چگونه در طول روز بوی خوب بدهیم؟

چگونه در طول روز بوی خوب بدهیم؟

چگونه در طول روز بوی خوب بدهیم؟

بوی بد بدن یکی از معضلات بهداشتی هر فرد است و هیچ کس دوست ندارد بدن بد بویی داشته باشد.در این مطلب میخواهیم به شما توصیه هایی برای خوشبو ماندن بدن در طول روز را به شما بکنیم.

چگونه در طول روز بوی خوب بدهیم؟

اگر مشکل عرق کردن دارید مخصوصا در زیر بغل تان روی قسمت هایی که عرق می کند، جوش شیرین بمالید. با این کار این نواحی را کم و بیش خشک نگه می دارید و بو های بد را خنثی می کنید. این کار، مخصوصا برای شب هایی که بیرون می روید یا روز های گرم بسیار موثر است.

موهای زاید بدنتان را اصلاح کنید. موهایی که در مناطقی از بدن تان مثل زیر بغل وجود دارد، پناهگاه باکتری ها و در نتیجه بو بد است. با تراشیدن یا موم انداختن موها، این قسمت ها را تمیز و عاری از باکتری نگه دارید.

از یک صابون آنتی باکتریال، ژل حمام یا صابون گلیسیرینه استفاده کنید. اگر کثیفی های بدن تان را نشسته باشید، ایستادن زیر دوش کمکی نمی کند. سعی کنید دو بار در روز یا بیشتر دوش بگیرید .

پیش از اینکه بیرون بروید دوش بگیرید و کرم های مرطوب کننده و خوشبو را وقتی تازه از حمام بیرون آمده اید استفاده کنید؛ زیرت پوست تان در این موقع کرم را راحت تر جذب می کند.

از کرم های معطر استفاده کنید، اما نه آنهایی که بیش از اندازه عطر دارند. کرم هایی برای بدن و صورت تان انتخاب کنید که بو ملایم و طبیعی، اما خوبی داشته باشند. اما مراقب باشید؛ استفاده از این کرم ها در نواحی ای که عرق می کند، می تواند بو بدتری ایجاد کند.

از یک شامپوی خوشبو استفاده کنید. موهای تان را همیشه تمیز نگه دارید.

برای زمان هایی که گرم تان می شود، یک نوشیدنی خنک که شیرین هم نباشد، همراه تان داشته باشید. مانند گلاب که هم بو خوبی دارد که غالب نیست و هم کمک تان می کند که در هوای گرم خنک شوید.

نکات در مورد بو بدن

در نظر داشته باشید که نفس تان را خوشبو و تازه نگه دارید برای همین،همیشه همراه تان آدامس داشته باشید.

از عطر های ملایم استفاده کنید. بعضی رایحه ها به طور طبیعی غالب هستند؛ مانند وانیل، مشک، دارچین و … . بنابراین در انتخاب بسیار مراقب باشید. این مفهوم زمانی هم که دئودورانت یا عطر را ترکیب می کنید به کار می رود. بو های ملایم با هم جور در می آیند.

برای مواقع اضطراری، با خودتان دئودورانت داشته باشید.

از رایحه هایی استفاده کنید که بو هایشان با هم سازگار باشد. استفاده از کرم هایی که از یک برند باشند یا اینکه بویشان شبیه هم باشد هم ایده خوبی است.

برای پوشاندن بو عرق تان، از عطر و ادکلن بیش از حد استفاده نکنید که ترکیب آنها بو بدی ایجاد می کند.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

میکرو نیدلینگ چیست و چه کاربردی برای پوست دارد؟

میکرو نیدلینگ چیست و چه کاربردی برای پوست دارد؟     میکرو نیدلینگ به (انگلیسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *