۱۰ نکته مهم در سشوار کشیدن مو

۱۰ نکته مهم در سشوار کشیدن مو

همه ی ما به دنبال زیبایی موهای خود هستیم.معممولا ما برای زیبا کردن موهای خود از سشوار استفاده میکنیم.گرچه سشوار یکی از آسان ترین روش ها برای صاف کردن موها و حالت دادن آنها است اما استفاده نادرست از این وسیله میتواند باعث آسیب های جبران ناپذیری به موها شود.

۱۰ نکته مهم در سشوار کشیدن مو

۱ – پیش از استفاد از سشوار اول موها را با حوله خشک کنید.
۲ – دوباره با همان حوله نم مو را از ریشه به سمت پایین بگیرید وبگذارید موها مدتی در حوله پیچیده بماند تا رطوبت آن گرفته شود. هرچه مو هنگام سشوار کشیدن  نم بیشتری داشته باشد، احتمال صدمه دیدن آن بیشتر است .
۳ – هیچ وقت بر روی موی نم دار اتوی مو یا سشوار داغ نگیرید زیرا باعث صدمه دیدن موها و سوختن آن ها می شود.

۴ –پیش از خشک شدن کامل مو، سشوار کشیدن را متوقف کنید. نگذارید هنگام سشوار کشیدن موها کاملا خشک شود زیرا موها  باید  مقداری رطوبت داشته باشند.

۵ – یکی از اشتباه های متداول به هنگام سشوار کشیدن ، نزدیک بردن بیش از حد سشوار و چسباندن آن به مو برای حالت دادن بیشتر به آن است.

۶ – سشوار باید ۱۲ تا ۳۰ سانتی متر از مو فاصله داشته باشد و هر دسته مو بیش از چند ثانیه در معرض باد گرم قرار نگیرد و مرتب جای سشوار عوض شود.

۷ – اگر مرتب از سشوار استفاده می کنید، ماسک مو را فراموش نکنید.

۸ – برای جلوگیری از آسیب های موهای آسیب دیده تقویت مو ها لازم است.

۹ – هرچندوقت یکبار  نوک موها را کوتاه کنید .

۱۰ – هرگز پشت سشوار و پروانه خنک کننده را به سمت مو نگیرید. با این کار ممکن است موها وارد پروانه سشوار شود و نه تنها به دستگاه آسیب برسد و باعث سوختن موتور شود بلکه موها هم کنده شوند.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی رژ لب و برق لب از پرطرفدار ترین لوازم آرایشی هستند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *