادویه عربی

یک قاشق غذاخوری از  پودر زیره، رازیانه و تخم گشنیز ساییده شده را باهم مخلوط کنید و سپس یک قاشق مرباخوری جوز هندی پودر شده و دارچین را (از هر کدام یک قاشق) به آن افزوده، یک قاشق چای خوری فلفل سیاه را نیز اضافه کنید و همگی را خوب با یکدیگر مخلوط کنید.

 ادویه هندی

زنجبیل، دارچین و فلفل سیاه یک قاشق مرباخوری بردارید و با هم ترکیب کنید. یک قاشق غذاخوری جوز هندی را نیز همراه با یک قاشق مرباخوری هل بسایید و به مواد پیشین اضافه کنید. حالا زیره و میخک را پودر کنید و مقدار یک قاشق غذاخوری از پودر زیره و یک قاشق چای خوری از پودر میخک را با بقیه مواد مخلوط کنید.

ادویه مکزیکی

زیره را پودر کنید، فلفل را بسایید و سپس دو قاشق غذاخوری پابریکا (فلفل دلمه ای قرمز) را با یک قاشق مرباخوری زیره و یک قاشق مرباخوری فلفل ساییده مخلوط کنید. اکنون یک قاشق چای خوری پودر سیر را با نصف قاشق چای خوری پودر میخک مخلوط کرده با مواد پیشین ترکیب کنید.

 ادویه فرانسوی

فلفل سیاه و جوز هندی را بسایید. از هر کدام یک قاشق غذاخوری برداشته، با همین مقدار (یک قاشق) دارچین ترکیب کنید. اکنون یک قاشق چای خوری پودر میخک را به مواد بیفزایید و بار دیگر همه را خوب مخلوط کنید.

 ادویه آبگوشتی

مقدارهای مساوی از فلفل سیاه ساییده، بادیان، پودر میخک، جوزهندی ساییده و دارچین را ترکیب کرده و به آبگوشت اضافه کنید.

ادویه ترشی

مقادیر برابر از زردچوبه، ادویه کاری، زیره سیاه و سبز ساییده شده، تخم های گشنیز و سیاه دانه ساییده شده، گلپر و نعناع خشک را با هم ترکیب کنید و درون انواع ترشی بخصوص لیته بریزید. مزه آن را عالی خواهد کرد.

 ادویه غذاهای دریایی نمک

۵ قاشق. پودر خردل ۲ و ۱/۲ قاشق چای خوری. فلفل دلمه ای خشک شده ۲ قاشق. فلفل سیاه ۱ و ۱/۲ قاشق چای خوری. فلفل سفید ۱ و ۱/۲ قاشق چای خوری. پودر برگ بو ۱ و ۱/۲ قاشق چای خوری. پودر میخک ۱ قاشق چای خوری. زنجبیل ۱ قاشق چای خوری. هل ۳/۴ قاشق چای خوری. دارچین ۱/۲ قاشق چای خوری طرز تهیه: تمام پودرها را باهم در میکسر بریزید و مخلوط کنید تا یک پودر یکنواخت به دست بیاید. از این ادویه جهت طعم دار کردن انواع ماهی و میگو استفاده می شود.

گارام ماسالا

۱۲ عدد فلفل سیاه ۳ عدد دانه ی هل (پوست کنده) ۱۲ عدد میخک ۱ عدد چوب دارچین ¼ پیمانه تخم گشنیز ¼ پیمانه دانه ی زیره دانه رازیانه جوز هندی تمامی این مواد و دانه ها را با هم مخلوط و در آسیاب برقی، آسیاب کنید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

خواص ارده و عسل

خواص ارده و عسل

خواص ارده و عسل ارده از تفت دادن کنجد و کوبیده شدن دانه‌های کنجد بدون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *