سفید کردن دندانها با روشهای ساده

سفید کردن دندانها با روشهای ساده

سفید کردن دندانها با روشهای ساده

راه های موثر کدامند؟ چه راه هایی موثر نیستند؟ فکر می کنید لبخند شما می تواند دیگران را جذب شما کند، اما نمی خواهید وقت یا پولی را برای درمان های خانگی صرف کنید. به ژل یا نوارهایی که در داروخانه ها به فروش می رسند اعتماد ندارید؟ برخی درمان های طبیعی و خانگی راه حل های خوب و بدون خطری هستند و می توانند دندان های شما را سفید کنند.با ما همراه باشید.

سفید کردن دندانها با روشهای ساده

مسواک  و نخ دندان

بهداشت  دهان یکی از راه های موثر  برای زیبا نگه داشتن لبخند است . خمیر دندان  لکه ها را از  دندان های شما پاک میکند. خمیر دندان سفیدکننده با مواد تشکیل دهنده بیشتر همین کار را میکند آنها دندان های شما را سفید نمیکنند فقط لکه ها را پاک میکنند. به کمک نخ دندان از شر مواد غذایی و باکتری هایی که می توانند به صورت پلاک سخت شوند، و باعثتغییر رنگ دندانهایتان میشود رهایی پیدا کنید.

مالیدن روغن

یک قاشق غذاخوری روغن (مانند روغن کنجد، نارگیل یا روغن زیتون) را به مدت ۲۰ دقیقه “برای بیرون کشیدن” باکتری ها در دهان خود بمالید.و پس از مدتی دهان خود را بشویید.

جوش شیرین

جوش شیرین  ساینده ملایمی است که  موجب از بین رفتن لکه ها میشود. می توانید از خمیر DIY جوش شیرین استفاده کنید. مطالعات نشان می دهند مسواک زدن با محصولاتی که دارای جوش شیرین هستند در طول زمان روی لکه های سطحی تاثیر خواهند داشت.

سیب، آناناس، توت فرنگی

مالیک اسید  داخل  سیب موجب  افزایش بزاق دهان  میشود و اسیدها را با خود می برد. خمیر دندان حاوی بروملین، ماده موجود در آناناس، به سفید شدن دندان ها کمک میکند. اما هیچ دلیل معتبری وجود ندارد که ثابت کند خوردن این میوه ها لبخند شما را زیباتر میسازد. توت فرنگی را نیز کنار بگذارید. تحقیقی در دندانپزشکی ترمیمی نشان داد که مسواک زدن با مخلوطی از این میوه ها و جوش شیرین هیچ اثر سفید کنندگی نداشت. حتی بدتر، اسید سیتریک موجود در توت فرنگی می تواند به مینای دندان، یعنی پوسته خارجی دندان شما آسیب برساند.

پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن ماده ای است که موجب  سفید کنندگی میشود این ماده  در بسیاری از کیت های سفید کننده خانگی وجود دارد. این ماده  رنگ دندان را تغییر می دهد. مطالعه ای نشان داد مالیدن ژل بدون نسخه با ۶٪ هیدروژن پراکسید بر روی دندان پس از ۲ هفته تفاوت قابل توجهی ایجاد کرد. بطری های ارزان مایع که می توانید از داروخانه ها خریداری کنید معمولا درصد پایین تری هیدروژن پراکسید دارند. و انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید استفاده از این ماده احتمالا قبل از اینکه دندان های شما را سفید کند، لثه های شما را تحریک میکند.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل

طرز تهیه ی نوشیدنی های انرژی زا در منزل شما میتوانید به جای خریدن نوشیدنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *