زیبایی از نظر مردم مختلف جهان

زیبایی از نظر مردم مختلف جهان

زیبایی سلیقه ای است و هرکس زیبایی را در یک چیزی میبیند، بنابراین طبیعی است که مردم درکی متفاوت از آن داشته باشند.
هر فرهنگی استانداردهای متفاوتی از زیبایی دارد. مثلا یک ستاره هالیوود از نظر شما زیباترین آدم است، در صورتی که ممکن است برای مردم آفریقا هیچ زیبایی  خاصی  نداشته باشند. پس درک زیبایی با تغییر جغرافیا و فرهنگ، تغییر می کند.
زیبایی از نظر مردم مختلف جهان
آرایش
خانم ها برای زیبایی  بیشتر، آرایش می کنند اما این قانون برای همه مردم جهان صدق نمی کند. مثلا مردم فرانسه ترجیح می دهند که بدون آرایش در مکان های عمومی حضور بیابند. این کشور، جایی  است که زیبایی طبیعی مهم است و بسیار قابل احترام است ، نه زیبایی که با لوازم آرایش به دست آید. اما اگر به ستاره های آمریکا نگاهی بیاندازید، خواهید دید که اعتقادی برخلاف آن دارند.
یکی از آرایشگران فرانسوی در مصاحبه ای گفت: «ما می خواهیم خودمان باشیم. ما سعی نمی کنیم که چیزی بهتر از آنچه هستیم را در ظاهر به دیگران نشان دهیم. ما از تغییر لذت نمی بریم، برای همین سعی می کنیم که به دنبال راهی برای افزایش زیبایی طبیعی مان باشیم. مثلا چه مدل مویی به ما می آید؟ یا چه لباسی را به تن کنیم تا با فرم بدن ما جور در آید؟ در نتیجه اگر زنان فرانسوی آرایش کنند، در واقع زیبایی طبیعی شان را با آرایش پوشانده و آن را به حداقل رسانده اند.»
لاغری
بیشتر کشورها، مثل آمریکا، لاغری را به عنوان معیار زیبایی در نظر می گیرند در صورتی که اعتقاد برخی از کشورها «هر چه چاق تر، زیباتر» است. مثلا در آفریقا خانم های چاق برای آقایان جذابیت بیشتری دارند.

تزیینات گردن
ما زنان زیادی را در نقاط مختلف جهان مشاهده کرده ایم که گردن شان را با اکسسوری های مختلف تزیین میکنند. مثلا مردمان تایلند و میانمار نه تنها با حلقه های طلا گردن شان را تزیین میکنند بلکه سعی می کنند فرم گردن شان را کشیده تر سازند. آنها با استفاده از زیورآلات طلای سنگین تلاش میکنند که استخوان های گردن و شانه هایشان را جابه جا کنند تا با کشیده تر کردن آن بر زیبایی شان نیز بیافزایند.
تتوی صورت
در آمریکا تتوی صورت فقط در میان افراد خلافکار رایج است، برای همین مردم عادی آن را بد می شمارند در حالی که این سنت برای مردم نیوزلند، که طراحی چهره جزئی از فرهنگ شان است، محبوبیت زیادی دارد.
« Tā Moko» سنتی است که مردم نیوزلند به آن عمل می کنند. زنان پیشانی های خود را نقاشی می کنند که نشانه ا از هویت واقعی شان است.
رنگ برنزه پوست
در حالی که مردم آمریکا تمام تلاش شان را می کنند تا پوستی برنزه داشته باشند، مردم آسیا به شدت از آن دوری میکنند. در آمریکا رنگ برنزه پوست  نشانه ای از زیبایی است و نشان دهنده موقعیت اجتماعی و رفاه مالیاست، از این رو که افراد برنزه استطاعت مالی کافی را داشته  تا تعطیلات خود را در مناطق گرمسیری به سر ببرند و پوستی برنزه برای خود بسازند.
اما در کشورهایی چون چین یا کره، برنزه بودن نشانه ای از موقعیت اجتماعی پایین است. در فرهنگ این افراد، هر چه رنگ پوست تیره تر باشد، سطح اجتماعی آنها نیز پایین تر است.
بینی طبیعی
بسیاری از مردمان آمریکا از عمل های صورت مانند جراحی بینی یا بوتاکس، برای از بین بردن ایرادهای صورت و جذابیت بیشتر استفاده می کنند. اما این کار تنها در میان افراد ثروتمند آمریکا مرسوم است. در حالی که این موضوع در کشوری چون ایران، آن هم میان تمام مردم در هر قشری که هستند، مرسوم شده است.
طبق آمارهای به دست آمده، ایران بالاترین درصد جراحی زیبایی بینی را در جهان دارد. اما علت آن چیست؟ تنها علت عمل بینی ایرانیان زیبایی نیست. آنها به این کار تن می دهند تا ثابت کنند که موقعیت اجتماعی و شرایط مالی بالایی دارند. آنها حتی تا مدت ها بعد از عمل، از چسب بینی برای جلب توجه بیشتر استفاده می کنند.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی رژ لب و برق لب از پرطرفدار ترین لوازم آرایشی هستند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *