روش های مراقبت شبانه روزی از پوست

روش های مراقبت شبانه روزی از پوست

روش های مراقبت شبانه روزی از پوست

پوست یکی از مهم ترین قسمت های بدن است .شما  با رسیدگی به پوست و مویتان در زمان مناسب، میتوانید موجب زیبایی چهره تان شوید . ما در این پست میخواهیم به شما روش های مراقبت از پوست را در شب و روز را به شما آموزش دهیم .شما درادامه یاد میگیرید که چگونه برنامه زیبایی‌تان را زمان بندی کنید.

روش های مراقبت شبانه روزی از پوست

 

مراقبت از پوست در روز

آیا نمی‌توانید هر صبح  یک دوش آب گرم بگیرید؟ دکتر هوارد سوبل،  متخصص پوست می‌گوید: دوش آب گرم روش مناسبی است زیرا بخار دوش آب گرم در صبح، منافذ پوستتان را باز می‌کند و موجب می‌شود پاک کننده‌ها بهتر اثر کنند.

هرگز  صابونی که در شب استفاده می‌کنید را در صبح استفاده نکنید. پوست شما در صبح کمی کثیف است اما در پایان روز کثیف‌تر است. اگر از همان روش شستشو در صبح نیز استفاده کنید، روغن‌های ضروری پوستتان را نابود میکنید. برای شستشوی صورت در صبح، از یک پاک کننده‌ی ملایم استفاده کنید. اگر پس از شستشو، پوستتان خشک شد یعنی پاک کننده‌تان، بیش از حد قوی  است.

حلقه‌های سیاه زیر چشم، موجب می‌شوند  شما خسته بنظر برسید. می‌توانید توسط ژل یا کرم چشم دارای کافئین  آنها را از بین ببرید . خون درون مویرگ‌ها می‌توانند در زیر چشم جمع شوند و باعث تیرگی شوند.

دکتر الیزابت، پزشک طب سوزنی می‌گوید: محصولات دارای کافئین می‌توانند اثر زیادی بر «میکروسیرکولاسیون» اطراف چشم داشته باشند. با انگشت حلقه‌تان، این کرم‌ها را پخش کنید (با کمترین فشار و کشش روی ناحیه حساس چشم).

پوست در روز بیشتر از شب، در معرض آسیب دیدگی قرار دارد، باید برای مراقبت از پوست در روز، کارهایی بکنید. پیش از استفاده از مرطوب کننده، از یک کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید یااز یک مرطوب کننده دارای SPFباشید.

مراقبت از پوست در شب

هنگام فرارسیدن شب  ابتدا،آرایشتان را  با یک محصول روغنی،  پاک کنید. سپس با یک پاک کننده‌ی قوی، آلودگی باقی مانده را  پاک کنید. با یک لایه بردار ملایم، سلول‌های مرده‌ی پوست را نابود کنید.

دکتر الیزابت می‌گوید: لایه بردارها، لایه‌ی بالایی پوست را از بین می‌برند تا محصولات ترمیمی ، بتوانند بیشتر بر پوست تاثیر بگذارند.

مصرف رتینول و رتینوئیدها در شب، کار بسیار مهمی است چون این مواد در شب،به علت عدم آرایش و استرس،  تاثیر بهتری میتوانند داشته باشند. دکتر سوبل می‌گوید: برای جلوگیری از خشکی و قرمزی، ۲۰ دقیقه پیش از استفاده از کرم رتینوئید، پوستتان را کاملا تمیز کنید.

پوست مرطوب، احتمال حساسیت را افزایش می‌دهد. بعد از ۲۰ دقیقه از مرطوب کننده استفاده کنید یا به آرامی کمی از کرم رتینول را با مرطوب کننده مخلوط کنید.

بعد از رسیدگی به پوست  صورتتان، پوست قسمت‌های دیگر بدن را هم فراموش نکنید. دکتر الیزابت می‌گوید: اکثر مردم برای محصولات صورت، پول زیادی میپردازند اما پوست بقیه‌ی قسمت‌های بدنشان را کاملا فراموش می‌کنند. او توصیه می‌کند که تمام بدنتان را با یک لیف گیاهی لایه برداری کنید تا میزان گردش خون و درخشندگی آن، افزایش یابد و قبل از خواب، از یک روغن درمانی روی پوست سر و مویتان استفاده کنید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی از بین بردن موهای ناحیه تناسلی سخت تر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *