روش های درمان کک و مک

روش های درمان کک و مک

روش های درمان کک و مک

کک و مک یا  ارثی است و یا به علت قرار گرفتن بیش از اندازه در برابر نور خورشید ایجاد میشود. کک و مک‌ برای پوست مضر نیست تنها بر ظاهر پوست تاثیر گذار است. کک و مک اغلب در سفید پوستان شایع است. اکثر مردم به دنبال روش هایی برای برطرف کردن کک و مک هستند.

روش های درمان کک و مک

 

راه اول: روشن‌ کردن پوست بامواد طبیعی

۱٫ استفاده از آب لیمو

آبلیمو یک ماده سفید کننده طبیعی است که برای کم‌رنگ‌ شدن لکه‌های کک و مک تاثیر گذار است. آب لیمو را بگیرید و یک تکه پنبه را به آن آغشته نمایید.  پنبه را بر روی قسمت‌های کک و مک دار بزنید.  آبلیمو را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی پوست قرار دهید و سپس صورتتان را  با آب سرد بشویید.

روش های درمان کک و مک

 

۲٫ استفاده از ماسک لبنیات

یک روش دیگر  برای روشن کردن پوست استفاده از شیر است. ماسک شیر موجب کم‌رنگ شدن لکه‌های کک و مک می‌شود. زیرا شیر دارای اسید لاکتیک است و برای همین موجب روشن شدن پوست می‌گردد. برای قسمت‌هایی از پوست که شدت کک و مک زیاد است می‌توانید از ¼ فنجان خامه ترش استفاده نمایید.

 

روش های درمان کک و مک

 

۳٫ استفاده از ماسک میوه

اسید موجود در میوه‌ها موجب کم‌رنگ‌ شدن لکه‌های کک و مک میشود .  برای درست کردن ماسک میوه  از میو‌ه هایی مثل توت‌فرنگی و کیوی استفاده کنید. میوه‌ها را در ظرفی بریزد و با مخلوط کن آن‌ها را مخلوط کنید. ماسک میوه‌ را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست قرار دهید. اگر توت‌فرنگی و کیوی در دسترستان نبود می‌توانید از خیار و زردآلو نیز استفاده کنید.

روش های درمان کک و مک

۴-استفاده از میکرودرم

در میکرودرم لایه‌های‌ نازکی از پوست را با دستگاه برمی‌دارند. این عمل موجب کم‌رنگ‎‌تر شدن جای کک و مک‌ها میشود. به این روش پلینگ مکانیکی صورت هم گفته می‌شود .

روش های درمان کک و مک

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی رژ لب و برق لب از پرطرفدار ترین لوازم آرایشی هستند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *